Stomil Olsztyn wygrał 1:0 z Odrą Opole, fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Zwycięstwo w Opolu!

16.08.19 19:25   em   22

Piłkarze Stomilu Olsztyn odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie I ligi. Tym razem podopieczni Piotra Zajączkowskiego pokonali 1:0 Odrę Opole. Bramkę na wagę kompletu punktów zdobył z rzutu karnego Grzegorz Lech.

Trener Piotr Zajączkowski przed tym spotkaniem pierwszy raz posadził na ławce rezerwowych Oleha Tarasenko, a na środku obok Rafała Remisza grał Jakub Mosakowski. Do podstawowej jedenastki powrócił Lukas Kubań. Od pierwszej minuty grał Waldemar Gancarczyk, który zastąpił kontuzjowanego Artura Siemaszko. Starszy z braci Gancarczyków jeszcze w pierwszej połowie zszedł boiska z powodu urazu, a w jego miejsce pojawił się Bartłomiej Niedziela.

Pierwsza połowa była bardzo nudnym widowiskiem piłkarskim. Bardzo mało działo się na boisku, ale groźniejsze akcje miał jednak olsztyński zespół. Raz po dośrodkowaniu Janusza Bucholca z głowy strzelał Mateusz Gancarczyk, a później bliski zdobycia gola był Jakub Mosakowski. To co najważniejsze dla 45. minut wydarzyło się na sam koniec. Pięknym podaniem do Mateusza Gancarczyka popisał się Grzegorz Lech, a ten pierwszy został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza Odry. Do piłki podszedł Lech i zdobył drugą już w tym sezonie bramkę z rzutu karnego.

Stomil w drugiej połowie skupił się na rozbijaniu akcji drużyny gospodarzy i szukaniu szansy na drugą bramkę z kontry. Odra z minuty na minutę grała coraz odważniej. W 66. minucie Piotr Skiba uratował swój zespół od utraty bramki, groźnie strzelał Mateusz Czyżycki. W 75. minucie Stomil wyszedł z kontrą. Maciej Pałaszewski wystawił piłkę Szymonowi Sobczakowi, ale napastnikowi zabrakło sił żeby oddać celny strzał. Do końca meczu Odra nie umiała zdobyć wyrównującej bramki i kolejne zwycięstwo Stomilu stało się faktem.

W kolejnym spotkaniu Stomil Olsztyn zagra na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz. Mecz odbędzie się w najbliższą środę (21 sierpnia) o godz. 20:30. WSZYSCY NA STADION!

Tagi: Stomil Olsztyn, Odra Opole, I liga

1. 17.08.19 15:04 zjs

Do plusów tego meczu należy zaliczyć pomeczową wypowiedź Grzegorza Lecha dla Polsatu. Polszczyzna mu nie przeszkadza, logiczny wywód. Kibice Odry przez cały mecz nie zajmowali się meczem a skupili się na obrażaniu trenera Rumaka. Ruszyło to pana Grzegorza bo stanął w jego obronie przed kamerami Polsatu.

2. 17.08.19 13:38 stomil olsztyn forever

może grać

3. 17.08.19 12:44 SzEFoo

Trener mógłby dać szansę młodemu Hajdzie stworzyć środek z Pałaszewskim i Lechem. Cetnarski umiejętności na pewno ma, ale przez swoją lekką nadwagę co widać gołym okiem na tę chwilę nie nadaje się do pierwszego składu. Rozumiem, że jak zagrał w Opolu 5 min to teraz 85 min może zagrać w rezerwach czy nawet jedna minuta w 1lidze eliminuje go z występu w drugim Stomilu?

4. 17.08.19 10:45 zjs

Biedrzycki za zasługi? Mam szacunek dla jego ojca, chociaż nie był to piłkarz wybitny, ale niezwykle waleczny i ambitny. Karino wolny i anemiczny. Chyba ławeczka?

5. 17.08.19 10:40 Owsian

Dlaczego gra Biedrzycki? Przecież to jest sabotaż.

6. 17.08.19 09:59 whs

Brawo za zwycięstwo, styl mniej ważny. Ale jeśli chcemy czegoś więcej niż 10. miejsce to skrzydłowy i boczny obrońca są priorytetami. Aktualnie opcją jest Siemaszko (męczy się tam), Niedziela (wczoraj mało widoczny), Dziemidowicz (forma 4 ligowa) i Mosakowski (na razie na +).

7. 17.08.19 09:04 S.M.P.

Piłkarsko to obie drużyny w tym meczu to tragedia. Ale w tej lidze wystarczy powalczyć i wybiegać 3 pkt.

8. 17.08.19 07:21 obserwator1985

Sobczak na skrzydło a Siemaszko do ataku i wszystko się ułoży w ofensywie. Na tą chwilę to najlepsze rozwiązanie. Artur męczy się na skrzydle, a Szymon wręcz przeciwnie, co pokazał w meczu z Jastrzębiem. Szymon nie jest typową dziewiątą, za to Artur czuje się dobrze w takiej roli. Aż się prosi o takie rozwiązanie.

9. 17.08.19 07:16 maniek86

Brawo za 3 pkt.! To najważniejsze. @Tiger, pełna zgoda. Brak skrzydłowych na ławce to porażka. Niedziela słabo. Lepiej dać młodym pograć.

10. 16.08.19 23:36 Tiger

Mamy 3 pkt i tyle, poziom widowiska słaby a komentarz w Polsacie jeszcze gorszy. Plusy - nasze nowe historyczne koszulki, pewnie sędzia nie zezwolił na grę w czerwonych spedenkach ze względu na miejscowych, Grzesiek Lech, który ze swoją techniką i opanowaniem zjada całą tę ligę, Mosakowski pokazał, że robi postępy, Pałaszewski płuca zespołu, walczak na całego. Minusy - Kubań, który do 80 minuty grał fatalnie ale wtedy nagle się obudził i kto wie czy nie uratował tej wygraniej natomiast stać go na więcej, Wiktor - za wolno, bez ikry, aż się prosiło o zmianę, Niedziela - ta liga niestety go przerasta, wchodzi w 30 min i nie robi żadnej różnicy. Osobna sprawa to nasza ławka rezerwowych, gdzie nie mamy praktycznie żadnych atutów po kontuzji Siemaszki w ofensywie. Konieczne wzmocnienie na skrzydło i to nawet podwójnie. Ale i tak piękny wieczór 3 pkt mamy i SPW!!

11. 16.08.19 21:27 nor

Cenne zwycięstwo, brawo! Bardzo ciasno jest w tabeli, ważne punkty w drodze po spokojne utrzymanie w I lidze.

12. 16.08.19 20:27 SzEFoo

Brawo Panowie! Super wynik, bo grą ciężko to było nazwać. Dostosowaliśmy się poziomem do gry Odry, która grała tragiczne jak na zespół grający "u siebie". Tak czy inaczej brawa. Brakuje ze dwóch wzmocnień i może być ciekawie (szczególnie jeden dobry skrzydłowy bo póki co mamy M. Gancarczyka i to tyle). Jeśli nie uda się do końca sierpnia kogoś zakontraktować to w przerwie zimowej ze trzy konkretne wzmocnienia i kto wie... może włączymy się do walki o tą szóstą pozycję dającą możliwość baraży.

13. 16.08.19 20:08 Adaśko

Moim zdaniem nie było tak tragicznie, jak niektórzy piszą. Widziałem zdecydowanie gorsze "padaki". Owszem, za nami na pewno ciężki do oglądania mecz walki, ale kilka "momentów" było, jak choćby akcja Lecha i Niedzieli. Błędy Biedrzyckiego rzucały się w oczy, ale mnie osobiście bardziej zabrakło aktywnej gry Sobczaka. Gdyby było więcej ruchu i czytania gry z jego strony, to ten mecz prawdopodobnie wygralibyśmy pewniej. Nie wiem też, czy odnieśliście podobne wrażenie, ale moim zdaniem ciągle widoczna jest zadyszka kondycyjna, co dało się zauważyć w II połowie. Bez względu na wszystko najważniejsze są 3 pkt. i mecz na zero z tyłu. Wolę brzydkie wygrane niż heroiczne porażki. ;-) A chłopaków czeka bardzo miły powrót do Olsztyna. :-)

14. 16.08.19 19:50 Owsian

Karino to sabotaż jest. Już Głowacki 100 razy lepszy.

15. 16.08.19 19:45 chodi

Zwycięzców się nie sądzi ! Za dwa tygodnie mało kto będzie to pamiętał styl a punkty zostaną! Fakt jest taki , że WYGRAŁ STOMIL , Odrą z miłą chęcią zaminilaby styl na wygraną.

16. 16.08.19 19:39 A.

Cieszy jedynie wynik i 3 punkty. Bo gra tragiczna, nie idzie tego oglądać na spokojnie.

17. 16.08.19 19:39 babajaga

Dalej uwazajcie, ze pilkarze dostaja kase to slabo graja, dalej zwalniacie caly sztab! BRAWO!

18. 16.08.19 19:38 SNICKERS

Brawo Panowie. Mecz kompletnie nie wyglądał jak rozgrywki 1 ligi ale ważne są 3 pkt. Pan z numerem 97 do rezerw, nie mogłem patrzeć co on wyprawia. Tak Panie Biedrzycki - sam chyba nie jesteś zadowolony ze swojego występu.

19. 16.08.19 19:35 chodi

Na początku duże gratulacje Panowie !!! Bardzo dobry mecz Skiby , Pałeszewskiego , Lecha, Gancarczyka ale dwóch zawodników dla mnie dostaje MVP Kubań i Mosakowski - młody jak tak będzie się rozwijał to ekstraklasa i to szybciej niż później!!! FORZA STOMIL!!! ;)

20. 16.08.19 19:34 zjs