THE CORE - komentarze (15 w ostatnich trzech miesiącach)

 1. 07.08.18 08:29 THE CORE

  @zjs No, właśnie siódme auto i to nie jest fascynacja (wg ciebie). A ja nieczęsto jeżdżę tramwajem i ty zarzucasz fascynację? Proponuję skończyć tę dyskusję, no chyba że spróbujesz wrócić do merytoryki.

 2. 05.08.18 20:20 THE CORE

  @zjs Dziękuję za ciekawe spostrzeżenia. Na wszystkie z nich odpowiedzi znajdziesz poniżej. Wystarczy przeczytać. Nie ma sensu abym się powtarzał. Ale zabawne jest że ty mi fascynację tramwajami a sam jesteś zafascynowany samochodami. Wszędzie chcesz dojechać autem (nawet to rozumiem, też kupując pierwsze auto tak chciałem – to przechodzi potem) zupełnie nie zważając że coraz większa ilość aut nawet bez tramwajów powoduje tłok na ulicach. Jeśli twierdzisz że korki w Olsztynie to wina tramwajów to znaczy że mieszkasz tu dopiero od roku, dwóch lat. Bywam często w Białymstoku i to miasto wydało olbrzymie pieniądze na obwodnice, w tym wewnątrzmiejskie, ale korki są takie same jak u nas. W wakacje tego samego doświadczyłem w Płocku. I na koniec mały quiz. Pofantazjujmy trochę i wyobraźmy sobie że nowy prezydent Olsztyna doprowadza wreszcie do budowy nowego stadionu. Co wolałbyś przy stadionie duży betonowy parking dla miłośników aut czy dodatkowe boisko treningowe dla piłkarzy i linię tramwajową dowożącą kibiców? Ja to drugie. Pozdrawiam.

 3. 05.08.18 13:28 THE CORE

  @dzbs Po pierwsze Adaśko ładnie ci wytłumaczył niuanse transportu zbiorowego. Mylisz się pisząc że nic nie zmniejszy ilości samochodow na ulicach bo każdy kto ma auto to nim jeździ ze względu na naszą polską mentalność. Dwadzieścia pięć lat temu wszyscy jeździli małymi fiatami, na obiad jedli ziemniaki a w niedzielę chodzili do kościoła. Taka była mentalność, ale jak widzisz się zmieniła. Po za tym jeśli do centrum miasta będą mogły wjechać tylko autobusy miejskie lub tramwaje to nic ci nie da że masz auto i wsiadasz. Po drugie demokracja (nie jest to moj ulubiony system polityczny) ma to do siebie że nie polega na organizowaniu referendow. Dotykasz śliskiego tematu bo gdyby wszystko dało się załatwić w referendum wcale nie jestem pewien czy Stomil by na tym zyskał. Z bolem serca przyznaję, że mieszkańcy Olsztyna mogli by mieć inne priorytety niż nowy stadion. Wtedy pewnie byś narzekał na referendum. Po trzecie to ty nie rozumiesz że Olsztyn dlatego jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast, że linii tramwajowych jest za mało. W poprzednim poście dokładnie ci wytłumaczyłem jak to działa. Nie zamierzam się powtarzać tylko dlatego że nie jesteś w stanie tego ogarnąć. Spokojnej niedzieli.

 4. 04.08.18 16:10 THE CORE

  @dzbs A czemu ja płacąc jeszcze wyższe podatki musze czekać 2 lata na wizytę u okulisty? To też wina Grzymowicza? Ja nie chcę cię obrazić ale mam coraz silniejsze wrażenie że nie wiesz o czym piszesz i nie rozumiesz odpowiedzi, albo udajesz że nie rozumiesz. Założenie jest takie że jak skomunikowane tramwajami będą wszystkie dzielnice Olsztyna to ludzie będą chcieli/musieli zostawić auta i jeździć komunikacją miejską. Twoi znajomi z Kościuszki powinni jeszcze bardziej popierać rozbudowę sieci tramwajowej bo wtedy będzie mniej samochodw na ulicach i korki będą mniejsze i smog mniejszy. Tak samo z Wilczyńskiego. No sorry, ale prościej ci tego nie jestem w stanie wytłumaczyć. To że w Polsce energia jest w tej chwili produkowana z węgla to też nie jest ani wina ani zasługa Grzymowicza. Natomiast obecny rząd ma piękne, dalekosiężne plany budowy kilku elektrowni jądrowych więc spodziewajmy się że elektrownie nie będą już spalały węgla. Chętnie sprbowałbym się odnieść do tekstu o ''pękających zimą szynach z dumy'' ale chyba nie zrozumiałem, bo po prostu nie mogę uwierzyć że to też wina Grzymowicza.

 5. 04.08.18 12:41 THE CORE

  Widzę że niektórzy koledzy uparli się ocenić rosół zaraz po zarżnięciu kury i dziwią się że im nie smakuje. Mam na myśli rozmowę o tramwajach. Powrót tramwajów do Olsztyna był pomyślany na lata. Naszego miasta nie stać na budowę od razu 10 linii tramwajowych, dlatego ta inwestycja powstać musi etapami. Na razie powstał pierwszy etap i tu mogę się zgodzić, że w tej chwili tramwaj to taka olsztyńska maskotka, która niczego nie rozwiązuje. Właśnie dlatego muszą powstać kolejne linie tramwajowe by skutecznie zachęcić/zmusić mieszkańców do korzystania z nich. Argument że tramwaj jest XIX wieczny traktuję jako żart. Warto aby przed posłużeniem się takim argumentem wyściubić nos poza powiat i zobaczyć jak to działa gdzie indziej. Walencja, Brno, Wrocław i Gdańsk to przykłady z daleka i bliska pokazujące że tramwaje się rozbudowują. To że pękają szyny to nie wina Grzymowicza. Czy to że sędzia nie podyktował karnego jest winą naszego trenera? Chyba nie, prawda? Tak samo Grzymowicz nie ponosi winy za słaby stop stali. Co do argumentu (pomówienia?) że miasto wydaje 50 mln zł na tramwaje to jeśli wiesz kolego że tak jest to śmiało poinformuj odpowiednie organa, bo jeśli tego nie robisz to narażasz się na zarzut pomwienia i wychodzisz na takiego samego kłamcę jak ci których krytykujesz. I żeby było jasne - nie lubię Grzymowicza ale jeszcze bardziej nie lubię hejtu, bezpodstawnych zarzutów i pomwień. Stomil jest moim klubem od 40 lat (taka okrągła rocznica w tym roku) i o niczym innym nie marzę jak o nowym stadionie ale w dodatkowo widzę że miasto potrzebuje również innych inwestycji, np. rozbudowanej sieci tramwajowej. SPW!

 6. 19.07.18 07:42 THE CORE

  Mam na mysli boisko boczne a nie 2 druzyne.

 7. 19.07.18 07:40 THE CORE

  Czy ktoś pamięta po ilu latach ta reaktywacja?

 8. 15.07.18 10:53 THE CORE

  Jako ciekawostkę można dodać że swój pierwszy mecz Stomil rozegrał na widocznym na zdjęciu Stadionie Leśnym. Na tym obiekcie rekord świata w trójskoku ustanowił Józef Szmidt. A przed II wojną światową przemawiał na nim niejaki A. Hitler. Ale to tak na marginesie. Później Stomil grał "swoje" mecze na stadionie przy Artyleryjskiej, a gdy awansował do II ligi występował gościnnie na Warmii przy Sybiraków. Tak czy siak wychodzi na to że Stomil i Warmia to bliźniacy, bo oba kluby przyjęły 15 lipca jako datę swojego powstania. :)

 9. 14.07.18 22:14 THE CORE

  O, na zdjęciu widzę że trener już w ciuchach nowego sponsora technicznego. Brawo zarząd, górna półka. :)

 10. 03.07.18 08:42 THE CORE

  W Lidlu bardzo fajne stroje widziałem...

 11. 26.06.18 09:06 THE CORE

  Myślałem że ŁKS będzie chciał grać o awans ale widzę że nie...

 12. 07.06.18 18:52 THE CORE

  Wielka ulga! A przy okazji - Emil, czytasz czasem wiadomości na privie? :)

 13. 03.06.18 21:22 THE CORE

  Coś czuję, że wróci do nas bo 1 liga to max. Szybkość jest, zaangażowanie jest, ale umiejętności tyle co mięsa w parówce sojowej. Niemniej jednak powodzenia.

 14. 24.05.18 15:07 THE CORE

  Owszem, tramwaje nie będą zarabiać na siebie, ale one nie są od zarabiania na siebie. Podobnie jak nasz Stomil na przykład. I klub i tramwaje z definicji są deficytowe bo służyć mają wygodzie/rozrywce mieszkańców miasta. To nie jest takie proste, że jak nie byłoby tramwajów to automatycznie byłby pieniądze na klub.

 15. 23.05.18 19:43 THE CORE

  A gdzie ci krzykacze z PiSu którzy konferencje zwoływali że stadion chcą budować dla Stomilu. Widać jak im zależy. Słabe to.

Ocena komentarzy użytkownika

82   98   45.56%

THE CORE na Forum Kibiców

Zarejestrowany: 17.03.04 19:27

Postów na forum: 524

Zobacz profil użytkownika