OKS Stomil Olsztyn

Prezes klubu: Adrian Frydrych
Wiceprezes klubu: Patryk Giczewski

Adres do korespondencji:

OKS Stomil Olsztyn
Skrytka pocztowa 332
ul. Pstrowskiego 23
10-601 Olsztyn 17

Kontakt: oksstomilolsztyn@interia.pl

Nr rachunku w PKO BP: 71 1020 3541 0000 5402 0167 5255

OKS Stomil obchodzi w 2010 roku 65-tą rocznice istnienia. Na ten piękny jubileusz postanowiliśmy stworzyć ponadczasową inicjatywę, mającą na celu zjednoczenie środowiska sportowców, działaczy, władz państwowych, sympatyków sportowych jak i wszystkich zwykłych obywateli.

Dotychczas klub stawiał na sport, mając w swojej bogatej historii ogromne osiągnięcia krajowe jak i międzynarodowe. Obecnie wszystkie siły są koncentrowane na odbudowie klubu po wieloletnich zawirowaniach. Niestety w pewnym okresie czasu, do władz klubu dostały się nieodpowiednie osoby, które doprowadziły do jego upadku. Większość sekcji rozwiązano, a pozostałe jak Motoklub czy OKS założyły samodzielne kluby.

OKS Stomil jednak przetrwał wszystkie te lata, dzięki rzeszom wiernych i oddanych sympatyków. Młodzież wychowana w dawnych sekcjach oraz podczas kibicowania swoim zawodnikom, osiągnęła już wiek dorosły. To oni stanowią obecnie największy kapitał, na każdym kroku bezinteresownie inwestując swój czas by odbudować znaczenie klubu w Polsce. Co czeka OKS Stomil w najbliższych latach zależy tak od nowych władz, jak i od każdego z mieszkańców regionu.

Klub ma na celu nie tylko szkolenie sportowe, ale również dbanie o zdrowy tryb życia, poprzez organizowanie imprez rekreacyjnych jak i turystycznych dla wszystkich mieszkańców regionu. OKS Stomil będzie pełnić rolę strażnika porządku publicznego, rozliczając władze miasta z obowiązków względem mieszkańców, we wszelkich płaszczyznach działalności.

Chcemy by Olsztyn stał się w końcu miastem wygodnym do życia, gdzie wszyscy mieszkańcy będą aktywnymi sportowcami, korzystającymi ze wspaniałych miejskich warunków. Nadszedł czas by wprowadzić Olsztyn w XXI wiek i postawić na sport i rekreacje.

Zarząd OKS Stomil Olsztyn