Wyniki 23 kolejki I ligi: Sensacja w Łodzi, w trzech spotkaniach wynik 0:0

14.03.22 19:28   ta, em   0

W 23 kolejce I ligi do największej sensacji doszło w Łodzi. Stomil wygrał 2:0 z miejscowym ŁKS-em. Trzy spotkania zakończyły się bezbramkowym remisem. Miedź Legnica wygrała w Jastrzębiu i pewnie zmierza do Ekstraklasy.

23. kolejkę I ligi otworzyło spotkanie w Sosnowcu. Bezdomna Skra Częstochowa podejmowała Sandecję Nowy Sącz. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a dla drużyny Skry było to drugie zremisowane spotkanie z rzędu.

W piątek wieczorem GKS Tychy pokonał na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec. Tyszanie, którzy nie wykorzystali w tym meczu dwóch rzutów karnych, wygrali dzięki bramce Nemanja Nedića w samej końcówce spotkania.

Sobotnie granie w Fortunie 1 Liga zaczęło się w Opolu, gdzie miejscowa Odra przegrała z faworyzowaną Arką Gdynia (1:3). Wszystkie gole dla Arkowcy zdobyli w pierwszej połowie spotkania. Była to trzecia wygrana Arki w tym roku.

Stomil Olsztyn, po dwóch trafieniach Patryka Mikity niespodziewanie pokonał w Łodzi miejscowy ŁKS 2:0. [ RELACJA Z MECZU ]

W ostatnim sobotnim starciu Miedź Legnica pokonała 2:0 na wyjeździe GKS Jastrzębie. W drodzę na mecz miał miejsce wypadek autokaru z piłkarzami Miedzi Legnica, na szczęście nikt nie ucierpiał i spotkanie nie zostało przełożone. Goście od 25 minuty spotkania grali w osłabieniu. Tego dnia na boisku zabrakło byłego gracza Stomilu - Juricha Caroliny.

Korona Kielce w niedzielne popołudnie pokonała na własnym stadionie Resovię Rzeszów. Zwycięstwo umocniło gospodarzy na pozycji barażowej.

Puszcza Niepołomice nie ma zamiaru spaść z I ligi. Udowodniła to w domowym starciu z Podbeskidziem. Po 24 minutach podopieczni Tomasza Tułacza prowadzili 3:0, w tym dwa gole strzelił były zawodnik Stomilu - Łukasz Sołowiej. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną zespołu z Niepołomic 4:2.

W niedzielny wieczór roczarował swoich kibiców Widzew Łódź, który zaledwie bezbramkowo zremisował na wyjeździe z ostatnim w tabeli Górnikiem Polkowice.

Ligowy weekend zakończyło spotkanie w Katowicach. W Katowicach wiało straszną nudą i trzecie spotkanie w tej kolejce zakończyło się bezbramkowym remisem.