Relacja z meczu OKS II Stomilowcy Olsztyn - MKS Szczytno

Stomilowcy - ten mecz trzeba wygrać!

IV liga Stadion Stomilu
OKS II Stomilowcy Olsztyn 2:2 MKS Szczytno
0:1
70' (k) Paweł Alancewicz
85' Andrzej Skindel
Bramki Kamil Dębek 21'
Kamil Dębek 47'
Bramki OKS II Stomilowcy Olsztyn: Marek Maleszewski - Oskar Osika (65 Andrzej Skindel), Szymon Niestatek (75 Karol Miller), Lubomir Wasilewski, Sebastian Spychała - Paweł Podhorodecki, Tomasz Aziewicz, Paweł Alancewicz, Maciej Szostek, Piotr Karłowicz (75 Piotr Czuryłło) - Piotr Żurawel (65 Jarosław Kaszuba).
MKS Szczytno:
Szczegóły sędzia: Tomasz Grysz (Iława).

W 60. minucie Piotr Żurawel (Stomilowcy) nie wykorzystał rzutu karnego (Arkadiusz Cichy obronił).

Szaleńcza pogoń za wynikiem tylko częściowo udała się piłkarzom OKS II. Stomilowcy zremisowali na własnym boisku 2:2 z MKS-em Szczytno. Gospodarze wykorzystali zaledwie jeden rzut karny.

Stomilowcy od pierwszej minuty mieli wyraźną przewagę. Niestety po dwóch okazjach stworzonych przez MKS, olsztynianie przegrywali 0:2. Najpierw zagapiła się para stoperów i wrzutka w pole karne z rzutu wolnego spadła pod nogi niepilnowanego Kamila Dębka, który umieścił piłkę tuż przy słupku. Olsztynianie bili głową w mur, a najlepsze okazje marnowali Piotr Żurawel i Piotr Karłowicz. Raz po niepewnej interwencji bramkarza jeden z nich znalazł się przed pustą bramką, ale... sędzia liniowy nagle przypomniał sobie o "rzekomej" pozycji spalonej napastnika OKS-u.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia MKS-u Szczytno. Po piekielnie mocnym strzale pod poprzeczkę z pięciu metrów Marek Maleszewski musiał wyciągać piłkę z siatki. Do ataku przystąpili zawodnicy OKS-u. W końcu w polu karnym przewracał się Karłowicz, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Żurawel i... bramkarz odbił jego dość lekkie uderzenie. Stomilowcy atakowali, więc w końcu wywalczyli drugi rzut karny. Tym razem już do piłki podszedł Paweł Alancewicz i pewnie umieścił piłkę w bramce, dając olsztynianom nadzieję na korzystny wynik. Po straconej bramce MKS nie wyszedł już z własnego pola karnego. Taka "obrona Częstochowy" zwykle się nie opłaca i nie opłaciła się tym razem. Bo choć wcześniej bramkę gości ostrzeliwali Alancewicz, Maciej Szostek czy wprowadzony po przerwie Andrzej Skindel, któremu po strzałach głową dwukrotnie zabrakło tylko centymetrów. W ostatnich sekundach meczu "na aferę" piłkę wybił Lubomir Wasilewski, a obrońcom urwał się Andrzej Skindel, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali jak rasowy napastnik spokojnie umieścił piłkę w bramce.

Autor: kom

Spotkanie odbyło się dzięki sponsorowi strategicznemu Stomilowców - firmie PIL - BUD. Opiekę medyczną zapewnił Adnrzej Bronakowski prowadzący gabinet fizjoterapeutyczny Czas Relaksu. Boisko do gry starannie przygotowali pracownicy OSiR-u. Przy organizacji meczu czynnie włączyli się kibice i przyjaciele drużyny. Stomilowcy wystąpili w strojach marki R-GOL. Dziękujemy wszystkim za okazałą pomoc!

OKS II Stomilowcy Olsztyn zagrają u siebie z MKS Szczytna. Gospodarze chcą wygrać mecz u siebie i pokazać, że porażka z Olimpią w Olsztynku to tylko wypadek przy pracy.

Trener Dariusz Maleszewski jest w komfortowej sytuacji. Ma do dyspozycji wszystkich swoich piłkarzy. Nikt nie jest kontuzjowany i nie pauzuje, za żółte kartki. Do tego z pierwszego zespołu najprawdopodobniej zagra powracający po kontuzji Tomasz Aziewicz oraz Paweł Alancewicz, Oskar Osika oraz Piotr Karłowicz.

OKS II Stomilowcy na własnym boisku są niepokonani. Podopieczni Dariusza Maleszewskiego grali co prawda tylko dwa spotkania na Piłsudskiego, ale obydwa wygrali (1:0 z Romintą Gołdap oraz 5:1 z Błękitnymi Orneta).

MKS Szczytno plasuje się w środku stawki IV ligi. W poprzednim sezonie MKS zajął ostatnie miejsce w tabeli... ale sie w lidze utrzymał. MKS Szczytno do Olsztyna przyjedzie podbudowany zwycięstwem w derbach powiatu z Błękitnymi Pasym 3:1.

Kto wygra mecz? Dowiemy się w sobotę przed godziną 16:00. Zapraszamy na stadion Stomilu w sobotę na godzinę 14:00. Wstęp jak zawsze na mecze Stomilowców za darmo!