Rozgrzewka przed meczem Stomil Olsztyn 11:1 Warmia Olsztyn / fot. Tomasz Szenfeld

Juniorzy zdeklasowali Warmię Olsztyn

22.01.22 16:34   kot   0

Juniorzy Stomilu Olsztyn w meczu towarzyskim pokonali 11:1 występującą w klasie okręgowej Warmię Olsztyn. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Adama Zejera zdobyli: Michał Bendyk, Krystian Skutnik i Jakub Brdak (po trzy) oraz Mateusz Szenfeld i Igor Zapałowski (obaj z rzutów karnych).

Stomil: Rafał Olszewski - Oskar Wojnach, Patryk Kuleszo, Igor Zapałowski, Mateusz Drabiszczak - Mateusz Szenfeld, Dawid Drzewiecki, Jakub Rudnicki (70 zawodnik testowany) - Krystian Skutnik, Michał Bendyk, Jakub Brdak.

Z powodu kontuzji trener Adam Zejer miał do dyspozycji zaledwie 9 zawodników ze swojej kadry. Stomil musiał więc posiłkować się dwoma zawodnikami testowanymi. Mimo wąskiego składu i tak naszym juniorom udało się wysoko pokonać Warmię.

Przeciwnicy bronili się przez około 20 minut meczu, gdy pierwszą bramkę zdobył Jakub Brdak. Na 2:0 podwyższył Mateusz Szenfeld z rzutu karnego, a do przerwy po trafieniu dołożyli jeszcze Krystian Skutnik i Michał Bendyk. Kilka minut po przerwie ten ostatni podwyższył na 5:0. Warmia odpowiedziała golem zawodnika z Japonii. Na 9:1 z rzutu karnego strzelił Igor Zapałowski.

Z powodu urazów nie mogli zagrać: Jakub Banul i Bartosz Florek, którzy odnieśli urazy na wtorkowym treningu pierwszej drużyny w Mrągowie, Łukasz Borkowski, Dawid Kuształa i Adrian Morawski. Sprawdzany był m.in. Patryk Kuleszo z Orląt Reszel.

Warmia zajmuje przedostatnią pozycję w klasie okręgowej.