Piłkarki Stomilu Olsztyn przegrały 1:2 ze Stomilankami II Olsztyn. Fot. Łukasz Kozłowski

Finał WPP: Porażka Stomilu po dogrywce

wczoraj, 09:36   em   2

W środę po południu w Biskupcu odbył się finał Wojewódzkiego Pucharu Polski kobiet. Po dogrywce Stomilanki II Olsztyn wygrały 2:1 ze Stomilem Olsztyn.

Do tegorocznych rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu rozgrywkowym zgłosiły się cztery zespoły. Tydzień wcześniej Stomil Olsztyn wyeliminował Polonię Iłowo, wygrywając u siebie 6:1. Stomilanki II Olsztyn wygrały 9:0 z Tęczą Biskupiec.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron dobre wejście na boisko zanotowała Oliwia Zagórska, wykorzystała zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wyprowadziła Stomilanki na prowadzenie. Gdy zbliżał się koniec spotkania, to zawodniczki Stomilu doprowadziły do wyrównania za sprawą Wiktorii Kowalczyk. O wygranej zdecydowała zatem dogrywka, w której bramkę na wagę zwyciestwa strzeliła Kinga Puchalska.

- Wrócił koszmar z zeszłego sezonu, gdzie tracimy bramki po stałych fragmentach gry - powiedział na gorąco po spotkaniu Marek Maleszewski, trener Stomilu. - Próbowaliśmy pracować nad tym, gdzieś w rozgrywkach udało się nad tym zapanować. W lidze strzelamy średnio trzy gole na mecz, ale też i tracimy sporo bramek. Zespół musi pracować w defensywie i ofensywie, szczególnie w stałych fragmentach gry. Stomilanki nie było nam nic w stanie z gry zagrozić.

I dodał: - Zawodniczka, która już w pierwszej połowie powinna opuścić boisko, która faulowała bezpardonowo i "skasowała" mi dwie zawodniczki, powinna dostać dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę, a ona gra do końca i strzela nam bramkę. To jest wypaczenie wyniku. Spotkanie było naprawdę fajne, sędzina jednak nie dostosowała się tego poziomu.

- Wygraliśmy zasłużenie. Stomil próbował od początku spotkania dłużej utrzymywać się przy piłce i atakować, jednak od około 25 minuty zaczęliśmy kontrolować spotkanie - powiedział natomiast trener rywali, Dariusz Maleszewski. - Nasza determinacja i wola walki zadecydowały, że zdobyliśmy puchar. Cieszę się z tego, bo zostawiły kawał zdrowia i serducha na boisku. W tym spotkaniu w kadrze 17 zawodniczek mieliśmy 15 młodzieżowców, w tym cztery juniorki młodsze. Dziękujemy rywalom za grę. Po pucharze wracamy do ligi przed nami kolejne wyzwania.

0:1 - Oliwia Zagórska (48), 1:1 - Wiktoria Kowalczyk (82), 1:2 - Kinga Puchalska (103)

Stomil Olsztyn: Kornelia Czasnojć - Zuzanna Kowalczyk, Oliwia Prusik, Lena Szczepkowska, Wiktoria Kowalczyk, Wiktoria Fidurska (114 Klaudia Bednarczyk), Wiktoria Farelnik, Blanka Żukowska (57 Maria Pomichowska), Matylda Brakoniecka, Oliwia Kamińska, Alicja Wawrzeniak.

Stomilanki II Olsztyn: Patrycja Krajewska - Karolina Taranowska, Oliwia Korzec, Maja Czepanko, Zuzanna Frydrych, Julia Dymczyk, Antonina Milewska, Julia Prusik, Oliwia Tyczyńska (46 Oliwia Zagórska), Hawkins Dabney (115 Anastazja Szymczuk), Kinga Puchalska.

Tagi: Stomil Olsztyn, Stomil Olsztyn - kobiety, KKP Stomilanki Olsztyn, Wojewódzki Puchar Polski