Relacja z meczu Ruch Wysokie Mazowieckie - Stomil Olsztyn

Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0 Stomil Olsztyn
1:0
22 Żaglewski Bramki
kartki Gabrusewicz ż
Rzeźnikiewicz ż
Bramki Ruch Wysokie Mazowieckie: Kołłątaj Bartkiewicz Jóźwiak (72' Binkiewicz) Jegliński (65' Zalewski) Kachniarz Żaglewski Kułkiewicz Styranowski (72' Kobeszko) Żuberek (76' Jakuszewski)
Stomil Olsztyn: Grygorowicz Rzeźnikiewicz (81' Szypulski) Zakierski Aziewicz Frankowski (69' Podhorodecki) Gabrusewicz Lech (69' Graczyk) Michałowski Spychała Suchocki Łukasik (88' Łukaszewski)
Szczegóły Sędzia: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin)
Widzów: 700 (70 gości)

Niestety, nie udała się wyprawa na wyjazdowy mecz z liderem rozgrywek - Ruchem Wysokie Mazowieckie. Olsztyński Klub Sportowy przegrał 0:1 (0:1). Marzenia o awansie do nowoutworzonej pierwszej ligi oddaliły się znacznie po dzisiejszej kolejce. Druga w tym sezonie porażka spowodowała, że drużyna OKS spadła na 4. miejsce w tabeli, a strata do lidera wzrosła do dziewięciu punktów.

Olsztynianie, podobnie jak gospodarze rozpoczęli spotkanie bardzo ostrożnie. Gra toczyła się w środku pola. Pierwszą doskonałą sytację OKS stworzył w 20. minucie spotkania, po dośrodkowaniu Jarosława Rzeźnikiewicza idealnie głową uderzył Tomasz Aziewicz, jednak do szczęścia zabrakło centymetrów. Ruchowi w spotkaniu bardzo dobrze wychodziła gra pressingiem, z którym nie potrafili poradzić sobie goście, których akcje kończyły się na połowie przeciwnika, brakowało ostatniego podania, które otworzyło by drogę do bramki przeciwnika. W 22. minucie Bartosza Grygorowicza pokonał nieupilnowany Arkadiusz Żaglewski.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Akcje OKS rozbnijane były już w zalążku. Nie pomogły zmiany w ustawieniu przygotowane przez trenera Nakielskiego. O wygranej Ruchu zdecydowała jedna skuteczna akcja. Następne ważne i bardzo trudne spotkanie Olsztyński Klub Sportowy rozegra na wyjeździe w najbliższą sobotę 19 kwietnia, o godzinie 16:00 z wiceliderem, świetnie spisującym się w tej rundzie Dolcanem Ząbki.

W niedzielę o godz. 15:00 na boisku w Wysokim Mazowieckim dojdzie do najciekawszego spotkania w 20. kolejce rozgrywek trzecioligowych. Lider Ruch zagra z piłkarzami z Olsztyna.

Nasi piłkarze już w sobotę wyruszają w przed meczową podróż. Zatrzymają się w jednym z hoteli pod Wysokim Mazowieckim. To jednoznacznie świadczy jak bardzo poważnie zespół OKS-u 1945 podchodzi do tego spotkania. Ostatnie spotkania pokazały, że w rundzie rewanżowej jest trudniej o punkty z drużynami 3. ligi. Z 12. możliwych piłkarze walczący o awans do nowej drugiej ligi zdobyli tylko połowę. Podopieczni Andrzeja Nakielskiego nie jadą na mecz w roli faworyta - jednak mocno liczą na zdobycie punktów. Przybliżyło by to nasz zespół do oczekiwanego przez wszystkich awansu. W zespole nikt nie narzeka na kontuzje. Żeby udało się wywieść co najmniej remis zespół musi grać lepiej w środkowej strefie boiska, bo ostatnio gra tej formacji pozostawia wiele do życzenia.

Ruch Wysokie Mazowieckie jest liderem rozgrywek z 44. oczkami na koncie. W poprzedniej rundzie piłkarze Ruchu nie sprostali naszym piłkarzom i przegrali 2:3. Za zespołem prowadzonym przez Sławomira Adamusa przemawia bogaty sponsor, własne boisko i chęć odrobienia straty punktów z poprzednich kolejek. Zespół z Wysokiego Mazowieckiego, który ma aspiracje na awans do I ligi ma już tylko 4. punkty przewagi nad drugim w tabeli Dolcanem Ząbki. W drużynie nie zobaczymy znanego z występów w Stomilu - Piotra Matysa. Napastnik odszedł w przerwie sezonu do Narwii Ostrołęka.

Na spotkanie wybiera się grupa olsztyńskich kibiców. Wyjazd planowany jest o godz. 10:00 spod stadionowej kasy. Zbiórka kibiców już od godz. 9:00! Wynajęte zostały busy na to spotkanie oraz będą także prywatne samochody. Koszt wyjazdu wynosi 50 zł.