Relacja z meczu Lech Rypin - Stomil Olsztyn

Świderski x 2 oraz Łukasik czyli wygrana z Lechem Rypin

11 lipca 2012 r.
godz. 15:30

Lech Rypin 1:3 Stomil Olsztyn
1:0
20' Aleksandar Atanacković Bramki Paweł Łukasik 52'
Michał Świderski 62'
Michał Świderski 65'
Bramki Lech Rypin: (I połowa) Karol Szymański - Miłosz Filipiak, Piotr Buchalski, Mariusz Ragaman, Patryk Cuper - Patryk Laskowski, Mateusz Pakosz, Aleksandar Atanacković, Łukasz Grube, Nazar Litun - Jakub Bojas. (II połowa) Ariel Winiecki - Marcin Baranowski, Robert Zbrzyzny, Mariusz Ragaman (60 Mateusz Pakosz), Damian Błaszczyk (75 Łukasz Michalak) - Mateusz Fredyk, Michał Żurowski, Michał Nawrocki, Szymon Moszczyński, Paweł Lewandowski - Paweł Tabaczyński.
Stomil Olsztyn: Tomasz Ptak - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski (75 Arkadiusz Koprucki), Andrzej Niewulis (46 Rafał Remisz), Paweł Głowacki (46 Tomasz Strzelec) - Łukasz Suchocki (67 Paweł Głowacki), Robert Tunkiewicz, Łukasz Jegliński (67 Michał Glanowski), Michał Glanowski (46 Daniel Michałowski), Dominik Kun (46 Michał Świderski) - Szymon Kaźmierowski (46 Paweł Łukasik).
Szczegóły

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali w spotkaniu sparingowym rozegranym w Więcborku z beniaminkiem drugiej ligi - Lechem Rypin 3:1 (0:1). Bramki dla "biało-niebieskich" zdobyli Paweł Łukasik oraz Michał Świderski (dwie).

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Każdy z zespołów stworzył sobie sytuacje bramkowe. Dla Stomilu bramki mogli strzelić: Paweł Baranowski oraz Szymon Kaźmierowski. Jednak to zespół Lecha Rypin objął prowadzenie. Aleksandar Atanacković strzelił nie do obrony z 18 metrów.

Po zmianach jakie dokonali trenerzy obydwu drużyn obraz gry się zmienił. Piłkarze Stomilu Olsztyn przeważali zdecydowanie. W odstępie 13 minut piłkarze z Olsztyna strzelili trzy bramki. Wyrównał Paweł Łukasik, a następnie dwie bramki strzelił Michał Świderski.

Po kontuzji do składu powrócił Arkadiusz Koprucki. Z powodu drobnego urazu nie mógł zagrać Krzysztof Filipek.

W kolejnym sparingu (sobota, 14 lipca) Stomil Olsztyn zagra z Arką w Gdyni.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w środę (11 lipca) o godzinie 15:30 rozegrają kolejne spotkanie sparingowe. Tym razem w Więcborku zmierzą się z beniaminkiem drugiej ligi - Lechem Rypin.

Trener Zbigniew Kaczmarek będzie miał w meczu do dyspozycji bramkarza Tomasza Ptaka, obrońcę Andrzeja Niewulisa, pomocnika Michała Glanowskiego oraz napastnika Szymona Kaźmierowskiego, których chce zatrzymać w drużynie. Do Bydgoszczy na pewno nie pojadą Igor Biedrzycki (przebywa na testach w Chojniczance Chojnice) oraz Bartosz Szaraniec (będzie wypożyczony do Płomienia Ełk).

W poprzednich sparingach olsztynianie przegrali z rezerwami Borussii (0:4) oraz Jagiellonią Białystok (0:1). Ponadto bezbramkowo zremisowali z Wigrami Suwałki.