Artykuł

Herb Floty Świnoujście, fot. 90minut.pl

Herb Floty Świnoujście, fot. 90minut.pl

Nasz najbliższy rywal - Flota Świnoujście

25.04.13 10:57   em   0  

Stomil Olsztyn w najbliższą sobotę zagra na wyjeździe z Flotą Świnoujście. Początek meczu w sobotę o godzinie 16:30.

HISTORIA

Piłka nożna w Świnoujściu zapoczątkowana została jeszcze przed założeniem Floty, czyli 17 kwietnia 1957 roku. Jako najstarsza drużyna piłki nożnej w Świnoujściu powstała drużyna "Budowlanych", której żywot nie trwał długo. Pierwsze próby stworzenia klubu z prawdziwego zdarzenia podjęto dopiero w chwili powstania PPDiUR "Odra".

Powstało Koło Sportowe, skupiające wyłącznie pracowników przedsiębiorstwa pod nazwą "Kolejarz". Klub prowadził kilka sekcji, między innymi lekkoatletyki, piłki nożnej, pływania oraz koszykówki. Zakończono działalność klubu wraz z reorganizacją gospodarki morskiej. Kolejna próbą był KS "Grom", który nie odniósł jednak znaczących sukcesów, jednocześnie nie wzbudzając sobą zainteresowania władz.

W 1954 roku w mieście powstał kompleks sportowy wraz z zapleczem sanitarnym, którego inicjatorem byli żołnierze Marynarki Wojennej. I właśnie z ich inicjatywy 17 kwietnia 1957 roku zawiązano Wojskowy Klub Sportowy "Flota". Flota przez większość swojego istnienia występowała w III lidze, częściej ocierając się o IV, niż o II.

W 2008 roku Klub ze Świnoujścia jako beniaminek III ligi wywalczył awans do upragnionej - nowej I ligi. Wracając kilka lat wstecz, to Flota może pochwalić się zwycięstwami w okręgowym i wojewódzkim Pucharze Polski. Największymi sukcesami klubu są jednak dwa 7 miejsca w I lidze w sezonach 2008/09 i 2009/2010 oraz 1/8 Pucharu Polski w sezonie 2003/2004, w którym Flota odpadła z Amicą Wronki wcześniej ogrywając między innymi Widzew Łódź oraz Łódzki KS.

OBECNY SEZON

Pozycja w tabeli: Flota Świnoujście zajmuje czwarte miejsce.

Ostatnie trzy spotkania w lidze: 2:0 GKS Katowice (W), 3:0 Arka Gdynia (D), 2:2 Okocimski KS Brzesko (W).

Powiązanie ze Stomilem i regionem: brak.

HISTORIA POJEDYNKÓW

I liga 2012/2013: Stomil Olsztyn - Flota Świnoujście 1:1.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Flota Świnoujście, I liga, Przedstawiamy rywalaKomentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!