Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Artur Szczepański

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Artur Szczepański

"Bez napinki": Cisza... przed burzą?

06.01.15 18:37   em   5  

Ciężko prowadzi się serwis Stomilu Olsztyn w okresie świątecznym. Niby coś tam się dzieje, ale nic konkretnego. W spekulacje nie mamy zwyczaju się bawić i bawić się nie będziemy.

W tym momencie jedno jest pewne. Piłkarze na początku przyszłego tygodnia wracają do zajęć. Będą trenować w Olsztynie. Dajtki, siłownia, pewnie hala na Warmii... Czy pojadą na obóz? W tym momencie nie wiadomo, wszystko ma się wyjaśnić najpóźniej do końca stycznia. Podczas obozu piłkarze Stomilu Olsztyn i tak mieli grać sparingi z lepszymi drużynami, więc z góry założono, że nad siłą zespół będzie pracował w olsztyńskich warunkach. Na pierwszym treningu mają się pojawić wszyscy zdrowi piłkarze oprócz oczywiście Piotra Darmochwała. W poszukiwaniu nowych klubów wolną rękę dostali piłkarze z Japonii. Do wypożyczenia Arkadiusza Kopruckiego przymierza się Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Inni w tym momencie nie są przeznaczeni do sprzedaży. 

Miasto ogłosiło przetarg na budowę jupiterów. To kolejny kroczek, ku... licencji do gry w I lidze. Trzeba czekać, zbytnio się nie podniecam oczywiście, bo przetargów przy stadionie było tysiące, ale będę oczywiście pilnował sprawy. W następnym tygodniu mamy dowiedzieć się kto zaprojektuje nowy stadion dla Olsztyna. Dlatego proszę nie mylić dwóch przetargów. Ogłoszony wczoraj dotyczy jupiterów, a ten w grudniu innej sprawy. Jupitery, które teraz powstaną będą mogły być w przyszłości wykorzystane przy boiskach treningowych. Nadal trzymam się koncepcji, że bez stadionu, to wielkiej piłki w Olsztynie nie będzie. Choć jak powiedział mi ostatnio Gisbern w wywiadzie do Zina Stadion nr 200 Ekstraklasa jest tam gdzie są kibice Stomilu.

Widzieliście reklamę Stomil Cup w centrum Olsztyna? Jak słusznie zauważył Maju we wpisie na facebooku jest to jedyna reklama na okrąglaku, która nie szpeci. Zapowiada się fajna impreza piłkarska w Olsztynie, koniecznie musicie się na niej zjawić. Przygotowania cały czas trwają, ze strony kibiców także, w tym tygodniu m.in. oddajemy do druku jubileuszowy Zin Stadion do druku.

Tagi: Stomil Olsztyn, stadion Stomilu, I liga, Bez napinki


Komentarze

 1. 07.01.15 14:54 Krzycho

  Stary prezes piłkarzom płacił, ale ochronie i innym podmiotom już tak mu się nie spieszyło więc trochę się tych zaległości nazbierał, a mowa o tym była na jednym z walnych.

 2. 07.01.15 12:32 Joe Black

  tommy1976 spytaj poprzedniego prezesa co to znaczy pracować w czynie społecznym, bo on miał inne o tym zdanie niż wszyscy.

 3. 07.01.15 09:55 tommy1976

  ciekawi mnie jedna rzecz...przed prezesem Kiłdanowiczem, niby wszystko było ok, organizacyjna i finansowa stabilizacja, nikt na nic nie narzekał po za wynikami sportowymi, zawodnicy dostawali kasę na czas, co często było podkreślane jako wyróżnik Stomilu na tle ligi, o długach się nie mówiło, a przecież z tego co wiadomo, Stomilowi nikt kredytu nie udzielał. Teraz jest odwrotnie, są wyniki a mimo że sytuacja finansowa teoretycznie nie powinna się zmienić (przychody na identycznym poziomie jak nie większym, dzięki lepszej frekwencji na trybunach). Czyżby powstawały w klubie jakieś dziwne koszty tak mocno obciążające budżet ....????

 4. 06.01.15 19:38 F.R.T.

  dla przypomnienia :) WSZYSCY DO GDYNI !! http://stomil.olsztyn.pl/forum/viewtopic.php?t=3626&p=81421#p81421

 5. 06.01.15 19:09 Maniuś

  Niech powie Prezes jakie zadłużenie powstało przy jego rządzeniu. Piłkarzom obiecał za dobrą grę pieniądze a tu od września pieniądze płaci w ratach i to takich śmiesznych że szok. Jestem jak sobie pobiera pieniądze co miesiąc.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!