Stomil II Olsztyn wygrał 6:0 z Warmią Olsztyn. Fot. Emil Marecki

Pogrom w derbach Olsztyna

01.08.20 14:45   em, kot   3

W 1. kolejce IV ligi Stomil II Olsztyn wygrał na wyjeździe 6:0 z Warmią Olsztyn. Bramki strzelali: Łukasz Borkowski (2), Maciej Serbintowicz, Jakub Brdak, Hubert Szramka oraz Bartosz Florek.

Wynik spotkania w 34. minucie otworzył indywidualną akcją Maciej Serbinowicz. Zawodnik zgłoszony do I drużyny Stomilu odważnie wpadł w pole karne, minął dwóch zawodników, i posłał piłkę prosto w okienko.

W 40. minucie na 2:0 podwyższył Jakub Brdak. Dla tego młodego zawodnika była to debiutancka bramka w seniorskim zespole. Trzeba zaznaczyć, że zawodnik nie grał od początku meczu, bo w trakcie połowy zastąpił kontuzjowanego kolegę.

W 55. minucie na 3:0 strzelił Huberta Szramka, który wykorzystał długie podanie Huberta Świdra.

W 75. minucie było 4:0 dla Stomilu. Sytuację sam na sam wykorzystał wprowadzony w drugiej połowie Bartosz Florek.

Ostatnie dwie bramki w meczu strzelił Łukasz Borkowski (86. i 88. minuta). Najpierw trafił po dwójkowym rozegraniu na linii pola karnego, a później wykorzystał podanie od Florka.

W 2. kolejce IV ligi (środa, 5 sierpnia) Stomil II Olsztyn zagra w Pasymiu z Błękitnymi. Olsztyński zespół będzie formalnie gospodarzem tego tego meczu.

• Warmia Olsztyn - Stomil II Olsztyn 0:6 (0:2)

0:1 - Maciej Serbintowicz (34), 0:2 - Jakub Brdak (40), 0:3 - Hubert Szramka (55), 0:4 - Bartosz Florek (75), 0:5, 0:6 - Łukasz Borkowski (86, 88)

Stomil II Olsztyn: 92. Jakub Kanclerz - 6. Jan Dziemidowicz (81, 3. Mateusz Przychodzki), 4. Szymon Dowgiałło, 66. Łukasz Sadowski (83, 22. Marcel Supranowicz) - 7. Sebastian Puszkar, 73. Hubert Szramka, 15. Maciej Serbintowicz, 21. Hubert Świder (60, 34. Bartosz Florek), 19. Kacper Grzeszczyk (20, 18. Jakub Brdak; 82, 10. Konrad Krogól), 9. Kacper Walendykiewicz - 99. Szymon Rak (65, 71. Łukasz Borkowski).