Teraz jest Śr 23 maja, 2018

Forum Kibiców Stomilu Olsztyn

Największe piłkarskie forum na Warmii i Mazurach

Stadion Stomilu!

Podziel się swoją opinią na temat wydarzeń w klubie!

Moderatorzy: Pojezierski, Moderatorzy

Avatar użytkownika
 
Posty: 531
Dołączył(a): N 24 sie, 2003

Re: Stadion Stomilu!

Post przez A. » Śr 01 paź, 2014Niby coś się ruszyło... ale jak nie zobaczę, to nie uwierzę.
Dobre wyniki (wysokie miejsce w tabeli), coraz większa frekwencja na trybunach i wręcz masowe transmisje w tv są tu bardzo ważnym argumentem i skutecznie zamykają usta ewentualnym oponentom.

 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 03 paź, 2014

Re: Stadion Stomilu!

Post przez Margo » Pt 03 paź, 2014

Zgadzam się , mam nadzieję że wszystko pójdzie w dobrym kierunku bo klub i kibice tego potrzebują.

 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr 05 paź, 2011

Re: Stadion Stomilu!

Post przez maniek86 » Pt 03 paź, 2014

Skopiowane z ogłoszonego przetargu na modernizację naszego stadionu
Całość efektu końcowego, po realizacji wszystkich etapów, powinna się odznaczać jednorodnym wyglądem architektonicznym. Zdaniem władz klubu piłkarskiego Stadion mógłby nawiązywać swoim wyglądem zewnętrznym i konstrukcją do takich zwrotów nawiązujących do historii i regionalnych przesłanek ideowych jak:
TWIERDZA OLSZTYN
DUMA WARMII
MUR PRUSKI

 
Posty: 448
Dołączył(a): Śr 10 lis, 2010

Re: Stadion Stomilu!

Post przez F.R.T. » Pt 31 paź, 2014

Kod: Zaznacz cały
http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ekstraklasa,jest-projekt-nowego-stadionu-widzewa,artykul,514507,1,726.html

 
Posty: 317
Dołączył(a): Wt 17 sie, 2004
Lokalizacja: Olsztyn / Pojezierze

Re: Stadion Stomilu!

Post przez adam » Pt 31 paź, 2014

Fajny stadion, ciekawa funkcja ze składana trybuną. Ciekawe czy i ewentualnie kiedy u Nas......

 
Posty: 40
Dołączył(a): Pn 24 maja, 2010

Re: Stadion Stomilu!

Post przez Maniuś » Cz 06 lis, 2014

Niedługo wybory na prezydenta jak zwykwle kazdy obiecuje i obiecuje. A w praktyce ciezko idzie. Wiec mam takie pytanie, mamy kandydata jakiegos? Czy niech idzie i glosuje jak mu sumienie podpowiada.

Avatar użytkownika
 
Posty: 531
Dołączył(a): N 24 sie, 2003

Re: Stadion Stomilu!

Post przez A. » Pn 10 lis, 2014

Cóż... wiadomo jak jest, obietnic sporo. Wydaje mi się, że najbardziej korzystny dla Stomilu byłby A. Ryński. Powodów wiele :) Bynajmniej ja na niego oddam swój głos.

Avatar użytkownika
 
Posty: 94
Dołączył(a): Cz 10 cze, 2004
Lokalizacja: Jaroty

Re: Stadion Stomilu!

Post przez Darek » Śr 03 gru, 2014

Szanowne ziomki po szalu,
Budowa nowoczesnego obiektu piłkarskiego i boiska treningowego z prawdziwego zdarzenia w nowej kadencji PG jest dla nas priorytetem. Na stronie Stomilu pojawiają się różne propozycje jak „działać” ws. Nowego obiektu piłkarskiego. Są pomysły na manifestacje przed ratuszem, list otwarty itp. Wszystko fajnie, każdy pomysł jest warty tego by wcielić w życie, ale my na nasz problem musimy zwrócić uwagę nie tylko środowiska kibicowsko- piłkarskiego, ale i mieszkańców naszego miasta. Stąd mam pewien pomysł. Szanowne „kolegi” może warto byłoby rozważyć możliwość nakręcenia filmu dotyczącego stadionu. Już wyjaśniam. Chłopaki z Thousand lakes tworzą [moderator] filmy. Mam więc pewną koncepcję, nt. której chętnie z Wami podyskutuję. Widziałbym to w ten sposób, że w filmie w formie czarno-białego podniszczonego filmu pokazane są krótkie zajawki z czasów gry w ekstraklasie. 1) Pokazane pełne trybuny, radość kibiców itp. 2) Pokazałbym też nas kibiców, nie jako facetów w szalach, bluzach i czapkach na stadionie (niestety nie kojarzymy się najlepiej statystycznemu mieszkańcowi Olsztyna), ale jako kibiców czynnie działających np. w akcjach charytatywnych – różnego rodzaju: organizacja turnieju Stomil Cup, akcja oddawania krwi, pomagania dzieciakom, malowania artystycznych grafiti, obchodów patriotycznych świąt itp (to oczywiście w kolorze). 3 Pokazanie stadionu, jako zwykłej rudery (tu chyba nie muszę opisywać)- mimo sentymentu wiecie jak jest. Do tego jakaś muzyka ciekawa muzyka. I teraz chyba najważniejszy punkt. Tak jak w teledysku Świdra z Czerwonym Tulipanem „Olsztyn kocham” mieszkańcy Olsztyna mówią wspomniane „Olsztyn kocham…”, tak tu „Nowy stadion dla Olsztyna”. Pod osobą jest napis – imię tej osoby. I tak np. mówi P. Bałtroczyk (na dole napisane Piotrek) itp. K. Hołowczyc (podpis Krzysiek). Mamy w Olsztynie wiele osób, którym na pewno zależy by nasze miasto się rozwijało, a które kojarzone są z Olsztynem (Bałtroczyk, Hołowczyc, Pavlovic, kolesie z Afromentalu, z Eneja, z Shannona z Transexdisco, z Czerwonego Tulipana, Chalidov itd. Kilka przebitek ze zwykłymi ludźmi młodszymi, starszymi, chłopakami, dziewczynami, dziadkami, babciami. Widziałbym też tutaj aktora teatru Stefana Jaracza, który latem w stroju Kopernika oprowadza po zamku. Kopernik też może być za stadionem nieprawdaż? Teraz co napiszę może być głupie, ale by dać trochę humorystyki widziałbym też szczekającego psa, gdzie w animacji byłaby zrobiona chmura, że pies niby też wyszczekuje nasze hasło… Zdolności i umiejętności technicznych nie mam, ale mogę służyć radami. Pozostawiam temat do dyskusji. :D

 
Posty: 40
Dołączył(a): Pn 24 maja, 2010

Re: Stadion Stomilu!

Post przez Maniuś » Śr 03 gru, 2014

Bardzo dobry pomysł. Jeszcze tak do tego sportowców zaprosić byłych pilkarzy stomilu i grajacych w wyszych ligach. Cos jak Katowice mieli z kartkami "nowy stadion.". A tylko nie zapraszac bautroczyka sprzedawczyka .

Avatar użytkownika
 
Posty: 56
Dołączył(a): So 21 mar, 2009
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stadion Stomilu!

Post przez ww » Cz 04 gru, 2014

Przypominam że pisaniem nic nie zrobimy, a działają cały czas te same osoby, pewnie chciały by odpocząć więc przydał by się ktoś do działania!

 
Posty: 40
Dołączył(a): Pn 24 maja, 2010

Re: Stadion Stomilu!

Post przez Maniuś » Cz 04 gru, 2014

To wiadomo ze pisaniem to nic nie zrobimy. Ale chętnych nie ma.

 
Posty: 35
Dołączył(a): Pt 28 sty, 2011

Re: Stadion Stomilu!

Post przez FC Szczytno » Pt 05 gru, 2014

najlepiej bylo by ogarnac cos teraz dopoki niejest zapiety budzet na ten rok

 
Posty: 20
Dołączył(a): Cz 21 sie, 2008

Re: Stadion Stomilu!

Post przez chodi » Cz 18 gru, 2014

http://www.olsztyn.sport.pl/sport-olszt ... 0.html?i=1


CIESZĘIsię że mogę w tym wątku dodać coś czego jeszcze tutaj nie było .... mianowicie pierwsze namacalne efekty tego że nowy stadion Stomilu to już nie tylko słowa ale także coś co wszyscy możemy zobaczyć, ocenić. Wklejam link z wizualizacjami dwóch projektów firmy z Rybnika i JSK architekci. Dla mnie obydwa są przepiękne. Nowy stadion dla Olsztyna!!!!!!!!!!!! :-)

 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr 23 paź, 2013

Re: Stadion Stomilu!

Post przez szalikowiec » Cz 18 gru, 2014

Wkleję tu tekst ze strony by nie nabijać wyświetleń GW :D

Do przetargu na projekt nowej piłkarskiej areny w Olsztynie zgłosiły dwie firmy - Bauren z Rybnika oraz JSK Architekci z Warszawy. Wiadomo już, jak ich przedstawiciele wyobrażają sobie stadion, na którym swoje mecze będą rozgrywali piłkarze Stomilu.
Obie firmy mają doświadczenie przy pracach związanych z arenami piłkarskimi. Architekci związani z JSK przygotowali m.in. projekt Stadionu Narodowego, a także obiekty sportowe dla takich klubów jak Legia Warszawa czy Śląsk Wrocław. Z kolei przedstawiciele Bauren opracowali do tej pory m.in. wizualizację boiska oraz trybun stadionu piłkarskiego GKS Katowice.

Już widać, że na elewacji nowej olsztyńskiej areny proponowanej przez JSK znalazło się miejsce na klubowy herb OKS-u. Pracownia ze stolicy przewiduje także umieszczenie ośmiu masztów oświetleniowych na dachu stadionu. Główne boisko, na którym biało-niebiescy rozgrywaliby ligowe spotkania położone jest równolegle do płyty treningowej.

Nieco inną wizję stadionu w Olsztynie przedstawiła firma ze Śląska. Bauren w przeciwieństwie do JSK proponuje nie owalną, lecz prostokątną bryłę obiektu. Z kolei boisko treningowe położone byłoby prostopadle do głównej murawy.

Obie firmy nie zapomniały o miejscach parkingowych w bliskim sąsiedztwie kompleksu sportowego. Pod względem kolorystycznym zarówno w jednym, jak i w drugim projekcie dominują biało-niebieskie barwy, a więc tradycyjne dla olsztyńskiego klubu.

Przypomnijmy, że oferty przetargowe można było składać do 16 grudnia do godz. 10.30.

Wiadomo, że za przygotowanie projektu pracowania z Rybnika chce otrzymać 1 mln 198 tys. zł. Zdecydowanie wyższe, bo wynoszące 3 mln 589 tys. zł, jest honorarium, jakie zażyczyli sobie architekci z Warszawy. Urząd miasta oceniał natomiast wartość zamówienia na 1,6 mln. zł. Oznacza to, że jedna z kwot jest znacząco niższa, a druga dużo wyższa od przewidywań. Komisja będzie więc miała twardy orzech do zgryzienia. Pierwsza część dokumentacji ma powstać do 30 listopada 2015 roku.

Mimo różnicy w cenie na razie nie jest przesądzone, kto otrzyma zlecenie. - Są inne kryteria. Decyduje także wygląd architektoniczny i doświadczanie firmy - mówi Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Wiele spraw, jeśli chodzi o funkcjonowanie obiektu, będzie zależało od projektanta. Zakładamy m.in., że w trakcie robót stadion będzie nadal użytkowany. Nie jest to niczym nadzwyczajnym w Polsce, że w trakcie budowy jednej trybuny, inne normalnie działają. Ten przetarg daje kolejną nadzieję kibicom i działaczom sportowym na to, że w Olsztynie nowoczesny obiekt jednak powstanie. - Pierwsze konkrety związane z przetargiem na projekt są dla nas dużym pozytywem - mówi Robert Kiłdanowicz, prezes Stomilu. - Nie znam jeszcze szczegółów obu ofert, ale mogę powiedzieć, że będziemy optować za tą, która będzie zawierała więcej racjonalnych przesłanek co do ceny i funkcjonalności. To, że jedna z propozycji jest wyceniona na 1,2 mln, a druga na 3,5 mln, nie oznacza, że ta tańsza stoi na przegranej pozycji. W tym konkretnym przypadku cena będzie decydować w 60 proc., a rozwiązania architektoniczno-urbanistyczne w 40 proc. Przedstawiciel JSK zgłosił swoją ofertę osobiście. - Planowany przez nas obiekt będzie wielofunkcyjnym miejscem umożliwiającym organizowanie koncertów i wszelkiego rodzaju imprez. Złożona przez nas praca nawiązuje do jezior i żagli. Prace nad nią trwały ok. 2 miesięcy - mówi Mariusz Rutz. - Doświadczenie w przypadku tego rodzaju projektów jest sprawą podstawową. Chodzi o to, żeby nie popełnić podstawowych błędów, a o to bardzo łatwo. Architekt wyjaśnia, że nowy stadion z racji podmokłego terenu musi być budowany na palach. Zaznaczył też, że według niego trzeba zmienić zaplanowane rozmieszczenie masztów oświetleniowych, tak żeby nie kolidowały z przyszłymi trybunami. - Po budowie mogą być przeniesione, po to żeby oświetlać murawę treningową - mówi Rutz. Aneta Szpaderska, rzeczniczka urzędu miasta, wyjaśnia, że po opracowaniu dokumentacji projektowej, a co za tym idzie, poznaniu szacunkowych kosztów realizacji inwestycji, powstanie harmonogram dalszych działań, jak również określenie możliwości finansowania przedsięwzięcia. Do tej pory urzędnicy oceniali, że nowy obiekt przy al. Piłsudskiego będzie kosztował ok. 60 mln. zł. Sam projekt nie obejmie infrastruktury towarzyszącej, jednak projektanci musieli przewidzieć w planie zagospodarowania teren na lokalizację dwugwiazdkowego hotelu na 100 gości. Będzie on powiązany z innymi obiektami komercyjnymi.

 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr 23 paź, 2013

Re: Stadion Stomilu!

Post przez szalikowiec » Cz 18 gru, 2014

Zdjęcie0530.jpg
Projekt firmy z Rybnika
Zdjęcie0530.jpg (149.85 KiB) Przeglądane 19015 razy

telefon.jpg
telefon.jpg (130.44 KiB) Przeglądane 19015 razy

 
Posty: 448
Dołączył(a): Śr 10 lis, 2010

Re: Stadion Stomilu!

Post przez F.R.T. » Śr 27 maja, 2015

nosz kuR wa mać... miasto do naszego podobne i drugi stadion !!

Miasto i Województwo pomagają !!

http://www.12zawodnik.pl/aktualnosci/st ... 5da55240f1

 
Posty: 448
Dołączył(a): Śr 10 lis, 2010

Re: Stadion Stomilu!

Post przez F.R.T. » Wt 22 gru, 2015

Kod: Zaznacz cały
http://olsztyn.wm.pl/323971,Ogloszono-konkurs-na-koncepcje-przebudowy-hali-Urania-w-Olsztynie.html#axzz3v4cOudN0


Ogłoszono konkurs na koncepcję przebudowy hali Urania w Olsztynie

 
Posty: 448
Dołączył(a): Śr 10 lis, 2010

Re: Stadion Stomilu!

Post przez F.R.T. » So 17 wrz, 2016

Kod: Zaznacz cały
http://olsztyn.wm.pl/384041,Budowa-nowego-stadionu-w-Olsztynie-oddala-sie-Dlaczego.html#axzz4KXSaalnl


Budowa nowego stadionu w Olsztynie oddala się.

 
Posty: 4
Dołączył(a): So 30 sie, 2014

Re: Stadion Stomilu!

Post przez maniek_OKS » Pn 13 mar, 2017

Czy przed meczem ze Zniczem zostaną poprawione banery reklamowe na stadionie ? Bo nie wiem co bardziej będzie razić w oczy zdezelowane trybuny czy widok poszarpanych przez wiatr reklam sponsorów Naszego klubu.

 
Posty: 2
Dołączył(a): So 21 paź, 2017

Re: Stadion Stomilu!

Post przez protson » So 21 paź, 2017

Są jakieś nowe wieści w tym temacie?

Poprzednia strona

Powrót do Stomil Olsztyn