Artykuł

Maciej Pałaszewski, fot. Paweł Piekutowski

Maciej Pałaszewski, fot. Paweł Piekutowski

Pałaszewski: Chce się cały czas rozwijać

28.02.19 19:12   kyn   2  

Nowym zawodnikiem Stomilu Olsztyn został Maciej Pałaszewski. Po konferencji prasowej przeprowadziliśmy z pomocnikiem krótką rozmówkę.

Dlaczego trafiłeś do Stomilu Olsztyn? W rundzie jesiennej zagrałeś w 12 spotkaniach Ekstraklasy.
- Chce się cały czas rozwijać, a obecnie w Śląsku ciężko by mi było o regularne występy. Dlatego przyszedłem do Stomilu, bo chcę regularnie grać, a to w moim wieku jest najważniejsze (1998 r. - red.). Nie jestem jeszcze doświadczonym zawodnikiem, ale chcę grać jak najwięcej, dlatego tutaj jestem.

Znasz zawodników, którzy trenują obecnie z zespołem Stomilu?
- Zupełnie anonimowi mi nie są, bo znam ich z występów z Ekstraklasy, dlatego to też mnie skłoniło do przyjścia tutaj. Większości nie znam, ale liczę, że poznam ich na boisku i współpraca będzie przebiegała bardzo dobrze.

Jakbyś miał się pochwalić, to jakie są twoje najmocniejsze strony?
- Nie za bardzo lubię mówić o sobie. Mam nadzieję, że będę mógł zaprezentować swoje najmocniejsze strony na boisku.

Na jakiej pozycji najlepiej się czujesz?
- To już decyzja trenera. Jestem wstanie zagrać na każdej pozycji w środku pomocy.

Nikt ci nie odradzał transferu do Stomilu? Wiadomo jakie problemy miał klub w ostatnim czasie.
- Wiem, że Stomil to marka. Miałem propozycję z innych klubów I ligi, ale jak dostałem ofertę z Olsztyna, to tylko chwilę się zastanawiałem. Chcę pomóc Stomilowi utrzymać się w I lidze. Informację o nowym inwestorze też do mnie dotarły, ale ja patrzę pod kątem rozwoju i gry. Mam nadzieję, że uda się nam pozostać i nie spadniemy do II ligi.

Jak oceniasz szanse na utrzymanie?
- Zdaję sobie sprawę, że może być bardzo ciężko. Po to tu jednak jesteśmy żeby to się udało. Całe życie byłem związany ze Śląskiem i tam nie było takiej sytuacji. Dla mnie to też będzie wyzwanie pozostać z zespołem w rozgrywkach I ligi.

Zobacz także:

  • Fotorelacja: Maciej Pałaszewski piłkarzem Stomilu Olsztyn

Tagi: Stomil Olsztyn, Maciej Pałaszewski, wywiad, I liga


Komentarze

  1. 28.02.19 19:35 jeod

    Żeby tylko to się wszystko spełniło!

  2. 28.02.19 19:27 chodi

    Witamy i POWODZENIA!!!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!