Relacja z meczu OKS II Stomilowcy Olsztyn - Granica Bezledy

OKS II Stomilowcy Olsztyn 2:0 Granica Bezledy
Bramki OKS II Stomilowcy Olsztyn:
Granica Bezledy:
Szczegóły Sędzia:
Widzów:

Stomilowcy znów okazali się niegościnni i po raz czwarty u siebie w tej rundzie schodzili z boiska z kompletem punktów. W deszczowe niedzielne popołudnie olsztyńska ekipa pokonała Granicę Bezledy 2:0.  Tym samym, dzięki porażce Warmii Olsztyn, Stomilowcy umocnili się na pozycji wicelidera, tracąc do prowadzącej Victorii Bartoszyce jeden punkt.

W pierwszej połowie widzów zgromadzonych na stadionie Warmii bardziej interesowało ewentualne pogorszenie się pogody niż kiepska gra zawodników obydwu drużyn. Granica przeprowadziła dwie dobre akcje, których nie potrafiła zakończyć bramką. Pod drugą bramką również nie działo się wiele. Obrońca gości we własnym polu karnym postanowił sprawdzić twardość olsztyńskich ochraniaczy, co skończyło się podyktowaniem rzutu karnego. Tego na bramkę ze spokojem zamienił Tomasz Długołęcki. Jeszcze przed przerwą podwyższyć mógł Sebastian Spychała, ale efektowną interwencją popisał się bramkarz Granicy.

Drugie 45 minut pokazało, że w meczu wygrywa drużyna skuteczniejsza lub ta, która w swoich szeregach posiada Marka Maleszewskiego. Bramkarz OKS-u dwa razy w fenomenalnym stylu ratował gospodarzom skórę. W olsztyńskiej drużynie ładnymi prostopadłymi piłkami do napastników popisywali się Długołęcki i Piotr Głowacki, ale ich partnerzy z pierwszej linii nie potrafili zrobić z futbolówką nic pożytecznego, m.in. raz zabrakło szczęścia Karolowi Salikowi. Wreszcie po błędzie obrońców w sytuacji sam na sam znalazł się Piotr Kajda (wprowadzony w przerwie za Mateusza Różowicza), który strzałem w krótki róg podwyższył prowadzenie. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem doskonałą kontrę trzy na jeden zmarnował Paweł Kacprzykowski, który w polu karnym zachował się zbyt samolubnie i próbował zakończyć tę akcję na własną rękę i nie trafił w bramkę.

Autor: kom

OKS II Stomilowcy Olsztyn w niedzielę na Dajtkach zagrają z Granicą Bezledy. Trener Dariusz Maleszewski mierzy w komplet punktów i ma ku temu spore podstawy. Dysponuje szeroką kadrą i nikt nie narzeka na kontuzje.

W ostatnim meczu rezerwy zagrały w teoretycznie słabszym składzie. Wielu zawodników z powodu kontuzji nie mogło zagrać. Tym razem jednak będzie inaczej. OKS II zagra w jak najbardziej optymalnym składzie. - Cieszą nas pochlebne informacja na nasz temat w mediach i w środowisku piłkarskim, jednak muszę uczulić zawodników, żeby nie zlekceważyli przeciwnika. Bo punkty same się nie zdobędą na boisku. Trzeba przez 90 minut być skoncentrowanym i na 100% się zaangażować w spotkanie - mówi przed meczem trener Dariusz Maleszewski. Stomilowcy mają szansę wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli. Jeżeli Victoria Bartoszyce straci punkty z Mazurem Pisz, a OKS wygra to na pierwszym miejscu będzie zespół z Olsztyna.

W poprzednim sezonie w Bezledach 4:3 wygrała Granica, a na wiosnę lepsi się okazali Stomilowcy pokonując rywali 4:1. Granica obecnie zajmuje 13 miejsce w tabeli. Przez dziesięć kolejek zgromadzili... dziesięć punktów. Średnio jeden punkt na mecz. - To my im tą średnią z miłą chęcią popsujemy - dodaje na sam koniec trener Maleszewski.

Sponsorem spotkania będzie firma PHU PILECKI.