85' Szymon Kaźmierowski wszedł za Pawła Łukasika.
77' Wojciech Dziemidowicz wszedł za Arkadiusza Mroczkowskiego.
74' Łukasik mocno, ale nad poprzeczką.
74' Kieruzel nie potrafi poradzić sobie z Kunem i ratuje się faulem.
70' Piotr Kieruzel wszedł za Ekweueme.

Stomil Olsztyn wygrał z Flotą Świnoujście, fot. Artur Szczepański

Olsztyn - stadion Stomilu, 13 października 2013 r., godz. 12:15

Zwycięski Stomil Olsztyn!

13.10.13 14:06   em   21

Przedmeczowe zapowiedzi o wyjściu na dwóch napastników i postawienie na atak stały się faktem. Stomil w tym spotkaniu wyszedł w nowym ustawieniu 4-1-3-2. Od niepamiętnych czasów zagraliśmy na dwóch napastników. Taktyka ofensywna przyniosła skutek i Stomil wygrał w Olsztynie 3:1.

Wynik spotkania otworzył Dominik Kun. Pomocnik Stomilu znalazł się tam gdzie powinien być i wykończył akcję Pawła Łukasika. Napastnik Stomilu minął bramkarza Floty, podał piłkę wzdłuż linii i Kun musiał już tylko trafić do pustej bramki.

Stomil do przerwy prowadził 1:0, ale to nie była żadna nowość dla olsztyńskich kibiców, bo w ostatnich spotkaniach u siebie Stomil także prowadził do przerwy 1:0. Kluczowa dla losów spotkania była druga połowa. Stomil na początku zadał dwa mocne ciosy co pozwoliło ostatecznie wygrać spotkanie. Najpierw na 2:0 podwyższył Dominik Kun, który wykorzystał dobre podanie Tomasza Bzdęgi. Chwilę potem na indywidualną akcję zdecydował się wspomniany Bzdęga i strzelił bramkę na 3:0.

Flota Świnoujście do końca zażarcie walczyła chociażby o remis. Najpierw bramkę zdobył Charles Nwaogu, a potem sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez drużynę. Ostatecznie szczęście sprzyja lepszym i dzięki dobre grze obronnej Stomil nie stracił bramki i do samego końca próbował podwyższyć wynik.

Reasumując kibice w Olsztynie obejrzeli w końcu ciekawe widowisko. Był to mecz cały czas otwarty. Obydwie drużyny atakowały, nie chciały się bronić. Lepiej w ofensywie w niedzielę spisywał się Stomil i dlatego Adam Łopatko może swój debiut w roli pierwszego szkoleniowca uznać za udany.

Tagi: Stomil Olsztyn, Flota Świnoujście, I liga, Dominiki Kun, Olsztyn, stadion Stomilu, Tomasz Bzdęga, Adam Łopatko

1. 14.10.13 17:19 CostaTeguise

oni to wiedzą kocie.. :]

2. 14.10.13 14:58 Kot

Cieszy mnie, że znowu czekacie na mój komentarz. Jeszcze nie ma się co podniecać, bo raz na rok (dosłownie!) to i kura pierdnie.

3. 14.10.13 12:41 przem85

Jeśli mamy zaryzykować i zagrać ofensywniej to gdzie jak nie u siebie? Bardzo mądre słowa trenera Łopatki, jak widać opłacało się zaryzykować. Brawo trenerze, brawo piłkarze.

4. 14.10.13 10:10 STO1945MIL

Kotastrofa ;)

5. 14.10.13 00:10 CostaTeguise

ja czekam na komentarz kota :]

6. 13.10.13 20:32 Robson666

a ja dodam ze bardzo podobala mi sie postawa trenera ktory od pierwszej do ostatniej minuty zyl meczem, no i ten ofensywny styl gry z dwoma napodziorami rewelacja oby tak dalej TYLKO STOMIL OKS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7. 13.10.13 19:03 tommy1976

bardzo słabo, facet przestraszony, w ciągu kilku dobrych minut od wejścia nawet nie dotknął piłki. może to "pierwsze koty za płoty", ale w takiej formie, na tej pozycji to np. Patryk Kun zamiata Kato pod dywan.

8. 13.10.13 19:01 STO1945MIL

Katostrofa ;)

9. 13.10.13 18:49 Huberto(S)1945

Jak wygladala gra Kato?

10. 13.10.13 18:17 tommy1976

nie chwaląc się ale w tygodniu w jednym z postów pisałem że Stomil wygra 3:1, no to jest;-). Najważniejsze teraz jest aby tej euforii i chęci do grania starczyło przynajmniej póki co do końca rundy, a nie jednorazowy wyskok, jak w zeszłym roku. Koniecznie trzeba punktować, bo jak pokazują wyniki, każdy wygrywa z każdym i jedno, dwa zwycięstwa lub porażki mogą nieźle namieszać w tabeli. Zawodnicy chyba już zauważyli, że aby coś osiągnąć, trzeba orać na całym boisku, i mieć przy tym trochę szczęścia ( I połowie Flota miała przynajmniej 2 sytuacje, które normalnie powinny zakończyć się bramkami). Teraz głowa trenera w tym aby odpowiednio przygotowywać zawodników pod kątem każdego kolejnego rywala. Już dzisiaj po kolacji Łopatko powinien analizować grę Sandecji, tak żeby od wtorku trenować schematy pod kolejny mecz. Z innych rzeczy cieszy że w pobliżu trenera są tacy ludzie jak Alan i Azia, swoi ludzie, Stomilowcy.

11. 13.10.13 17:45 panbaleron

brawo panowie Bzdega sie odnalazl gra jak trzeba 1 liga Oks

12. 13.10.13 17:07 obserwator1985

Teraz jak nie ma Kaczmarka to będzie już tylko lepiej. Potencjał jest w tej drużynie, potrzeba jedynie odpowiedniego człowieka, który to poukłada. Nowe ustawienie z Łukasikiem i Bzdęgą z przodu to strzał w dziesiątkę. Pozdro

13. 13.10.13 17:03 Pawlik

Jest progres wazne ze nie ma kwasow miedzy trenerami obecnymi.Brawo panie Adamie masz pan jaja!!!!!!!!!! Papka w rezerwach,Hempel z Kucharskim tez niebawem moze dolacza.

14. 13.10.13 16:37 pawlak200_pdg

można, można!!! Dziękujemy!!! 2 napastnikami od początku i od razu lepiej to wyglądało. BRAWO STOMIL!!! że by dużo wygranych meczu w Olsztynie brawa Adam

15. 13.10.13 16:31 gromislav

Byłem, widziałem, podobało mi się. Tylu strzałów w kierunku bramki przeciwnika, tylu akcji nie widziałem od lat. Piłka odbierana już na połowie rywala, ofensywne ustawienie, tak powinni grac zawsze u siebie. Od ponad roku twierdziłem, że należy zmienić trenera. Tylko Stomil!!

16. 13.10.13 16:15 maniek86

Super mecz! Brawa dla drużyny! W końcu gramy ofensywnym ustawieniem, to bardzo cieszy! Przy takim ustawieniu to Grzesiek Lech wkońcu pokazuje swoje możliwości. Super mecz Mroczkowskiego, Dziemidowicz wszedł i pokazał, że młodzież mamy bardzo utalentowaną! Oby tak dalej! Sędzia babola na naszą korzyść dużego ok 20 cm walnął hehe i na koniec: wygrali po roku czasu i tak mało pozytywnych komentarzy?

17. 13.10.13 15:34 barakuda

na goraco kilka slow o meczu: w koncu zwyciestwo i wkoncu ta druzyne chce sie ogladac,oczywiscie byly jakies niedostatki,ale nie od razu Rzym zbudowano;) jesli zawsze bedzie tyle walki i serca na boisku to mozna byc spokojnym o wyniki na nasza miare oczywiscie.bylem sceptycznie na stawiony do nowego trenera ale kazdemu trzeba dac szanse(niezapeszajmy) jednak widac ze On nie ma nic do stracenia a przede wzsystkim "zyje " meczem przez 90 minut a o to chodzi by druzyna czula ze trener jest z nimi.Panowie gratuluje i czekamy na wiecej.kierunek Nowy Sacz i walczyc jak dzis a punkty napewno beda.a my ruszamy dup... wspierac pilkarzy.SPW!

18. 13.10.13 15:32 panbaleron

dobra nie wypominajmy Kaczmarkowi i tak duzo zrobil wynik cieszy

19. 13.10.13 15:13 czeliniak

Panie Zbyszku, oglądał pan? :) Kunik i Pawlik super mecz, ogólnie miło się dzisiaj wszystkich oglądało, gratulacje, liczymy na więcej. Panie Adamie szacunek dla Pana, że gramy dwoma napastnikami, już dawno powinno tak być.

20. 13.10.13 14:19 chodi

21. 13.10.13 14:12 SNICKERS

W końcu! Stadion odczarowany! dziękujemy!