Relacja z meczu Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn

1:1
37' Paweł Abbott
76' Vahan Gevorgyan
Bramki Łukasz Jegliński 16'
Bramki Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Paweł Strąk, Piotr Petasz, Sebastian Ziajka - Jakub Wójcicki, Hérold Goulon, Sebastian Dudek, Michał Masłowski, Vahan Gevorgyan - Paweł Abbott (57 Michał Markowski).
Stomil Olsztyn: (I połowa) Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Dawid Szymonowicz, Rafał Remisz, Kamil Hempel - Dominik Kun, Łukasz Jegliński, Paweł Głowacki, Grzegorz Lech, Tomasz Bzdęga - Szymon Kaźmierowski. (II połowa) Michał Leszczyński - Arkadiusz Mroczkowski, Paweł Tomkiewicz, Arkadiusz Koprucki, Wojciech Dziemidowicz - Karol Żwir, Daniel Michałowski, Piotr Łysiak, Paweł Łukasik, Bartosz Papka - Paweł Piceluk.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w okresie przygotowawczym nie zdołali jeszcze nawet zremisować. "Biało-niebiescy" przegrali z Zawiszą Bydgoszcz 1:2.

Pierwszą bramkę w meczu strzeliła olsztyńska drużyna. Na prowadzenie nasz zespół wyprowadził Łukasz Jegliński. Zawisza do wyrównania doprowadził jeszcze przed przerwą.

- W idealnej sytuacji bramkowej był Szymon Kaźmierowski. Nie wykorzystał jej i poszła szybka kontra, po której było 1:1 - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Drugą bramkę straciliśmy podobnie jak w sparingu z Jagiellonią w drugiej połowie, gdzie grała teoretycznie słabsza jedenastka. - Ci, którzy wyszli w pierwszej połowie są najbliżej gry w tym momencie, w meczu przeciwko Arce Gdynia - dodaje Zbigniew Kaczmarek.

W meczu z powodu drobnego urazu nie zagrał Dawid Kucharski. Po długiej przerwie do gry powrócił Arkadiusz Koprucki. - Bardzo mnie cieszy, że Arek mógł w końcu wybiec na boisko. Zawodnik bardzo dobrze pracował na obozie i robi coraz większe postępy.

Niedziela będzie ostatnim dniem piłkarzy Stomilu w Jarocinie. Popołudniu zespół uda się w podróż powrotną do Olsztyna.

W sobotę o godzinie 16:00 w Buczu piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają sparing z Zawiszą Bydgoszcz. Będzie to ostatni mecz kontrolny w trakcie obozu przygotowawczego w Jarocinie.

W meczu trener Zbigniew Kaczmarek będzie mógł pierwszy raz przyjrzeć Dawidowi Kucharskiemu z którym Stomil zamierza w następnym tygodniu podpisać kontrakt. Kolejny raz zaprezentują się Piotr Darmochował oraz Tomasz Bzdęga, którzy także są blisko przejścia do olsztyńskiego Stomilu. W meczu zagra także Paweł Piceluk, który w czwartek dołączył do drużyny.

W niedzielę piłkarze Stomilu Olsztyn wrócą do Olsztyna.