Piłkarski Stomilu Olsztyn awansowały do 1/8 finału Pucharu Polski. Fot. Emil Marecki

Piłkarki Stomilu Olsztyn zameldowały się w 1/8 finału Pucharu Polski

20.11.21 20:48   em   0

Kobieca sekcja Stomilu Olsztyn w idealny sposób zakończyła jesienne zmagania na boiskach. Podopieczne Marka Maleszewskiego wygrały 3:1 z Podgórzem Kraków (II liga) w ramach 1/16 finału Pucharu Polski.

Olsztyńskie zawodniczki wyszły na prowadzenie za sprawą Weroniki Gadomskiej, która popisała się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Olsztyńska zawodniczka oddała strzał z 20 metrów w samo okienko bramki. Pod koniec drugiej połowy olsztyńskie zawodniczki, w krótkim odstępie czasu strzeliły dwie bramki. Najpierw Oliwia Korzec z ostrego kąta, a potem Pola Olender idealnie wykończyła akcję swojego zespołu. Przy prowadzeniu 3:0 w szeregi olsztyńskiego zespołu wkradło się trochę rozluźnienia i Podgórze strzeliło honorową bramkę.

- Na początku zbyt dużo nerwowości było w naszej grze - mówi Marek Maleszewski, trener piłkarek Stomilu. - Zbyt szybko chcieliśmy strzelić bramki. Potem uspokoiliśmy grę i strzeliśmy grę. Druga połowa była pod naszą kontrolą, rywali oprócz gola nie miały żadnej akcji. Dziewczyny, szczególnie w drugiej połowie, realizowały założenia taktyczne. Bardzo cieszymy się z wygranej.

Piłkarski Stomilu na co dzień grają w Centralnej Lidze Juniorów U-17.

1:0 - Weronika Gadomska (36), 2:0 - Oliwia Korzec (72), 3:0 - Pola Olender (79), 3:1 - ? (83)

Stomil Olsztyn: 32. Maja Bogacka (76, 98. Kornelia Czasnojć) - 16. Aleksandra Chaber (85, 21. Justyna Dukat), 4. Karolina Taranowska, 5 Martyna Żukowska, 15 Zuzanna Bielasta (67, 11. Oliwia Kowalewska), 10. Weronika Gadomska, 6. Małgorzata Milewska, 17. Oliwia Korzec, 8. Oliwia Czarnecka, 7. Klaudia Ludkiewicz (56, 14. Blanka Żukowska), 9. Pola Olender (87, 18. Agata Pankiewicz).