Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Łukasz Szymański

Zwycięstwo ze Zniczem Biała Piska

11.01.20 12:44   em, kyn   0

W pierwszym sparingu rozegranym w 2020 roku Stomil pokonał 3:1 Znicza Biała Piska. Dwie bramki w tym meczu strzelił testowany Jonatan Straus.

Pierwszego gola w meczu strzelił Znicz Biała Piska. III-ligowiec wyszedł na prowadzenie za sprawą Bartosza Giełażyna. Drużyna Ryszarda Borkowskiego wyszła prawą stroną z szybką kontrą. Skrzydłowy minął Jonatana Strausa i wyłożył piłkę na szósty metr, a z takim bliskiej odległości Giełżyn nie miał problemów z pokonaniem Piotra Skiby.

W 33. minucie meczu olsztyński zespół prowadził do remisu. Bramkę strzelił testowany Straus, który z 12. metrów oddał strzał po długim rogu, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Po przerwie trener Piotr Zajączkowski wprowadził kilka zmian w składzie, ale nadal grał Straus, który w 50. minucie wyprowadził zespół na prowadzenie. Zawodnik grający ostatnio w Legionowi Legionowo oddał strzał z ostrego kąta, ale tym razem z odległości 18. metrów i znowu piłka wpadła do siatki.

W 66. minucie spotkania wynik podwyższył młodzieżowiec Jakub Tecław. Piłkarz oddały silny strzał lewą nogą z 30. metrów i piłka wpadła prosto w samo okienko.

O godz. 13. Stomil Olsztyn zagra kolejny sparing. Rywalem będzie Kaczkan Huragan Morąg.

Stomil: Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc (46 31. Mateusz Gancarczyk), 15. Jakub Tecław, 4. Jakub Mosakowski, 14. Jonatas Straus - 98. Bartłomiej Niedziela (46 16. Koki Hinokio), 90. Waldemar Gancarczyk, 31. Maciej Pałaszewski (46 70. Mateusz Cetnarski), 29. Eric Molloy - 63. Szymon Sobczak (46 27. Oktawian Skrzecz, 88 27. Maciej Serbinowicz), 5. Artur Siemaszko (46 77. Rafał Parobczyk)