Rezerwy Stomilu w ćwierćfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski

06.04.22 18:48   kot, kyn   1

Rezerwy Stomilu Olsztyn pokonały w meczu u siebie Mrągowię Mrągowo 3:0 i tym samym awansowały do ćwierćfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Olsztynianie bardzo dobrze weszli w mecz, choć w pierwszej akcji Dominik Budzyński musiał interweniować. Już w 6. minucie Jakub Brdak dał prowadzenie rezerwom Stomilu. Kapitan olsztynian przyjął górną piłkę na klatkę piersiową i bez namysłu uderzył piłkę z półobrotu, która po odbiciu od słupka wpadła do siatki. Ten sam zawodnik miał szansę na drugiego gola. Najpierw 3 minuty później z lewej strony wrzucał Dominik Urban, a Brdak głową uderzył w środek, prosto w bramkarza. W 19. minucie prostopadłą piłkę otrzymał Jakub Banul, minął bramkarza gości, oddał strzał, który został zablokowany, a dobitkę Brdaka wślizgiem na linii bramkowej powstrzymał obrońca Mrągowii. Mrągowianie próbowali odrobić straty, jednak obronną ręką z sytuacji wychodził Budzyński. W 32. minucie Dawid Drzewiecki ładnie uderzył lewą nogą sprzed pola karnego, jednak trafił w poprzeczkę. W 35. minucie Jakub Brdak. podwyższył prowadzenie w prostej sytuacji, gdy został obsłużony przez Jakuba Banula.

Chwilę po zmianie stron wynik spotkania ustalił Łukasz Borkowski. Dominik Urban dośrodkowywał w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył pomocnik Stomilu i ładnym strzałem głową skierował piłkę do siatki. Więcej bramek w tym spotkaniu kibice nie obejrzeli, a obie drużyny pogodziły się z wynikiem. W 53. minucie Budzyński z trudem wybił dośrodkowanie rywali na rzut rożny. 5 minut później Brdak dostał podanie od Banula i uderzył mocno, lecz w bramkarza. W 83. minucie Mahamadou Bah wpakował piłkę do siatki, ale był spalony.

Do ćwierćfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski awansowały również: MKS Korsze, Polonia Lidzbark Warmiński, DKS Dobre Miasto, Rominta Gołdap, GKS Wikielec, Mamry Giżycko i Znicz Biała Piska.

• Stomil II Olsztyn - Mrągowia Mrągowo 3:0 (2:0)

1:0, 2:0 - Jakub Brdak (6, 35), 3:0 - Łukasz Borkowski (47)

Stomil Olsztyn: 1. Dominik Budzyński - 22. Adrian Morawski, 45. Igor Jędrzejczyk, 97. Igor Zapałowski - 37. Marcel Abramczyk (61, 3. Oskar Wojnach), 28. Dawid Drzewiecki, 33. Łukasz Borkowski, 17. Mateusz Drabiszczak (84, 13. Hubert Tomaszewski), 14. Dominik Urban (66, 15. Mateusz Powązka) - 11. Jakub Banul (61, 77. Bartosz Florek), 10. Jakub Brdak (61, 8. Mateusz Wołoszyn).