Relacja z meczu MOKS Stomil Olsztyn - Śląsk Wrocław

Niewiele dający remis

2001/2002 Pierwsza liga, gr. B i spadkowa Olsztyn - stadion Stomilu
MOKS Stomil Olsztyn 1:1 Śląsk Wrocław
0:1
65' Maciej Terlecki Bramki Rafał Naskręt 6'
ż Marcin Kłosowski
ż Marcin Szulik
ż Dariusz Preis
kartki Rafał Naskręt ż
Bramki MOKS Stomil Olsztyn: Sylwester Wyłupski Artur Szymczyk [23' Marcin Florek] Tomasz Lenart Marcin Kłosowski Artur Januszewski Marek Kwiatkowski Marcin Szulik Maciej Terlecki Dariusz Preis Kelechi Zeal Iheanacho [62' Maciej Lewna] Abel Salami [56' Dragan Ilić]
Śląsk Wrocław: Radosław Janukiewicz Jacek Maciorowski Marcin Wasilewski Piotr Jawny Rafał Naskręt Krzysztof Szewczyk [87' Jacek Imianowski] Dariusz Sztylka Dariusz Filipczak [79' Marek Kowalczyk] Jarosław Lato Remigiusz Jezierski [75' Arkadiusz Aleksander] Sławomir Nazaruk
Szczegóły Sędzia: Krzysztof Słupik (Tarnów)
Widzów: 5000

Nie takiego wyniku spodziewała się publiczność w Olsztynie. "Plaża na Bałtyku" - tak podsumował Maciej Terlecki stan murawy przy al. Piłsudskiego. Wpływ na końcowy wynik spotkania miał również fatalna dyspozycja co niektórych piłkarzy. Jerzy Fiutowski wyraził się o Ablu Salamim jako "niepełnosprawnym"

Stomil zaczął przyzwyczajać swoich kibiców do tego, że na początku meczów traci bramki. W spotkaniu ze Śląskiem już w szóstej minucie goście prowadzili 1:0. Fatalnym wybiciem z pola karnego popisał się Marcin Kłosowski, piłka powędrowała wprost pod nogi Rafała Naskręta, który pokonał Sylwestra Wyłupskiego. Trzy minuty później Stomil mógł strzelić wyrównującą bramkę jednak uderzenie Dariusza Preisa wybronił Radosław Janukiewicz.

Na początku drugiej połowy Śląsk energicznie zaatakował. W 49 minucie nie pilnowany Nazaruk z ok. ośmiu metrów strzelił na bramkę Stomilu. Interweniującemu Wyłupskiemu udało się jednak wypiąstkować ją poza linię końcową boiska. W 58. minucie fatalnie grająca obrona Stomilu pozwoliła na oddanie groźnego strzału Jarosławowi Lato. Na szczęście dla gospodarzy uderzenie było niecelne. Chwilę potem przed szansą stanął Maciej Terlecki, ale uderzeniem po ziemi nie zaskoczył Janukiewicza.
W 65 minucie, obchodzący w sobotę 25. urodziny Terlecki, sprawił sobie prezent w postaci gola. Przed polem karnym otrzymał podanie od Marcina Szulika, ograł obrońcę i lewą nogą uderzył pokonując wychodzącego bramkarza. Dwie minuty potem znów groźnie było pod bramką Stomilu. Wyłupskiego chciał sprawdzić Remigiusz Jezierski, który strzelił jednak w efekcie w boczną siatkę. Fatalnym zagraniem w 74. minucie popisał się Marcin Florek, który miał doskonałą sytuację do zdobycia bramki na 2:1 dla Stomilu. Po celnym dograniu Serba Dragana Ilicia w pole bramkowe, piłkarz nie zdołał trafić w bramkę.

Po meczu zadowolony z urodzinowej bramki Terlecki zastrzegał, że nie chodzi mu jedynie o strzelanie bramek. "Cieszę się z tego prezentu, ale zależy nam przede wszystkim na zwycięstwach. Ten kolejny remis faktycznie nic nam nie daje" - mówił.