THE CORE - komentarze (11 w ostatnich trzech miesiącach)

 1. dzisiaj, 07:59 THE CORE

  Tym wszystkim którzy popierają Małkowskiego (albo jak Piotruś Pan uważają go za mniejsze zło) życzę aby ich matki, żony, dziewczyny czy córki znalazły pracę w sekretariacie Małkowskiego. Najlepiej na wieży. Nie mam nic do Wypija (fajnie się prezentuje - tak jak Kwaśniewski w 1995 :) ), ale to że Zjednoczona Prawica (czytaj PiS) wystawiła tutaj kandydata o którym nikt wcześniej nie słyszał i który jest od Gowina a nie Kaczyńskiego świadczy jak nasze miasto jest postrzegane przez partię rządzącą w kraju i na jak wiele możemy liczyć... Na przyszłość warto pomyśleć nad zarejestrowaniem własnej listy. Sądzę że jednego kandydata do rady udałoby się wprowadzić.

 2. wczoraj, 10:25 THE CORE

  Macie swojego Czesława-Zbawcę: http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/7,48726,24046270,szykuje-sie-nowa-pomoc-stomilowi-od-wladz-olsztyna.html

 3. 09.10.18 08:47 THE CORE

  Jeśli są zainteresowani kupnem klubu a odstrasza ich zadłużenie, a z kolei Miasto boi się spłacać zadłużenie, bo ewentualny nowy właściciel może się rozmyslić to wyjściem jest "rachunek powierniczy". Miasto wpłaca pieniądze na rachunek powierniczy z którego zostaną przelane do klubu na spłatę zadłużenia tylko wówczas gdy podpisana zostanie umowa sprzedaży klubu. Obie strony są zabezpieczone. Klub bez długu, Miasto bez obaw że kasa trafi do studni bez dna, a nowego właściciela nie będzie.

 4. 04.10.18 09:05 THE CORE

  Panie Kierś, Warta właśnie pokazała innym drużynom jak grać ze Stomilem. Z kontry. Do tej pory to Stomil grał broniąc bramki i wychodząc z kontrami i od czasu do czasu to funkcjonowało. Ale kiedy trzeba było zagrać w ataku pozycyjnym to wszyscy widzieliśmy że ta drużyna ani nie ma pomysłu ani umiejętności do takiej gry. Od tej kopaniny wszerz i do bramkarza aż oczy i zęby bolały. To cud że obrońcy nie wpakowali Skiby na minę bo robili wszystko aby mu ufundować kiksa jakiegoś. Wstawianie Gorala do drużyny odbieram jako celowe jej osłabianie. To zabawny zbieg okoliczności, że przed meczem uhonorowano Opalińskiego, który w II lidze grał dobrze ale w Extraklasie poziom go przerósł i wpychany na siłę do składu przez trenera Oblewskiego musiał co mecz wysłuchiwać gwizdów i obelg pod swoim adresem. Dokładnie tak samo jak Góral wczoraj. W ostatnią sobotę oglądałem mecz rezerw Stomilanek z Hanzą Elbląg (III liga kobiet) i to był poziom do którego pasuje Góral. On w czasie meczy Stomilu powinien chodzić na gimnastykę korekcyjną a nie grać w I lidze. Trenerze, wystawiając go robi Pan chłopakowi szkodę, bo to nie jest miłe i potrzebne wysłuchiwać tyle pod swoim adresem. No, ale na wszelkie epitety Góral zasłużył - grał jak 12. zawodnik Warty. Sorry panie Trenerze, sorry piłkarze ale na następny mecz nie przyjdę. I proszę mnie nie szantażować, że dobry kibic jest z drużyną na dobre i złe. Bo ja jestem z drużyną na dobre i na złe, ale nie czuję aby drużyna była ze mną. No, niestety, wczoraj tego nie widziałem...

 5. 04.10.18 09:01 THE CORE

  Panie Kierś, Warta właśnie pokazała innym drużynom jak grać ze Stomilem. Z kontry. Do tej pory to Stomil grał broniąc bramki i wychodząc z kontrami i od czasu do czasu to funkcjonowało. Ale kiedy trzeba było zagrać w ataku pozycyjnym to wszyscy widzieliśmy że ta drużyna ani nie ma pomysłu ani umiejętności do takiej gry. Od tej kopani wszerz i do bramkarza aż oczy i zęby bolały. To cud że obrońcy nie wpakowali Skiby na minę bo robili wszystko aby mu ufundować kiksa jakiegoś. Wstawianie Gorala do drużyny odbieram jako celowe jej osłabianie. To zabawny zbieg okoliczności, że przed meczem uhonorowano Opalińskiego, który w II lidze grał dobrze ale w Extraklasie poziom go przerósł i wpychany na siłę do składu przez trenera Oblewskiego musiał co mecz wysłuchiwać gwizdów i obelg pod swoim adresem. Dokładnie tak samo jak Góral wczoraj. W ostatnią sobotę oglądałem mecz rezerw Stomilanek z Hanzą Elbląg (III liga kobiet) i to był poziom do którego pasuje Góral. On w czasie meczy Stomilu powinien chodzić na gimnastykę korekcyjną a nie grać w I lidze. Trenerze, wystawiając go robi Pan chłopakowi szkodę, bo to nie jest miłe i potrzebne wysłuchiwać tyle pod swoim adresem. No, ale na wszelkie epitety Góral zasłużył - grał jak 12. zawodnik Warty. Sorry panie Trenerze, sorry piłkarze ale na następny mecz nie przyjdę. I proszę mnie nie szantażować, że dobry kibic jest z druzyną na dobre i złe. Bo jak jestem z drużyną na dobre i na złe ale nie czuję aby drużyna była ze mną. No, niestety, wczoraj tego nie widziałem...

 6. 23.09.18 11:53 THE CORE

  To teraz garść faktów, a z faktami się nie dyskutuje :) Po 11 kolejkach Stomil nie stracił jeszcze nawet punktu na swoim stadionie, co jest wyczynem wyjątkowym i w historii Stomilu i generalnie w Europie. Jak dodamy do tego że w tym czasie nasi stracili tylko jedną bramkę u siebie, to bedzie robiło jeszcze bardziej piorunujący efekt. Dodatkowo na każdym meczu w Olsztynie był komplet publiczności. Podsumowując jesteśmy skazani na sukces... :)

 7. 07.08.18 08:29 THE CORE

  @zjs No, właśnie siódme auto i to nie jest fascynacja (wg ciebie). A ja nieczęsto jeżdżę tramwajem i ty zarzucasz fascynację? Proponuję skończyć tę dyskusję, no chyba że spróbujesz wrócić do merytoryki.

 8. 05.08.18 20:20 THE CORE

  @zjs Dziękuję za ciekawe spostrzeżenia. Na wszystkie z nich odpowiedzi znajdziesz poniżej. Wystarczy przeczytać. Nie ma sensu abym się powtarzał. Ale zabawne jest że ty mi fascynację tramwajami a sam jesteś zafascynowany samochodami. Wszędzie chcesz dojechać autem (nawet to rozumiem, też kupując pierwsze auto tak chciałem – to przechodzi potem) zupełnie nie zważając że coraz większa ilość aut nawet bez tramwajów powoduje tłok na ulicach. Jeśli twierdzisz że korki w Olsztynie to wina tramwajów to znaczy że mieszkasz tu dopiero od roku, dwóch lat. Bywam często w Białymstoku i to miasto wydało olbrzymie pieniądze na obwodnice, w tym wewnątrzmiejskie, ale korki są takie same jak u nas. W wakacje tego samego doświadczyłem w Płocku. I na koniec mały quiz. Pofantazjujmy trochę i wyobraźmy sobie że nowy prezydent Olsztyna doprowadza wreszcie do budowy nowego stadionu. Co wolałbyś przy stadionie duży betonowy parking dla miłośników aut czy dodatkowe boisko treningowe dla piłkarzy i linię tramwajową dowożącą kibiców? Ja to drugie. Pozdrawiam.

 9. 05.08.18 13:28 THE CORE

  @dzbs Po pierwsze Adaśko ładnie ci wytłumaczył niuanse transportu zbiorowego. Mylisz się pisząc że nic nie zmniejszy ilości samochodow na ulicach bo każdy kto ma auto to nim jeździ ze względu na naszą polską mentalność. Dwadzieścia pięć lat temu wszyscy jeździli małymi fiatami, na obiad jedli ziemniaki a w niedzielę chodzili do kościoła. Taka była mentalność, ale jak widzisz się zmieniła. Po za tym jeśli do centrum miasta będą mogły wjechać tylko autobusy miejskie lub tramwaje to nic ci nie da że masz auto i wsiadasz. Po drugie demokracja (nie jest to moj ulubiony system polityczny) ma to do siebie że nie polega na organizowaniu referendow. Dotykasz śliskiego tematu bo gdyby wszystko dało się załatwić w referendum wcale nie jestem pewien czy Stomil by na tym zyskał. Z bolem serca przyznaję, że mieszkańcy Olsztyna mogli by mieć inne priorytety niż nowy stadion. Wtedy pewnie byś narzekał na referendum. Po trzecie to ty nie rozumiesz że Olsztyn dlatego jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast, że linii tramwajowych jest za mało. W poprzednim poście dokładnie ci wytłumaczyłem jak to działa. Nie zamierzam się powtarzać tylko dlatego że nie jesteś w stanie tego ogarnąć. Spokojnej niedzieli.

 10. 04.08.18 16:10 THE CORE

  @dzbs A czemu ja płacąc jeszcze wyższe podatki musze czekać 2 lata na wizytę u okulisty? To też wina Grzymowicza? Ja nie chcę cię obrazić ale mam coraz silniejsze wrażenie że nie wiesz o czym piszesz i nie rozumiesz odpowiedzi, albo udajesz że nie rozumiesz. Założenie jest takie że jak skomunikowane tramwajami będą wszystkie dzielnice Olsztyna to ludzie będą chcieli/musieli zostawić auta i jeździć komunikacją miejską. Twoi znajomi z Kościuszki powinni jeszcze bardziej popierać rozbudowę sieci tramwajowej bo wtedy będzie mniej samochodw na ulicach i korki będą mniejsze i smog mniejszy. Tak samo z Wilczyńskiego. No sorry, ale prościej ci tego nie jestem w stanie wytłumaczyć. To że w Polsce energia jest w tej chwili produkowana z węgla to też nie jest ani wina ani zasługa Grzymowicza. Natomiast obecny rząd ma piękne, dalekosiężne plany budowy kilku elektrowni jądrowych więc spodziewajmy się że elektrownie nie będą już spalały węgla. Chętnie sprbowałbym się odnieść do tekstu o ''pękających zimą szynach z dumy'' ale chyba nie zrozumiałem, bo po prostu nie mogę uwierzyć że to też wina Grzymowicza.

 11. 04.08.18 12:41 THE CORE

  Widzę że niektórzy koledzy uparli się ocenić rosół zaraz po zarżnięciu kury i dziwią się że im nie smakuje. Mam na myśli rozmowę o tramwajach. Powrót tramwajów do Olsztyna był pomyślany na lata. Naszego miasta nie stać na budowę od razu 10 linii tramwajowych, dlatego ta inwestycja powstać musi etapami. Na razie powstał pierwszy etap i tu mogę się zgodzić, że w tej chwili tramwaj to taka olsztyńska maskotka, która niczego nie rozwiązuje. Właśnie dlatego muszą powstać kolejne linie tramwajowe by skutecznie zachęcić/zmusić mieszkańców do korzystania z nich. Argument że tramwaj jest XIX wieczny traktuję jako żart. Warto aby przed posłużeniem się takim argumentem wyściubić nos poza powiat i zobaczyć jak to działa gdzie indziej. Walencja, Brno, Wrocław i Gdańsk to przykłady z daleka i bliska pokazujące że tramwaje się rozbudowują. To że pękają szyny to nie wina Grzymowicza. Czy to że sędzia nie podyktował karnego jest winą naszego trenera? Chyba nie, prawda? Tak samo Grzymowicz nie ponosi winy za słaby stop stali. Co do argumentu (pomówienia?) że miasto wydaje 50 mln zł na tramwaje to jeśli wiesz kolego że tak jest to śmiało poinformuj odpowiednie organa, bo jeśli tego nie robisz to narażasz się na zarzut pomwienia i wychodzisz na takiego samego kłamcę jak ci których krytykujesz. I żeby było jasne - nie lubię Grzymowicza ale jeszcze bardziej nie lubię hejtu, bezpodstawnych zarzutów i pomwień. Stomil jest moim klubem od 40 lat (taka okrągła rocznica w tym roku) i o niczym innym nie marzę jak o nowym stadionie ale w dodatkowo widzę że miasto potrzebuje również innych inwestycji, np. rozbudowanej sieci tramwajowej. SPW!

Ocena komentarzy użytkownika

90   107   45.69%

THE CORE na Forum Kibiców

Zarejestrowany: 17.03.04 19:27

Postów na forum: 524

Zobacz profil użytkownika