94' Koniec. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.
94' Tomasz Bała główkuje, ale niecelnie. 1
93' Mamy rzut wolny na wysokości 40. metra. Może to ten moment? 1
91' Arbiter doliczył 4 minuty.
86' Goście z kontrą, ale na szczęście kiepskie wykończenie. 1412

Kibice Stomilu Olsztyn liczą na pierwszy komplet punktów przy al. Piłsudskiego 69a. Fot. Łukasz Kozłowski

Czas na pierwszy komplet punktów u siebie! Stomil zagra z Pogonią Siedlce

04.08.23 08:34   kyn   3

W sobotę (5. sierpnia 2023 roku) Stomil rozegra drugie domowe spotkanie w tym sezonie. Przy Al. Piłsudskiego 69a podejmie Pogoń Siedlce, która w ostatniej kolejce wygrała ze Stalą Stalowa Wola w dramatycznych okolicznościach. Początek meczu o godzinie 17:00.

Stomil po dwóch kolejkach ma na koncie 3 punkty i chociaż kibice przed sezonem dopisywali już sobie ich 6, to mimo wszystko olsztynianie muszą być zadowoleni z dorobku. Duma Warmii nie odzyskała jeszcze rezonu z poprzedniego sezonu i na inaugurację przegrała 1:2 z rezerwami Zagłębia Lubin. W pierwszym meczu w delegacji, podopiecznym udało się przywieźć do stolicy Warmii i Mazur komplet punktów. Stomil odwrócił spotkanie i mimo słabej gry, potrafił wygrać w Jastrzębiu z GKS-em 2:1. Dodatkowo, tuż przed meczem, na rozgrzewce, urazu kostki doznał Bartosz Waleńcik i trener Patryk Czubak musiał zmienić koncepcję na to spotkanie. Olsztynianie przegrywali już od 11. minuty, po bramce Farida Aleigo, po błędach w ustawieniu w defensywie. Wyrównanie Dumie Warmii dał Piotr Kurbiel po świetnej kontrze, wyprowadzonej przez Huberta Krawczuna, który obsłużył podaniem Michała Karlikowskiego. Olsztyński wahadłowy zagrał idealnie w pole karne i tam Kurbiel dopełnił formalności. W przerwie trener Czubak dokonał istotnych zmian w środku pola, a zwycięstwo Stomilowi zapewnili zmiennicy: Tomasz Bała i Bartosz Florek w 75. minucie meczu. Bała świetnie podawał, a Florek przepięknie uderzył z 18 metrów i to goście cieszyli się z kompletu punktów. Stomil przesunął się w tabeli na 8. miejsce.

Pogoń po dwóch kolejkach ma na koncie 4 punkty. Na inaugurację zremisowała na własnym stadionie z rezerwami ŁKS-u Łódź 1:1, natomiast w 2. kolejce wygrała z beniaminkiem, Stalą Stalowa Wola 2:0. Jest to o tyle ważne, że ta sztuka udała się podopiecznym trenera Marka Brzozowskiego mimo gry w 9. W 19. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę ujrzał były zawodnik Dumy Warmii, Ernest Dzięcioł. Tuż przed przerwą to samo spotkało Damiana Szuprytowskiego i wydawało się, że goście mają otwartą drogę do zwycięstwa. Bramki padały w drugiej części gry, ale strzelali je osłabieni gospodarze. Pogoń wygrała po dwóch trafieniach Cezarego Demianiuka (jedno z rzutu karnego). Siedlczanie obecnie są na 4. miejscu w tabeli.

Przy Piłsudskiego na murawie na pewno nie zobaczymy Waleńcika, który właśnie w sobotę ma przejść badanie rezonansem magnetycznym, które ma odpowiedzieć na pytanie o długość absencji olsztyńskiego obrońcy. Pozostali zawodnicy są zdrowi.

Początek spotkania Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce w sobotę o godz. 17. Z meczu przeprowadzimy relację na żywo na naszym Facebooku. Mecz będzie można obejrzeć także w WP Pilot.

Wszyscy na mecz! Wspierajmy Dumę Warmii w naszej świątyni przy #P69A!