Komentarze z ostatnich 24 godzin

 1. Negocjacje w sprawie sprzedaży akcji Stomilu muszą zakończyć się jak najszybciej
 2. dzisiaj, 11:55 Kleofas

  Na stronie radia Olsztyn jest wywiad z prezesem. Podaje że już we wtorek się może wszystko wyjaśnić.

 3. dzisiaj, 11:42 SzEFoo

  "(...) Tyle o budżecie. Środowa sesja Rady Miasta przyniosła też jeszcze jedno ważne rozstrzygnięcie – zgodę radnych na sprzedaż akcji spółki Stomil S. A. To otwiera nowe możliwości poszukiwania inwestora dla klubu. Jaki będzie efekt tych poszukiwań – zobaczymy, ale w odróżnieniu od budżetu gminy, budżet spółki wymaga szybkiej interwencji, więc warto dać klubowi szansę." To cytat z fb rządzącego . Możliwości poszukiwania inwestora. Ciekawe ile te poszukiwania potrwają.

 4. dzisiaj, 11:23 SzEFoo

  Grzymowicz i tak nie odda za pół darmo jakiegoś terenu wzamian za uratowanie Stomilu więc nie napalałbym się na sprzedaż Stomilu w najbliższym czasie.

 5. dzisiaj, 11:22 Tiger

  Dokładnie, wczorajsza akcja radnych pis-u kompletnie nie na miejscu. Albo nie mają pojęcia co robią albo co gorsza próbowali zrobić na złość. I tak będzie kolejne głosowanie, tzn oby było, jeżeli prezydent domówi się z inwestorem.

 6. dzisiaj, 11:16 waldi812

  Uchwała miała charakter intencjonalny, więc postawa radnych PIS jest mocno wywrotowa, bo gdyby inni zagłosowali tak ja oni to całą akcja sprzedaży zostałaby zablokowana i musieli mieć tego świadomość. Jak widać ponad interes klubu przedkładają interes partyjny i widać, jak im zależy na Stomilu. Do ostatecznej sprzedaży i tak przecież wczoraj nie doszło, na to przyjdzie jeszcze czas, a inwetsor musi wiedzieć, że ma zielone światło, aby nabyć pakiet większościowy. Nie stoi to na przeszkodzie temu, aby ostatecznie miasto zachowało powiedzmy 10 procent akcji klubu. Trzeba też zauważyć, iż na obecną chwilę miasto nie ma 100 % akcji klubu, tylko ok 70%. Resztę mają Stowarzyszenie OKS oraz PWiK, tak więc tak czy inaczej inwestor nie nabędzie 100 procent akcji klubu.

 7. dzisiaj, 11:09 chodi

  Sytuacja jest taka, że my nie mamy czasu na długie negocjacje. W piątek powinna być decyzja, kto kupuje akcje Stomilu np przetarg zamknięty z otwarciem ofert w poniedziałek i od razu podpisanie umowy sprzedaży akcji.

 8. dzisiaj, 10:38 SzEFoo

  Sytuacja jest lekko mówiąc bardzo słaba. Nie ma ludzi do grania i nie ma póki co nowego inwestora, a miasto widać ma czas. Do końca tygodnia się dowiemy, że trwają negocjacje, które do łatwych nie należą i będzie już koniec stycznia... Przecież jakby komuś zależało to by temat został ogarnięty raz, dwa. A tu lecenie w ch..a trwa w najlepsze na niekorzyść klubu niestety. Oni żyją w innym świecie, albo robią to specjalnie wiedząc, że oddając klub w ostatniej chwili i tak nie zmontujemy zespołu konkurencyjnego w tej lidze.

 9. dzisiaj, 10:37 whs

  Akurat w tym przypadku wyjątkowo przyznam rację radnym z PiS. Prosty powód,oddamy 100% akcji, nie mamy kontroli to robią co chcą. A chyba ten inwestor to nie Sw. Mikołaj zeby dawać i nic w zamian nie ciągnąć. Żeby nie było tak jak pisze @vegeta

 10. dzisiaj, 07:12 krzyżak

  Postawa PiS godna pożałowania. Wynika tylko z faktu, ze musza sie urządzać ze wszystkimi przeciwnikami politycznymi. Mieli przecież tyle czasu by zrobic coś dla Stomilu.Ale nie zrobili nic. I jak Stomil powstanie teraz to nie będą mogli sobie przypisać tego sukcesu.

 11. dzisiaj, 06:09 KIBICKA z zatorza

  Postawa PIS zawsze jest dobra jak widać w kraju.Większość klubów ekstraklasy mają właściciela z poza miasta i mają się dobrze. Tak i u nas może być. Niech tylko miasto dobrze wynegocjuje .

 12. wczoraj, 20:52 Darek

  A na co ma liczyć? Na pieniądze z transferów? W Polsce nikt nigdzie i nigdy nie zarobił na piłce więc niestety sprzedaż 100% akcji klubu przy późniejszym odstawieniu klubu na boczny tor może skończyć się jego upadkiem. Miasto powinno zachować część akcji. Nie mówię większość ale część.

 13. wczoraj, 20:43 Wielki Stomil

  To pokazuje że miasto chce pozbyc sie problemu ktory ich przerosl na wlasne zyczenia i nie miec nic wspolnego z klubem!!! postawa pis-u mysle ze dobra. Najszybciej doczekamy sie pkt 3 Czyli niestety tego czego prawdziwy kibic nie chce!!!

 14. wczoraj, 20:42 vegeta

  Mam tylko nadzieję, że inwestor nie liczy na zysk w postaci gruntów wartych grube miliony, tak aby je przejąć, a Stomil po jakimś czasie zostawić na lodzie.

 15. Wpłynęła kolejna oferta kupna akcji Stomil Olsztyn SA
 16. wczoraj, 20:58 MD

  Szkoda, że do Rady Miasta nie dostał się np. Maciej Tobiszewski, przyjaciel olsztyńskiego sportu.

 17. wczoraj, 20:09 Emilozo

  PiS chciał zmiany w treści, że Rada Miasta daje przyzwolenie tylko na sprzedaż część akcji.

 18. wczoraj, 20:01 Tiger

  Przeciw: Jarosław Babalski Krzysztof Narwojsz Radosław Nojman Zdzisława Tołwińska pytanie dlaczego tak głosowali? Wygląda na to, że to przeciwnicy silnego Stomilu.

 19. wczoraj, 19:32 Wielki Stomil

  oni chca sie pozbyc klubu tyle umyc rece b sie przerazili dlugiem!!! ktory wcale nie jest taki duzy bo 2 mln jest dla spolek miejskich ktore miasto moze umozyc wiec realnie jest 2 mln

 20. wczoraj, 19:16 MD

  SzEFoo nie chcę siać pesymizmu, ale za dobrze to wszystko idzie. No nic, trzeba cierpliwie czekać.

 21. wczoraj, 19:13 SzEFoo

  Znając życie i te miasto skończy się tylko na tym głosowaniu i odrzuceniu oferty inwestora. Obym się mylił.

 22. wczoraj, 19:11 MD

  No co Wy chłopaki, Radek Nojman przeciwko Stomilowi byłby? Przecież na jednym z portali społecznościowych (tym samym na którym produkuje były Prezes) ma wrzucone foto z szalikiem Stomil Olsztyn Hooligans. Ponadto jest chyba przewodniczącym komisji sportu, więc on by coś mieszał? Ja tam nie wątpię i nie wątpiłem nigdy, że z niego taki sam Stomilowiec jak z jego szefa Jerzego Szmita. Tak samo im zależy na Stomilu.

 23. wczoraj, 19:10 SzEFoo

  Jest zgoda na sprzedaż klubu, a to nie znaczy, że akcje sprzedane. Teraz Grzymowicz musi przystać lub nie na ofertę inwestora, a jakoś patrząc przez pryzmat pomocy miasta w ostatnich latach (obojętność wobec klubu) nie cieszyłbym się za szybko.

 24. wczoraj, 17:46 heysel

  Potwierdzam Neuman i Głażewski,nie wiem jak Nelly...przeciw Stomilowi. Grzymowicz kiwał do Małkowskiego,dziękując za wsparcie ...

 25. wczoraj, 17:45 Owsian

  Większość ma Grzymowicz i platforma więc gdyby oni nie chcieli to i Franciszek by nie pomógł. Reszta mogła sobie tylko pogadać

 26. wczoraj, 17:38 Olsztyniak58

  Nie wiem czy tak na szczęście

 27. wczoraj, 17:33 Kleofas

  Oglądałem dużo pomógł Wypij i Małkowski że trzeba pomóc klubowi. Przed chwilą się zakończyło głosowanie. Mieszał neuman z pis który zastosował własną poprawkę' że trzeba nie w całości oddać klubowi. Na szczęście jego poprawka została odrzucona.

 28. wczoraj, 17:26 Olsztyniak58

  Akcje sprzedane.

 29. wczoraj, 17:18 lukasszz

  Nie dziwię się,że komentarze zablokowali,bo takie bzdury co ludzie wypisują...Szmit Stomilowiec?Taa...w czas kampanii.Skąd wiadomo,że to on załatwił sponsora?Władze Olsztyna są odpowiedzialne za ten cały chlew,ale ludzie się na to godzą wybrali tych samych w wyborach.Ledwo wybory wygrane i lody dalej kręcą.Jesteście naiwni jak dzieci.Nigdy dobrze nie będzie póki ludzie nie zaczną myśleć.Setki milionów zł poszło na niepotrzebne tramwaje.Starczyło by na stadion,remont hali uranii,stadion leśny.

 30. wczoraj, 15:26 MD

  Lejtnant, Wypij Cię póki co zawiódł? Cos źle zrobił? Więc poczekajmy z opiniami. A zachwycac się też nie ma czym, bo jesteśmy na skraju upadku. Przypominam tylko, że "Olsztyn miastem wolnym od futbolu." Mnie nawet jeszcze tu nie bylo, jak "ktos" wpadł na ten genialny pomysł, a mimo to pamietam. Ponadto Pan od tego pomysłu już nic nie może załatwić. I bardzo dobrze.

 31. wczoraj, 15:08 waldi812

  Lejtnant wytłumacz mi, dlaczego Twoim zdaniem złożenie zawiadomienia do prokuratury jest na niekorzyść klubu? To chyba jeden z pierwszych i podstawowych korków do transparentności i wyjaśnienia spraw, które spędzają sen z powiek większości kibiców. W Krakowie w końcu też to zrozumieli i nie przeszkadza to w prowadzeniu rozmów z potencjalnymi inwestorami, a wręcz odwrotnie. Nalezy chyba ustalić, kto odpowiada za obecną sytuację w klubie? Szmit załatwił Budimex, ok. To jaką kwotę ten Budimex przekazuje na klub i dlaczego skoro było tak dobrze to jest tak źle? Ja nie oczekuję od Pana Szmita lansu, ale konkretnych działań. Jako wieloletni szef struktur PIS co takiego jeszcze zrobił dla klubu, który darzy takim uczuciem? 2 miesiące jako prezes Stomilu i szybka rezygnacja? Kwestia porządku obrad - ma to znaczenie w tym sensie, aby sprawa klubu była rozpatrywana na dzisiejszej sesji, bo czasu na ustabilizowanie sytuacji nie mamy chyba zbyt wiele? Piłkarze odchodzą, wisi nad nami widmo ujemnych punktów, zespołu jako tako nie ma i nie wiadomo, co robić dalej, więc z tej perspektywy nie uważam, że wniosek o rozpatrzenie sprawy klubu we wcześniejszej kolejnosci stanowi pozorowanie działań. Bo jutro się okaże, że nie będzie niczego.

 32. wczoraj, 13:53 Stefan W

  Czerkasow, rozwiń proszę tą kwestię dotyczącą początku bałaganu za Kiłdanowicza, bo nie za bardzo jarzę tą kwestię?

 33. wczoraj, 13:50 waterford

  W poniedziałek zapisałem się do lekarza. Dostałem 27 numerek na środę. Lekarz przyjmuje od 14 :30 . Na która mam iść ? To wszystko to tak jak nasza służba zdrowia