Najlepsze i najgorsze mecze Stomilu pod dowództwem Adama Majewskiego

08.04.21 14:57   em   0

We wtorek Stomil Olsztyn pożegnał się ze szkoleniowcem Adamem Majewskim. Trener prowadził naszą drużynę w 33 ligowych spotkaniach. Wybrałem 3 najlepsze i 3 najgorsze spotkania pod wodzą byłego już trenera Stomilu.

NAJLEPSZE:

Drużyna pojechała do ostatniej drużyny I ligi podbudowana zwycięstwem u siebie z Zagłębiem Sosnowiec. Stomil grał na luzie, wyprowadzał zabójcze kontry, był skuteczny w polu karnym rywala. Olsztyński zespół rzadko strzela 4 gole, a co dopiero na wyjeździe. Stomil miał wtedy wygrać i zrobił to z przytupem.

Ostatni domowy mecz sezonu 2020/2021. Zwycięstwo miało dać utrzymanie w I lidze i spokój w ostatnim meczu z Wartą Poznań. I tak się stało. Pierwsza połowa w wykonaniu olsztyńskiego zespołu bardzo dobra, zakończona tylko jednym golem Jakuba Tecława. Kontynuacja dobrej gry w drugiej połowie przyniosła efekt w postaci gola Szymona Sobczaka. Pod koniec meczu straciliśmy gola, ale nerwowo nie było do ostatniego gwizdka.

Zespół w tym spotkaniu pokazał charakter. Do Kielc pojechali zdziesiątkowani przez koronawirusa. Zagrać nie mogli m.in. Jurich Carolina, Wiktor Biedrzycki czy Grzegorz Kuświk. Do przerwy prowadziliśmy 2:0! Najpierw po stałym fragmencie trafił Damian Byrtek, potem przebojowo w pole karne wszedł Wojciech Łuczak. W 2 połowie z powodu urazu musiał zejść Piotr Skiba, gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, więc zrobiło się trochę gorąco pod koniec, ale w doliczonym czasie gry kontrę Stomilu wykończył Hinokio.

W kolejce:

• Wygrana 2:1 z Górnikiem Łęczna, ale tam graliśmy z przewagą 1 zawodnika.
  • Druga połowa meczu z Arką Gdynia, gdzie potrafiliśmy wyrównać na 1:1 grając w osłabieniu 1 zawodnika.

NAJGORSZE:

ZERO celnych strzałów na bramkę rywala - to najlepsza ocena tego spotkania. Stomil nie istniał na boisku, a po kwadransie przegrywał już 0:2. Goście obejmując szybko prowadzenie grali sobie spokojnie, na luzie i karcili olsztyński zespół za każdy błąd.

• Stomil Olsztyn - Temalica Bruk-Bet Nieciecza 1:4 (12 grudnia 2020 r.)

Gdyby Hubert Szramka trafił w 1 minucie… ale nie trafił i lider I ligi rozjechał nas na boisku. A dokładniej Roman Gergel, który strzelił w tym meczu 3 gole. Jak się później okazało był to zwiastun słabej gry Stomilu na wiosnę 2021.

• Występy Stomilu Olsztyn w Łodzi (wrzesień 2020 r.)

Specjalnie połączyłem te dwa spotkania, bo do końca nie mogłem zdecydować, który mecz z Łodzi wybrać. Z ŁKS-em przegraliśmy 0:3, a z Widzewem 0:2. Jeszcze pierwsze 30 minut z ŁKS-em w miarę wyglądało w ofensywie, ale później oraz to co się wydarzyło z Widzewem to był efekt tego jaką kadrę trenerowi Majewskiemu zbudował duet Kowalewski&Czereszewski.