Relacja z meczu OKS Stomilowcy Olsztyn - Korona Klewki

OKS Stomilowcy Olsztyn 2:0 Korona Klewki
ż Maciej Borzyszkowski
kartki Piotr Sobieszczuk ż
Przemysław Sobieszczuk ż
Piotr Sobieszczuk cz
Bramki OKS Stomilowcy Olsztyn: Radziwon Sacharczuk [ 75' Skalski ] Kaziniec Siedlik Borzymowski Bender Góra [ 70' Krztoń ] Borzyszkowski Wałdowski Białek [ 55' Miller ] Kacprzykowski [ 55' Jędrzejewski ]
Korona Klewki:
Szczegóły Sędzia: Piotr Klimaszewski (Szczytno)
Widzów: 80

Inauguracyjna kolejka była dla piłkarzy OKS Stomilowcy Olsztyn udana. Spotkanie na bocznym boisku skończyło się wygraną 2:0 przez podopiecznych Dariusza Maleszewskiego.

Przeciwnikiem była drużyna Korony Klewki, której wychowankiem jest znany Sylwester Czereszewski. Na szczęście dla piłkarzy OKS-u taki utalentowany piłkarz w ekipie z Klewek nie gra i Stomilowcy mogli to spotkanie wygrać 2:0 (1:0). Wynik nie jest jednak odzwierciedleniem gry obydwu drużyn - Korona Klewki mogła strzelić co najmniej trzy gole. To samo można powiedzieć o drużynie gospodarzy. W myśl, że zwycięzców się nie rozlicza trzeba przyznać, że to gospodarze dwa razy oddali celne strzały, a piłkarze gości trafili do bramki tylko z pozycji spalonych. Pierwszą bramkę w 41. minucie strzelił pozyskany z Warmii Olsztyn - Marcin Bender, a pod koniec spotkania wynik meczu ustalił Piotr Skalski. Następnym przeciwnikiem drużyny z A-klasy będzie Orzeł Biesal.

"Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, każdy z chłopaków zagrał ponad poziom - począwszy od bramkarza po napastników. Niestety dużo naszych akcji kończyło się pozycją spaloną. Druga połowa to lwi atak przeciwnika na nasza bramkę i zapominali o swoje defensywie, a nasze kontry ponownie kończyły się na pozycjach spalonych, ale zrzucam to na determinację i wolę zwycięstwa naszych chłopaków. Przy tej okazji chce bardzo pogratulować i podziękować drużynie - bo to ich sukces." - mówił po spotkaniu zadowolony z wygranej trener gospodarzy.

Piłkarze OKS Stomilowcy Olsztyn w niedzielę o godz. 12:00 rozegrają pierwsze spotkanie ligowe w tym roku kalendarzowym. Mecz z Koroną Klewki odbędzie się na bocznym boisku Stomilu.

Mecz z Koroną Klewki odbędzie się na bocznym boisku Stomilu. Podopieczni Dariusza Maleszewskiego przystępują do rozgrywek bojowo nastawieni. Zespół został wzmocniony następującymi piłkarzami: Patryk Stadnicki (OKS 1945 Olsztyn), Wojciech Radziwon (GLKS Stawiguda), Bartosz Siedlik (Huragan Morąg), Maciej Borzyszkowski (Gwiazda Karsin), Karol Miller (Olimpia Kisielice) oraz Marcin Bender (Warmia Olsztyn). Faworytem spotkania jest drużyna gospodarzy. W poprzedniej rundzie na boisku wygrała drużyna z Klewek 3:2, jednak WMZPN zweryfikował wynik na 3:0 dla OKS Stomilowcy z powodu gry nie uprawnionego zawodnika w drużynie Korony. "W tym meczu chcemy udowodnić drużynie z Klewek, że nasza porażka to był efekt nie zgrania się jeszcze zespołu na początku sierpnia. Gramy w tym sezonie o awans do okręgówki i tylko pewne 3. punkty nas interesują w niedzielę." - mówi prezes zespołu Lukasz Gomoła.

Boisko udostępnione jest dla obydwu jedenastek dzięki uprzejmości Olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Finansowe zaplecze drużyny zapewnia Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Marcin Pilecki.