Relacja z meczu OKS II Stomilowcy Olsztyn - Tęcza Biskupiec

2010/2011 - IV liga Biskupiec - 2 kwietnia 2011 r.
godz. 12:00

OKS II Stomilowcy Olsztyn 1:2 Tęcza Biskupiec
0:0
75' (k) Maciej Szostek Bramki Kamil Kosiorek 77'
Dariusz Gołębiowski 87'
Bramki OKS II Stomilowcy Olsztyn: Rafał Miara - Paweł Podhorodecki, Tomasz Aziewicz, Sławomir Przybyliński (46 Konrad Rusiecki), Jakub Prusik - Jacek Gabrusewicz, Michał Ruszkiewicz, Maciej Szostek, Jarosław Kaszuba (70 Marcin Bender), Mateusz Różowicz - Piotr Żurawel (70 Karol Miller).
Tęcza Biskupiec: Piotr Sznar - Maciej Łach, Jakub Nowakowski, Dariusz Balcerzak (35 Dariusz Gołębiowski), Sebastian Biedka, Paweł Biedka, Marcin Mrozowicz (73 Kamil Kosiorek), Jan Buńko, Bartłomiej Bartycha, Bartłomiej Bogdaniuk (86 Sławomir Rybkiewicz), Rafał Dzierbicki (89 Damian Dempski).
Szczegóły W 3. minucie Rafał Dzierbicki (Tęcza) nie wykorzystał rzutu karnego (Rafał Miara obronił).
Widzów: 150.

OKS II Stomilowcy Olsztyn w Biskupcu wystąpili w roli gospodarza. Nie jest to jednak usprawiedliwienie dla piłkarzy, że grali na boisku rywali. Stomilowcy zagrali bardzo słabe spotkanie i przegrali 1:2 z Tęczą Biskupiec.

Już na początku spotkania Tęcza powinna prowadzić. W trzeciej minucie Rafał Dzierbicki nie wykorzystał rzutu karnego, jego strzał obronił Rafał Miara. Bramkarz Stomilowców już drugi raz w rundzie wiosennej obronił rzut karny. W pierwszej połowie obydwie drużyny szans na strzelenie bramek miały jak na lekarstwo. Jednak akcja skrzydłem Mateusza Różowicza mogła zakończyć się golem, ale zabrakło dwóch metrów...

W drugiej połowie Stomilowcy prowadzeni tego dnia przez Marcina Przybylińskiego (Dariusz Maleszewski przebywa w Anglii - red.) objęli prowadzenie w 75 minucie. Rzut karny pewnie wykorzystał Maciej Szostek. I gdy wydawało się, że Stomilowcy teraz zagrają pewnie w obronie i dowiozą zwycięstwo do końca to stała się tragedia dla "biało-niebieskich" na boisku... Wyrównującą bramkę zdobył Kamil Kosiorek, a zwycięstwo Tęczy zapewnił Dariusz Gołębiowski. OKS II jeszcze do końca próbował wywalczyć remis, ale niestety w sobotę piłkarze z Olsztyna swoja grą nie byli wstanie stworzyć klarownych sytuacji strzeleckich.

Nie patrząc na końcowy wynik trzeba napisać, że Tęcza Biskupiec okazała się bardzo gościnna dla Stomilowców. Zarząd Tęczy zgodził się udostępnić swoje boisko i zrobił wszystko, żeby Stomilowcy w odpowiedni sposób przygotowali mecz czwartoligowy.

W 17 kolejce IV ligi OKS II Stomilowcy Olsztyn wybierają się na mecz do Biskupca. W tym spotkaniu będą jednak gospodarzami... Początek meczu o godz. 12:00.

Dlaczego zespół Stomilowców musi się tułać po innych boiskach? To efekt tego, że w Olsztynie nie ma boiska z prawdziwego zdarzenia dla dwóch-trzech drużyn. Nawet pierwsza drużyna ma problemy z treningami na stadionie Stomilu. Temat już był tyle razy wałkowany, że nie warto się w tej sprawie rozpisywać.

Stomilowcy w sobotę zagrają bez Dariusza Maleszewskiego. Olsztyński szkoleniowiec przebywa obecnie w Anglii. Drużynę poprowadzi asystent pierwszego trenera - Marcin Przybyliński. Za żółte kartki nie zagra Tomasz Laskowski.