Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Paweł Piekutowski

Zwycięstwo z Pelikanem Łowicz

06.07.19 12:42   em   6

Na koniec zgrupowania w Nieborowie Stomil Olsztyn wygrał 5:2 z Pelikanem Łowicz. Olsztyński zespół przegrywał 0:2, ale potrafił odrobić straty i wyjść na prowadzenie.

Stomil bardzo szybko stracił bramkę (3 minuta) w tym spotkaniu. Pelikan przeprowadził akcję skrzydłem, poszło dośrodkowanie, a na piątym metrze stał Daniel Chwałowski, który strzałem głową pokonał bramkarza gości. Pelikan w 40. minucie podwyższył wynik na 2:0 za sprawą Krystiana Białasa.

Następne gole strzelał już tylko Stomilu. Za odrabiania strat olsztyńskiej zespół wziął się jeszcze przed przerwą. W ostatniej akcji pierwszej połowy Szymon Sobczak pewnie wykonał rzut karny. Zawodnik drużyny przeciwnej chwilę wcześniej zagrał ręką piłkę w polu karnym. W 50. minucie mieliśmy już remis, a bramkę na 2:2 strzelił Wojciech Dziemidowicz, który dobił piłkę odbitą od słupka po strzale Waldemara Gancarczyka. W 57. minucie Stomil wyszedł na prowadzenie za sprawą testowanego zawodnika, który wykorzystał błąd obrony zespołu Pelikana. Na 4:2 podwyższył strzałem z głowy kolejny zawodnik testowany. Wynik meczu ustalił Waldemar Gancarczyk.

Stomil: Piotr Skiba (Błażej Cabac) - Janusz Bucholc (46 Wojciech Dziemidowicz), Rafał Remisz (46 Aleksander Kowalski), Jakub Mosakowski (46 Jakbu Tecław), Lukas Kubań (46 zawodnik testowany) - Mateusz Gancarczyk (46 Waldemar Gancarczyk), Wiktor Biedrzycki (46 Paweł Głowacki), zawodnik testowany (46 zawodnik testowany), Grzegorz Lech (46 Mateusz Cetnarski), Artur Siemaszko (46 Bartłomiej Niedziela) - Szymon Sobczak (46 Mateusz Mętlicki).

Po meczu Stomil zakończy zgrupowanie w Nieborowie i wróci do Olsztyna. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego będą trenować na miejscowych obiektach, a 15. lipca udadzą się na kolejne zgrupowanie. Tym razem będą szlifować formę w Kórniku w Wielkopolsce.