Artykuł

Józef Łobocki, fot. Archiwum Gazety Olsztyńskiej

Józef Łobocki, fot. Archiwum Gazety Olsztyńskiej

Rocznica śmierci Józefa Łobockiego

31.03.13 07:45   em   5  

To już dziewięć lat jak nie ma z nami Józefa Łobockiego. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci!

Józef Łobocki od najmłodszych lat był związany ze sportem. Uprawiał koszykówkę, biegi przełajowe oraz kolarstwo. Jednak to piłce nożnej poświęcił większość swojego życia. Karierę piłkarską rozpoczynał w OKS-ie Olsztyn, następnie w okresie służby wojskowej grał w Polonii Bydgoszcz, a karierę zakończył w barwach olsztyńskie OZOS-u.

Później poświęcił się pracy trenerskiej. Z juniorami olsztyńskiego Stomilu zdobył złoty medal w Pucharze Michałowicza, a z juniorami młodszymi był wicemistrzem Polski. W 1989 roku został asystentem Wiktora Stasiuka w reprezentacji Polski do lat 16, która rok później zdobyła w niemieckim Erfurcie złoty medal mistrzostw Europy, a dwa lata później w ME do lat 18 w Norymberdze zajęła czwarte miejsce.

Z pierwszym i drugim zespołem Stomilu oraz Granicą Kętrzyn zdobył wojewódzki Puchar Polski. Razem z Bogusławem Kaczmarkiem wprowadził Stomil do I ligi. Pracował również w Jezioraku Iława oraz Granicy Kętrzyn. Od października 2000 roku do marca roku następnego prowadził pierwszoligowy Stomil.

Był wiceprezesem MOKS do końca jego dni. Brał czynny udział w organizacji memoriału Aleksandra Kupcewicza podczas, którego rozgrywano mecze Gwiazd z młodzieżową kadrą W-MZPN.

Zmarł na zapalenie płuc 31 marca 2004 roku.

Tagi: Stomil Olsztyn, Józef Łobocki


Komentarze

 1. 31.03.13 22:17 Pawlik

  Pamietamy !!!

 2. 31.03.13 13:20 rafitd

  Można by nazwać nasz nowy stadion Jego imieniem...

 3. 31.03.13 12:44 gru up on football

  Moim zdaniem najwieksza Legena(mozna tak juz o nim mowic) naszego klubu.Zaangazowany on rana do nocy w sprawy klubu.Wspaniala postac.Poswiecil dla klubu wszystko

 4. 31.03.13 09:52 K.K.

  Wspaniały motywator młodzieży, ostoja piłkarzy! Spoczywaj w pokoju

 5. 31.03.13 09:02 Fanatyk_OKS

  Cześć i Chwała...

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!