Relacja z meczu Skra Częstochowa - Stomil Olsztyn

kartki Filip Wójcik ż
Beniamin Czajka ż
Maciej Spychała ż
Wojciech reiman ż
Bramki Skra Częstochowa: 1. Nikodem Sujecki - 4. Adam Mesjasz, 5. Aleksander Paluszek, 7. Piotr Nocoń, 9. Maciej Mas (66, 22. Krzysztof Ropski), 16. Bartosz Baranowicz, 17. Krzysztof Napora, 18. Łukasz Winiarczyk, 20. Szymon Szymański, 23. Dawid Niedbała (46, 11. Mikołaj Kwietniewski), 25. Przemysław Sajdak.
Stomil Olsztyn: 25. Kacper Tobiasz - 10. Karol Żwir, 33. Jakub Tecław (11, 4. Wojciech Reiman), 41. Kevin Lafrance, 5. Beniamin Czajka, 13. Łukasz Moneta (68, 28. Maciej Dampc)- 15. Shun Shibata, 8. Maciej Spychała (68, 70. Merveille Fundambu) 88. Filip Wójcik (81, 63. Jakub Kisiel), 77. Patryk Mikita - 11. Hubert Sobol (81, 44. Krzysztof Toporkiewicz).
Szczegóły Sędziuje: Paweł Pskit (Łódź)

Piłkarze Stomilu Olsztyn w piątkowy wieczór z Bełchatowa mieli przywieźć komplet punktów. Taki był cel drużyny prowadzonej przez Piotra Jacka. Drużyna walcząca o uniknięcie bardzo mocno potrzebuje zwycięstw. Tak się niestety nie nastało, bo na tablicy wyników na koniec meczu widniał wynik 0:0.

Jak się w sobotę okazało, drużyna cały czas ma szanse na utrzymanie i co najważniejsze nie musi się oglądać na innych, a wszystko zależy od samych piłkarzy “Dumy Warmii”. Wystarczy wygrać dwa ostatnie spotkania w I lidze. Plan jest prosty, ale czy piłkarze Stomilu są wstanie tego dokonać skoro nie potrafili wygrać dwóch ostatnich spotkań? Tym bardziej, że będą grali z dwiema drużynami z którymi bezpośrednio walczą o pozostanie na zapleczu Ekstraklasy: Zagłębiem Sosnowiec i Puszczą Niepołomice.

Z kronikarskiego obowiązku wróćmy do tego co się wydarzyło w Bełchatowie, bo właśnie tam swoje spotkania w roli gospodarza rozgrywa beniaminek Skra. Wcześniej jako gospodarze grali na obiektach przeciwników, ale po meczu z Widzewem dostali dużą karę od PZPN-u i zrezygnowali z takich praktyk. Jeszcze zimą było pewne, że mecz odbędzie się w Olsztynie, więc Stomil wliczał to spotkanie do karnetu na rundę wiosenną.

Trener Piotr Jacek tym razem nie zaskoczył w wyjściowej jedenastce. Do bramki powrócił Kacper Tobiasz, który pauzował ostatnio za czerwoną kartkę. Od pierwszej minuty w akcji zobaczyliśmy także kapitana Karola Żwira, który cały mecz w Nowym Sączu przesiedział na ławce rezerwowych. W składzie zastąpił Filipa Szabaciuka, który jest w trakcie egzaminów maturalnych.

W 4 minucie Stomil powinien objąć prowadzenie. Karol Żwir podał do Huberta Sobola, ten przebiegł z piłką 20 metrów, wpadł w pole karne i posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Szybko boisko musiał opuścić kontuzjowany Jakub Tecław, który w jednym ze starć z zawodnikiem Skry skręcił staw skokowy. W jego miejsce pojawił się Wojciech Reiman.

Za dużo w pierwszej połowie się nie działo. Stomil miał olbrzymią przewagę w posiadaniu piłki, ale ataki pozycyjne za bardzo nam nie wychodziło. Filip Wójcik i Łukasz Moneta próbowali strzałów z dystansów, ale nic z tego nie wychodziło konkretnego. Skra miała swoją szansę w ostatniej minucie. W pole karne wpadł Aleksander Paluszek, ale pewnie wybronił Kacper Tobiasz.

Na drugą połowę Stomil wyszedł bez zmian, ale zaczął grać szybciej i odważniej. Niestety trwało to bardzo krótko. Skra natomiast cały czas próbowała swoich szans z kontry. Takową wyprowadziła w 57 minucie i akcję musiał przerywać Beniamin Czajka (napomniany żółtą kartką i nie zagra w kolejnym meczu). Uderzenie z rzutu wolnego zatrzymało się na naszym murze. W 63 minucie Shun Shibata zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne, do piłki wyskoczył Patryk Mikita, ale za lekko uderzył głową, żeby piłka wpadła do siatki.

W ostatnich minutach Stomil chciał za wszelkę cenę znaleźć sposób na strzelenie zwycięskiej bramki. Niestety przez cały mecz Stomil nie miał pomysłu na to i pod koniec meczu było tak samo. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

- Za nami mecz drużyn walczących o utrzymanie - mówił po meczu Piotr Jacek, trener Stomilu. - W takich spotkaniach jest bardzo mało sytuacji na strzelenie gola. Mieliśmy taką sytuację, lecz nie wykorzystaliśmy jej i wywozimy z Bełchatowa tylko jeden punkt. Mieliśmy trochę "piłkarskich szachów", zespół rywali był nisko ustawiony i waliliśmy głową w mur. Próbowaliśmy na tyle, ile było nas stać. Oglądaliśmy mecz z Tychami i Skra miała bardzo dużo szczęścia. Był taki moment w pierwszej połowie, że Skra próbowała "skoczyć", ale utrzymywaliśmy się przy piłce. Trener wycofał zespół, staraliśmy się w miarę możliwości grać atakiem pozycyjnym. Ten punkt pozwala nam na to, że jestesmy w grze o utrzymanie. Nigdy nie tracę wiary, takim jestem człowiekiem. Bardzo chcę "zarażać" swoim nastawieniem swoich piłkarzy, bo to samo powiedziałem im w szatni.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 20:28:30

96' Koniec meczu. Bezbramkowy remis.
91' 3 minuty szans na gola...
85' Lafrance wybija z lini, ale był spalony.
81' Z boiska zeszli Wójcik i Sobol. W ich miejsce weszli Kisiel oraz Toporkiewicz. 1
81' Reiman ukarany żółtą kartką i nie zagra w Sosnowcu.
76' Kwadrans do końca. Stomil bezradny w ataku. Ciężko to się ogląda.
76' Shibata próbuje z 15 metrów z boku, ale tylko w boczną siatkę.
70' Podwójna zmiana w Stomilu. Na boisko weszli: Maciej Dampc oraz Merveille Fundambu. Zeszli Maciej Spychała i Łukasz Moneta. 1
63' Shibata dośrodkowuje w pole karne, głową uderza Mikita, ale za lekko. 1
61' Maciej Spychała przerwa kontrę gospodarzy i dostaje żółtą kartkę. Wcześniej Wójcik za długo zbierał się do strzału i stracił piłkę.
58' Uderzenie z wolnego ale prosto w mur. UFF! 1932
57' Czajka fauluje na 20 metrze i otrzymuje żółtą kartkę.
56' Spychała z wolnego, ale bramkarz bez problemu broni.
51' Wójcik dośrodkowuje z boku, piłka spada za poprzeczkę.
49' Stomil zaczyna drugą połowę z większą werwą, tutaj trzeba wygrać, nie ma co kalkulować!
46' Na drugą połowę Stomil bez zmian w składzie.
45' Koniec pierwszej połowy. Mało się działo, bezbramkowy remis.
45' Dwie minuty doliczone.
45' Dzieje się w końcówce! Tobiasz ratuje Stomil od utraty gola. Drugi rożny w tym meczu, drugi dla Skry.
44' Nic z tego nie wyszło.
44' Różny dla Skry. 1932
34' Stomil ma sporą przewagę w posiadaniu piłki, ale nic z tego nie wynika.
34' Ładne przejęcie piłki przez Sobola, wycofał, do piłki dopadł Moneta, i oddał strzał z 20 metrów. Dobra decyzja, wykonanie gorsze.
32' Wójcik próbuje z 16 metrów, ale niecelnie.
29' Cieniutka frekwencja na stadionie w Bełchatowie. Fanów Skry może około 120. Są też fani Stomilu, którzy dopingują swoich kibiców.
27' Stomil cały czas próbuje rozgrywać piłkę i robić sobie miejsce do jakiejś fajnej akcji. Niestety nic z tego nie wychodzi. Cały czas mamy bezbramkowy remis.
24' Filip Wójcik napomniany żółtą kartką.
21' Przemysław Sajdak napomniany żółtą kartką.
11' Zółtą kartką napomniany Dawid Niedbała.
11' Na boisku wszedł Wojciech Reiman.
8' Tecław niestety nie da kontynuować gry.
6' Groźny faul, na płycie leży Tecław. 1
4' Sobol w doskonałej sytuacji, ale wysoko nad poprzeczką. 1
1' Skrze w tym meczu daje utrzymanie, Stomil musi wygrać jak chce zostać w I lidze. Najlepiej dwiema bramkami.
Gramy! 1932
Piłkarze wychodzą na boisko. Stomil na biało, Skra na czarno.
Piłkarze zeszli już do szatni.
Trwa rozgrzewka obydwu zespołów.
W Stomilu z powodu kontuzji do końca sezonu nie zagra Tomasz Tymosiak. Nie ma już w klubie także Jonathana Simby Bwangi. Filip Szabaciuk ma nie zagrać z powodu egzaminów maturalnych. 1
Ławka rezerwowych: 1. Dominik Budzyński - 3. Rafał Remisz, 4. Wojciech Reiman, 6. Jonatan Straus, 28. Maciej Dampc, 37. Hubert Szramka, 44. Krzysztof Toporkiewicz, 63. Jakub Kisiel, 70. Merveille Fundambu.
Wyjściowa jedenastka Stomilu: 25. Kacper Tobiasz - 10. Karol Żwir, 33. Jakub Tecław, 41. Kevin Lafrance, 5. Beniamin Czajka, 13. Łukasz Moneta - 15. Shun Shibata, 8. Maciej Spychała, 88. Filip Wójcik, 77. Patryk Mikita - 11. Hubert Sobol.