Liga makroregionalna U-19: Stomil 3:1 Widzew / fot. kibic Stomilu Olsztyn

Liga makroregionalna U-19: Stomil 3:1 Widzew

02.04.22 19:38   kot   0

W sobotnie południe w Mrągowie Stomil Olsztyn wygrał w lidze makroregionalnej U-19 z Widzewem Łódź 3:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Igor Zapałowski (dwie) i Jakub Banul.

Stomil Olsztyn 3:1 Widzew Łódź
Igor Zapałowski 51, Mateusz Drabiszczak 77, Jakub Banul 90 - Bartłomiej Ciołak 74
żółte kartki: Brdak, Florek, Wołoszyn - Przybylski, Starbała, Kwiatkowski, Służalek
czerwona kartka: Przybylski (14, Widzew, za dwie żółte)

Stomil: 42. Rafał Olszewski - 37. Marcel Abramczyk, 22. Adrian Morawski, 97. Igor Zapałowski, 3. Oskar Wojnach (55, 20. Michał Bendyk) - 11. Jakub Banul, 28. Dawid Drzewiecki, 33. Łukasz Borkowski, 17. Mateusz Drabiszczak, 77. Bartosz Florek (62, 8. Mateusz Wołoszyn) - 10. Jakub Brdak (84, 15. Konrad Maluchnik).

Widzew: 1. Kacper Kwiatkowski - 2. Sebastian Starbała (66, 17. Cezary Cichal), 3. Marcel Przybylski, 4. Kacper Kaliński, 5. Dominik Najderek (45, 22. Nikodem Wszołek), 9. Jakub Juchacz, 10. Filip Przybułek, 14. Kacper Służalek, 15. Kamil Jakubowski, 19. Filip Karwacki (58, 7. Bartłomiej Ciołak), 21. Mateusz Saganiak.

Stomil niemal cały mecz grał w przewadze jednego zawodnika, gdyż już w 14. minucie za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Marcel Przybylski. W 20. minucie gospodarze mieli dobrą szansę na zdobycie bramki. Najpierw uderzał Bartosz Florek, a później poprawił Mateusz Drabiszczak, jednak w obu przypadkach widzewiacy wybili piłkę z linii bramkowej.

W 51. minucie Igor Zapałowski wykonywał rzut wolny z 17 metrów. Jego silne uderzenie przy ziemi przy dalszym rogu było wystarczające do pokonania Kacpra Kwiatkowskiego. W 74. minucie wyrównali goście. Stomil się nie załamał i już 3 minuty później ponownie objął prowadzenie. W pole karne piłkę wrzucał Mateusz Drabiszczak, a ta wpadła do siatki. W międzyczasie z rzutu wolnego dośrodkowywał Zapałowski, wszyscy zawodnicy minęli się z piłką, która przeleciała metr od słupka. W 6. minucie doliczonego czasu gry po zamieszaniu w polu karnym wynik meczu na 3:1 dla Stomilu ustalił Jakub Banul.

Tagi: Stomil Olsztyn, juniorzy, Widzew Łódź, liga makroregionalna U-19