Adaśko - komentarze (22 w ostatnich trzech miesiącach)

 1. 06.08.18 12:56 Adaśko

  Nie ma jak cięta riposta Dyrektora! :D A proszę Cię bardzo, mówisz i masz (co prawda nie tramwaj, ale też po szynach jeździ...): https://www.youtube.com/watch?v=6S0GYt3mbCI

 2. 05.08.18 08:12 Adaśko

  @dzbs, pytanie, czy to naprawdę jest mentalność, czy raczej efekt braku atrakcyjnych kontrofert. Jeśli powstaną sensowne alternatywy (czyli konkretnie: dostępny i szybki transport zbiorowy), to i "mentalność" będzie się powoli zmieniać. W dużych miastach doskonale widać ten proces choćby po tym, jak potrafią zapełniać się parkingi Park&Ride. Ludzie doszli już do wniosku, że stanie w korkach nie jest najfajniejszym zajęciem, lepiej pojechać pociągiem, tramwajem czy autobusem i poczytać książkę, albo przyciąć przysłowiowego komara. Dobrego dnia życzę, Stomil zadbał wczoraj o dobre nastroje dla nas. :-)

 3. 04.08.18 20:00 Adaśko

  Gratulacje!!! Super! :D

 4. 04.08.18 14:26 Adaśko

  @zjs, znalazłem coś takiego: http://www.portalsamorzadowy.pl/plikiu/85197.html. W odpowiedzi na pytania @Piotrusia Pana właściwie wyręczył mnie @THE CORE, za co dzięki. :-) Ze swojej strony mogę dodać, że XIX-wiecznym podejściem jest pakowanie ruchu drogowego do centrów miast. Proponuję prosty eksperyment: któregoś dnia, najlepiej w godzinach szczytu porannego lub popołudniowego, zacznijcie liczyć, ile średnio osób siedzi w jakiejś puli sprawdzonych przez Was samochodów. Ja robiłem to już kilka razy i zawsze wychodził wynik na poziomie 1 z hakiem, co świadczy o tym, że jest to bardzo nieefektywny środek transportu w mieście (wykorzystanie przestrzeni przewozowej w ok. 20-25%; ponadto trzeba gdzieś te samochody zaparkować). I to jest zasadniczy powód zatorów drogowych, a nie tramwaj. Tramwaj, jako pojazd sprawnie i szybko poruszający się pomiędzy odległymi rejonami miasta, ma zachęcać ludzi do korzystania z transportu zbiorowego. Aby ta zachęta była silniejsza, konieczna i racjonalna jest dalsza rozbudowa sieci tramwajowej i dobra integracja z autobusami. To jest inwestycja długoterminowa, za którą - o czym jestem przekonany - przyszłe pokolenia będą obecnemu dziękować.

 5. 04.08.18 09:28 Adaśko

  @Piotruś Pan, żeby było jasne, ja z polityką nie mam nic wspólnego, a na Stomilu Olsztyn zależy mi tak samo, jak i Wam. :-) Dyskusję o tramwajach już kończę, masz prawo mieć swoje zdanie na ten temat, choć ja z Twoją argumentacją zupełnie się nie zgadzam. Uważam też, że oceniając kogokolwiek (polityka również) trzeba umieć na trzeźwo oddzielić jego osiągnięcia od porażek. Według mnie tramwaje i plany ich rozbudowy są bez wątpienia mocną stroną obecnego prezydenta. Problemy ze stadionem i nagrody dla dyrektora OSiR - bez wątpienia jego wtopą. A mieszkańcy w wyborach niech już sami decydują, co jest dla nich ważne, a co mniej.

 6. 03.08.18 23:36 Adaśko

  @dzbs, jeśli się nie mylę, to oferty na tabor tramwajowy otwarto w lutym, a przetarg rozstrzygnięto w połowie maja (skargi polskich producentów uznano za bezzasadne, co oznaczało, że trzeba podpisać umowę z wykonawcą). Tymczasem oferty na budowę nowej linii otwarto 13 lipca i siłą rzeczy dopiero wtedy wyszło na jaw, że miasto nie jest w stanie tyle zapłacić. A zatem jest dokładnie odwrotnie, niż napisałeś. Kończmy już ten wątek, a co do tego, że Stomil potrzebuje porządnego stadionu, na pewno się zgadzamy. :-)

 7. 03.08.18 18:34 Adaśko

  @dzbs, bo to jeszcze wyjaśnię. Szykując i koordynując inwestycje tramwajowe (co zajmuje dużo czasu) miasto raczej nie mogło wiedzieć, że na początku 2018 r. gwałtownie wzrosną ceny usług budowlanych (tzw. górka cenowa). To jest problem, który dotyczy całej Polski i wiele dużych przetargów w naszym kraju zostało przez to położonych. Można krytykować prezydenta Olsztyna za to, że nie potrafi sobie poradzić z kompleksową modernizacją stadionu, ale za unieważniony przetarg na II linię tramwajową akurat ciężko go obwiniać. To są zupełnie różne tematy, notabene zajmujące też zupełnie inne miejsce w hierarchii potrzeb społeczeństwa. Kiedyś już o tym pisałem, teraz powtarzam. Jeśli chcemy tu dyskutować o problemach inwestycyjnych (w tym związanych ze stadionem), to róbmy to rzetelnie, a nie po partacku.

 8. 03.08.18 12:49 Adaśko

  @dzbs, to jest forum dotyczące Stomilu Olsztyn, a nie tramwajów. Ale skoro już zabierasz się za tramwajowy off-topic, to poczytaj najpierw prawo zamówień publicznych i zapoznaj się z obecną sytuacją rynku usług budowlanych w sektorze transportowym. A potem dopiero pisz o CBA. Ludzie, sympatia do klubu piłkarskiego nie powinna przesłaniać zdrowego rozsądku.

 9. 30.07.18 17:42 Adaśko

  Pan Maciej zaczyna obiecująco. Już sam fakt, że swoje myśli potrafi przedstawić w sposób prosty i uporządkowany pozwala wierzyć, że podobne będą jego działania. Powodzenia Panie Prezesie!!!

 10. 15.07.18 21:53 Adaśko

  Na dziś życzę Stomilowi stabilnej I ligi i nowego stadionu. A na kiedyś: zwycięstwa w Champions League. :-)

 11. 29.06.18 09:38 Adaśko

  @dzbs, sorry, ale bzdury napisałeś. Na pewno sposobem na poprawę sytuacji klubu nie jest pudrowanie syfa. Nie można problemów zamiatać pod dywan, a trupów chować do szafy. Ponieważ polityka informacyjna klubu jest w zasadzie zerowa, materiały @Emilozo czy @Kynia oraz szczątkowe publikacje na "Weszło" to chyba jedyne miejsca, gdzie od czasu do czasu można dowiedzieć się czegoś więcej o bieżącej sytuacji Stomilu Olsztyn. Przecież nie każdy kibic ma bezpośredni kontakt z "kuchnią", a poza tym są jeszcze tacy fani, którzy od lat na stałe w Olsztynie nie mieszkają, a mimo to idą pod prąd i Stomil ciągle pozostaje ich jedynym klubem...

 12. 11.06.18 21:07 Adaśko

  该死! ;) :D

 13. 11.06.18 15:02 Adaśko

  Dopisuję się do pytania @1945. Wiadomo może coś więcej o meczu z Tianjin Quanjian? Axel Witsel, Alexandre Pato, podobno kilku reprezentantów Chin, no i trener Paulo Sousa... Aż ciężko uwierzyć. :) A jeśli jeszcze dodać, że miał tam zagrać Andres Iniesta...

 14. 07.06.18 22:50 Adaśko

  SPW? Stabilizacja Ponad Wszystko! :-)

 15. 03.06.18 16:36 Adaśko

  Gratulacje!!! I olbrzymi szacunek za to, że utrzymanie wywalczyliście sobie sami, bez oglądania się na innych. Może i zdarzyły się w minionym sezonie chwile ciężkie i frustrujące, ale co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr. Brawo!!! :)))

 16. 30.05.18 09:16 Adaśko

  Co do stadionu w Reszlu, to trwała jego przebudowa. Stąd występy w Kętrzynie. Trochę na ten temat jest tutaj: http://orleta.wama.tv/historia/sez84_85.html

 17. 29.05.18 22:33 Adaśko

  Gratulacje Panowie, wzięliście się za naprawdę świetną rzecz. Czytam z wielką ciekawością. Życzę Wam dużo wytrwałości i oczywiście tego, by za jakiś czas... wyszła z tego książka. :)

 18. 28.05.18 09:13 Adaśko

  No faktycznie, bramka Rafała Kujawy taka, że czapki z głów. Cristiano Ronaldo i Gareth Bale koniecznie powinni obejrzeć ten filmik. ;-)

 19. 27.05.18 19:57 Adaśko

  Wielkie brawa!!! Podzielam przeczucie, że wygrana w Głogowie da nam utrzymanie bez baraży. A co do bramkarza, to - jak życie pokazało - mamy na tej pozycji zawodnika na poziomie finału Champions League. Także w sumie chyba nie jest źle. :D

 20. 26.05.18 22:43 Adaśko

  Tak, na pewno, a najlepiej od razu dwa. :D

 21. 26.05.18 09:56 Adaśko

  @THE CORE, sprawny transport publiczny jest niezbędny do funkcjonowania społeczeństwa, dlatego należy go finansować. Natomiast profesjonalny klub piłkarski w zasadzie powinien utrzymywać się sam. Nie ma znaku równości między tramwajami i Stomilem. To zupełnie inne obszary potrzeb ludzkich i społecznych.

 22. 20.05.18 18:58 Adaśko

  Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna 2:0! Wyniki padają dla nas zdecydowanie lepsze, niż przewidywałem przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec. :-)

Ocena komentarzy użytkownika

60   88   40.54%

Adaśko na Forum Kibiców

Zarejestrowany: 08.09.13 18:42

Postów na forum: 0

Zobacz profil użytkownika