Relacja z meczu OKS II Stomilowcy Olsztyn - Omulew Wielbark

Pierwsza wygrana w sezonie

2008/2009 - Liga okręgowa Olsztyn - boczne boisko Stomilu
OKS II Stomilowcy Olsztyn 2:1 Omulew Wielbark
0:0
51' Maciej Borzyszkowski
85' Paweł Kacprzykowski
Bramki Krzysztof Bugaj 59'
ż 53' Dariusz Frankowski
ż 89' Krzysztof Stankiewicz
kartki Jarosław Berk 81' ż
Bramki OKS II Stomilowcy Olsztyn: Mateusz Czarnecki Marcin Grabowski Dariusz Frankowski Artur Kaziniec [ 62' Dariusz Maleszewski ] Bartosz Siedlik Karol Miller Maciej Borzyszkowski [ 70' Tomasz Długołęcki ] Łukasz Jędrzejewski [ 62' Piotr Pająski ] Paweł Radziwon Łukasz Stankiewicz Piotr Zórański [ 70' Paweł Kacprzykowski ]
Omulew Wielbark: Tomasz Przybysz Krzysztof Bugaj Cezary Nowakowski Marcin Łazicki Filip Górski Marek Remiszewski Siepiela Ariel Elsner Jarosław Berk Adam Baranowski Mateusz Abrmaczyk
Szczegóły Widzów: 50
Sędzia główny: Grzegorz Widz (Pisz)
Sędziowie liniowi: Andrzej Olszański (Ełk), Michał Romański (Ełk)

W ostatni dzień sierpnia piłkarze rezerw w końcu wygrali spotkanie w lidze okręgowej. OKS II Stomilowcy pokonali na swoim terenie Omulew Wielbark 2:1 (0:0).

W pierwszej połowie każda z drużyn mogła strzelić minimum jedną bramkę, jednak kibice przez 45. minut nie zobaczyli żadnego gola. Dogodnej sytuacji nie wykorzystał napastnik Krzysztof Stankiewicz, który dostał dobre podanie od Karola Millera. Było także zamieszanie w polu karnym gości i na bramkę olsztyniacy strzelali trzy krotnie, za każdym razem mocno nie skutecznie. Goście oddali tylko jeden poważny strzał w stronę bramki, jednak dobrze zachował się debiutujący w lidze okręgowej - Mateusz Czarnecki.

Druga połowa meczu zaczęła się od trafienie do bramki gości olsztyńskiego pomocnika - Macieja Borzyszkowskiego. Prowadzenie nie trwało długo i pięć minut Omulew doprowadził do remisu. W polu karnym obrońcy nie upilnowali Krzysztofa Bugaja i z pięciu metrów trafił On głową do bramki. OKS II cały czas nadawał ton gry w tym meczu, brakowało tylko dobrego wykończenia akcji. Pod koniec meczu napastnik Paweł Kacprzykowski wygrał pojedynek z obrońcą Omulewa i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Zachował się jak rasowy napastnik i strzelił drugą, zwycięską bramkę dla Stomilowców.

"Nareszcie wygraliśmy! Bardzo się z tego cieszę razem z moją drużyną. W końcu nie było błędów w obronie, która zaczyna grać czwórką w linii. Standardowo słaba skuteczność i widownia widzi zorganizowaną grę zespołu bez efektów bramkowych. Zamiast być w górze tabeli, to jesteśmy na dole... dlaczego? Jesteśmy mało skuteczni." - mówi po meczu grający trener Dariusz Maleszewski.

Trzy godziny wcześniej niż pierwszy zespół swoje spotkanie na bocznym boisku Stomilu zagrają rezerwy. Kibice zobaczą pojedynek dwóch beniaminków ligi okręgowej.

Zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Maleszewskiego zdobyli zero punktów w czterech spotkaniach. O tym doskonale wiedzą wszyscy, którzy interesują się olsztyńską piłką. W niedzielę kolejna szansa na przełamanie się i zdobycie pierwszych punktów w tym sezonie. Przeciwnik jest bardzo dobrze znany gospodarzom, Omulew Wielbark wygrał rywalizację na szczeblu A-klasy w poprzednim sezonie. "Mam nadzieję, że tym razem nam zaskoczy. Zdecydowanie tracimy za dużo bramek. Ile musimy strzelić żeby wygrać spotkanie, skoro tyle tracimy?" - zastanawia się szkoleniowiec Maleszewski. Dalej z powodu kontuzji nie zagra Wojciech Radziwon. Tym razem na bramce zastąpi go występujący w drużynie juniorów starszych - Mateusz Czarnecki. Z kadry pierwszego zespołu zobaczymy Marcina Grabowskiego oraz powracającego do gry po kontuzji Dariusza Frankowskiego.