Artykuł

Olsztyn - 15 czerwca 1994r.

Stomil w Pierwszej Lidze!

15.06.09 08:14   zic   1  

14 tysięcy kibiców dziękowało piłkarzom olsztyńskiego Stomilu za pierwszy w dziejach regionu awans do I Ligi. Zawodnicy godnie pożegnali się z II ligą. Jak na lidera przystało w swym ostatnim występie pokonali twardych "górali" Okocimskiego Brzesko 2:0 i wraz ze sympatykami rozpoczęli świętowanie historycznego wydarzenia w życiu sportowym Warmii i Mazur.

Zanim rozpoczęło się spotkanie na bieżnię wjechało dwanaście "maluchów" - nagród za całoroczny wysiłek piłkarzy i trenerów. W 10 minucie Sylwester Czereszewski po popisowej akcji z Żukowskim strzałem pod poprzeczkę zdobył swoją 16 bramkę w tym sezonie, zostając królem strzelców. Na początku drugiej połowy, kiedy kibice śpiewali klubową piosenkę, nucąc refren "Niech Stomil zagra wielki mecz", Jasiński po wzorowej akcji z Czereszewskim trafił w poprzeczkę. Co się odwlecze... W 73 min. Jasiński już się nie pomylił. Pięknym "szczupakiem" zakończył popisowy rajd Sokołowskiego, ustalając wynik meczu.

Po końcowym gwizdku sędziego wszyscy piłkarze odbyli rundę honorwą, dziękując kibicom za gorący doping w najtrudniejszych momentach w drodze do I ligi. A godzinę później rozpoczęła się wspólna feta.

Zobacz także:

Tagi: -


Komentarze

  1. 18.06.09 10:51 zicoo

    Za dwa lata powtórka ;)

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!