Informacje o klubie Stomil Olsztyn

Stomil Olsztyn

Stomil Olsztyn

Klub założony 15 lipca 1945 roku. Najbardziej utytułowany piłkarski klub na Warmii i Mazurach, wystąpił w ośmiu sezonach w ekstraklasie oraz dwukrotnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Mistrz Polski juniorów U-19 w 1974 roku.

  • E-mail: biuro@stomilolsztyn.com
  • Prezes: Mariusz Borkowski
  • Trener: Tomasz Asensky
  • Trener bramkarzy: Sylwester Wyłupski
  • Lekarz: Mariusz Siergiej
  • Odnowa: Paweł Załęski
  • Spikerzy: Andrzej Brzozowski

Statystyki:

  • Debiut w ekstraklasie: 30 lipca 1994 roku, Stomil Olsztyn - Zagłębie Lubin 2:2
  • Pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie: 27 sierpnia 1994 roku, Stomil Olsztyn - Hutnik Kraków 2:1
  • Najwyższe zwycięstwo w ekstraklasie: 29 kwietnia 1995 roku, Stomil Olsztyn - Sokół Pniewy 4:0
  • Ilość sezonów w ekstraklasie: 8

Sukcesy:

  • 6 miejsce w ekstraklasie w sezonie 1995/1996
  • 1/4 finału Pucharu Polski w sezonach 1998/1999 i 2000/2001
  • Mistrzostwo Polski juniorów U-19 w 1974 roku

Herb klubu do pobrania:

Historia pozycji w tabeli

Stomil Olsztyn

  • Sekcja: piłka nożna
  • Barwy: biało-niebieskie
  • Data założenia: 1945
  • Adres: 10-569 Olsztyn, Al. Piłsudskiego 69a
  • Strona www:
  • Telefon: 89 534 12 38
  • Prezes: Mariusz Borkowski
  • Trener: Adam Łopatko

Stomil Olsztyn w tabeli ligowej

    Drużyna M Pkt Z-R-P Br RB
1. Chrobry Głogów Chrobry Głogów 4 10 3-1-0 4-1 +3
2. GKS Tychy GKS Tychy 4 9 3-0-1 4-2 +2
3. Chojniczanka Chojnice Chojniczanka Chojnice 4 9 3-0-1 8-2 +6
4. Bytovia Bytów Bytovia Bytów 4 9 3-0-1 7-3 +4
5. Stal Mielec Stal Mielec 4 9 3-0-1 6-4 +2
6. Miedź Legnica Miedź Legnica 4 8 2-2-0 9-4 +5
7. Odra Opole Odra Opole 4 7 2-1-1 8-6 +2
8. Puszcza Niepołomice Puszcza Niepołomice 4 7 2-1-1 7-5 +2
9. Olimpia Grudziądz Olimpia Grudziądz 4 6 2-0-2 3-2 +1
10. Pogoń Siedlce Pogoń Siedlce 4 4 1-1-2 3-4 -1
11. GKS Katowice GKS Katowice 4 4 1-1-2 6-6 0
12. Górnik Łęczna Górnik Łęczna 4 4 1-1-2 5-8 -3
13. Raków Częstochowa Raków Częstochowa 4 4 1-1-2 4-6 -2
14. Zagłębie Sosnowiec Zagłębie Sosnowiec 4 3 1-0-3 3-7 -4
15. Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 4 3 1-0-3 5-10 -5
16. Wigry Suwałki Wigry Suwałki 4 2 0-2-2 1-4 -3
17. Podbeskidzie Bielsko-Biała Podbeskidzie Bielsko-Biała 4 1 0-1-3 2-10 -8
18. Ruch Chorzów Ruch Chorzów 4 -2 1-0-3 4-5 -1