ż Paweł Abbott
kartki Szymon Kaźmierowski ż
Andrzej Niewulis ż
Andrzej Niewulis 90' cz
Bramki Zawisza Bydgoszcz: 1. Andrzej Witan - 5. Paweł Zieliński (46, 21. Michał Płonka), 27. Łukasz Nawotczyński, 15. Paweł Strąk, 4. Jacek Popek (75, 28. Tomasz Ostalczyk) - 9. Jakub Wójcicki, 7. Hermes, 11. Matej Náther (58, 14. Sebastian Ziajka), 23. Daniel Mąka, 19. Vahan Gevorgyan - 10. Paweł Abbott
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 3. Rafał Remisz (87, 13. Dominik Kun), 27. Kamil Hempel - 9. Łukasz Suchocki, 21. Łukasz Jegliński, 7. Paweł Głowacki, 55. Grzegorz Lech (88, 4. Andrzej Niewulis), 6. Paweł Kaczmarek - 11. Paweł Piceluk (70, 87. Szymon Kaźmierowski).
Szczegóły sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).
widzów: 4280.

To na co liczyli po cichu kibice Stomilu stało się faktem. Nasi piłkarze wygrali w Bydgoszczy z miejscowym Zawiszą 3:2 Bramki strzelali: Grzegorz Lech (2) oraz Paweł Kaczmarek.

Po pierwszej połowie podopieczni Zbigniewa Kaczmarka prowadzili 2:1. Wynik spotkania otworzył Paweł Kaczmarek, który bardzo ładnym strzałem pokonał bramkarza Zawiszy. Gospodarze za sprawą Pawła Mąki doprowadzili do remisu.

Następnie strzelał Grzegorz Lech. Najpierw w pierwszej połowie umieścił piłkę pod poprzeczką, a na początku drugiej połowy gola strzelił z rzutu karnego.

Emocji w meczu nie brakowało do samego końca. Zawisza strzelił bramkę na 2:3 w 80 (Vahan Gevorgyan - red.) minucie i ruszył do ataku. Stomil wytrzymał jednak napór gospodarzy i nasi zawodnicy z Bydgoszczy wywożą cenne trzy punkty!

BRAWO PIŁKARZE!

W piątek o 19 piłkarze Stomilu Olsztyn wybiegną na boisku w Bydgoszczy. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka stawią czoła bydgoskiemu Zawiszy i mamy nadzieję, że nie przegrają tego spotkania już w szatni! Spotkanie zostało przełożone na piątek ze względu na sobotnie zawody żużlowe w Bydgoszczy.

Tym spotkanie kibice Stomilu żyją już od dłuższego czasu. W środę wieczorem zakończyły się zapisy na listę wyjazdową. W piątek o 12:30 pod stadion Stomilu podjadą autokary, które zawiozą naszych fanatyków do Bydgoszczy [ więcej kibicowskich informacji ].

Po cichu wszyscy liczą na dobry wynik w Bydgoszczy. Zawisza w ostatnim meczu w Katowicach przegrał 0:1, a czterech zawodników (Piotr Petasz, Łukasz Skrzyński, Michał Masłowski i Kamil Drygas), którzy zobaczyli żółte kartki w piątek nie będą mogli zagrać. Do tego kontuzjowany jest Rafał Leśniewski.

Zbigniew Kaczmarek na mecz zabrał 18 zawodników. W porównaniu z ostatnim meczem brakuje Karola Żwira (uczestniczył w spotkaniach reprezentacji Polski U-18) oraz Pawła Łukasika (żółte kartki).

- Będziemy walczyć teraz z Zawiszą i zobaczymy jak to się skończy. Bitwa została przegrana, ale jeszcze wojna nie. Walczymy do końca! - powiedział na ostatniej konferencji prasowej Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn. I tego się trzymajmy: WALCZYĆ, BIEGAĆ, Z.....!