93' Koniec meczu.
91' A tymczasem piłka po strzale z rzutu wolnego wysoko ponad bramką. 1599
91' Trzy minuty o końca.
90' Rzut wolny dla Chrobrego na wysokości 25 metra. 1599
89' Karol Danielak w sytuacji sam na sam ze Skibą, mocno uderza i równie mocno niecelnie. 1599

Artykuł

Tomasz Zahorski, fot. Emil Marecki

Tomasz Zahorski, fot. Emil Marecki

Zahorski: Mamy super ekipę

30.07.16 22:57   kyn   1  

Po meczu Stomil Olsztyn 3:0 Chrobry Głogów rozmawialiśmy z nowym napastnikiem olsztyńskiego klubu Tomaszem Zahorskim.

Udany powrót do Olsztyna, wygrywacie 3:0 z Chrobrym i chyba fajnie się tak wraca na stare śmieci?
- Oczywiście. Ja się cieszyłem już kiedy mogłem zacząć treningi z drużyną. Zawsze, gdy tylko miałem urlop, grając w innych zespołach, wracałem z radością i uśmiechem na twarzy, bo pochodzę stąd i brakowało mi tych naszych terenów. Teraz jestem w Olsztynie i gram w klubie, w którym się wychowałem. Ten pierwszy mecz fajnie nam wyszedł i myślę, że to zwycięstwo 3:0 było adekwatne do naszej postawy na boisku. Jestem bardzo dumny z chłopaków. Mamy super ekipę i ciesze się, że mogę uczestniczyć w tym co tutaj tworzymy, a mam nadzieje, że tworzymy jakąś fajną przyszłość. 

Chyba ukoronowaniem takiego powrotu byłoby strzelenie dziś bramki. Nie udało się.
- Pewnie, że chciałem strzelić bramkę, jestem napastnikiem i zawsze, jak wychodzę na boisko, to szukam gdzieś tych okazji do strzelania. Mieliśmy już ustawiony wynik, co prawda ta gra w drugiej połowie była już trochę inna i mieliśmy już trochę więcej pracy w defensywie. Niełatwo też się wchodzi z ławki, gdy się już złapie jakieś obroty, to mecz się już kończy. Ja na dzień dzisiejszy dopiero dochodzę do pełnej dyspozycji, bo miałem jakieś zaległości. To mój pierwszy okres przygotowawczy, który przeszedłem bez kontuzji, natomiast jeszcze jakieś rzeczy w aspekcie fizycznym pozostały mi do poprawy. Wierzę w to, że kolejne treningi i mecze pomogą mi odzyskać optymalną formę fizyczną, a jak będę w optymalnej formie fizycznej, jestem przekonany, że będę tej drużynie dawał sporo. 

Taki Stomil, jaki widzieli dziś kibice, będzie Stomilem na cały sezon?
- Mam taką olbrzymią nadzieję, bo przepracowaliśmy okres przygotowawczy naprawdę solidnie. Mecz z Chrobrym pokazał, że to jest inny Stomil, niż ten z zeszłego sezonu. Wierzę w to bardzo, jako zawodnik, że kolejne mecze pokażą, iż możemy ustabilizować tę formę i że nie był ten mecz przypadkiem, bo w piłkę potrafimy grać i przełoży się to na gole i punkty, bo za piękną grę się punktów nie dostaje. Musimy być przede wszystkim skuteczni w tym, co robimy, żeby na koniec rundy, czy sezonu, z czegoś się cieszyć.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Tomasz Zahorski, wywiad, rozmowa, Rozmowa po meczu, Chrobry Głogów


Komentarze

  1. 31.07.16 17:04 chodi

    Duża część kibiców wiąże olbrzymie nadzieję z powrotem Zahorskiego , myślę , że jak odpali z formą to razem z Kujawą stworzą najlepszy duet napastników w lidze. Powodzenia !

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!