Relacja z meczu Stomil Olsztyn - DKS Dobre Miasto

2005/2006 - IV liga Olsztyn - stadion Stomilu
Stomil Olsztyn 0:0 DKS Dobre Miasto
0:0
Bramki
Bramki Stomil Olsztyn: Grygorowicz Frankowski Niestatek Żakowski Łachacz Gabrusewicz Łazar (Lech 57') Czerwiński (Ruszkiewicz 74') Paszkiewicz Zahorski Radziszewski (Spychała 65')
DKS Dobre Miasto: Wojtczak Bratek Kłosowski Kościuczuk Orłowski Kryński (74' Kluczkowski) Wiśniewski Radziwon (60' Gikiewicz) Michałowski (85' Romanowski) Włodarczyk Myślisz
Szczegóły Sędzia: Piotr Szczypiński (Iława)
Widzów: 450

Piłkarze OKS 1945 Olsztyn stracili kolejne punkty w rozgrywkach IV ligi. Tym razem zremisowali bezbramkowo na własnym boisku z DKS-em Dobre Miasto. Czas na zmiany w olsztyńskim klubie, bo awans do III ligi się oddala.

Na olsztyńskim stadionie zasiadło blisko pół tysiąca kibiców. Każdy liczył na dobre piłkarskie widowisko, jednak spotkanie nie było zbytnio porywającym spektaklem. Olsztyńscy piłkarze zaczęli bardzo ofensywnie. Żadnych sytuacji strzeleckich nie wypracowali, oprócz jednej szarży w polu karnym Tomasza Zahorskiego. Podopieczni Andrzeja Biedrzyckiego mieli także jedna sytuację na strzelenie bramki. W sytuacji podbramkowej obronną ręką wyszedł następca w bramce Piotra Skiby Bartosz Grygorowicz. W drugiej połowie ożywienia w grze OKS-u wprowadził Grzegorz Lech. Zaraz po wejściu na boisko oddał silny strzał, ale piłka uderzyła w słupek bramki. W 80 minucie ten sam piłkarz miał szansę na strzelenia gola jednak został zatrzymany w polu karnym przez obrońcę z Dobrego Miasta. Piłkarze gości mogli również przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak zabrakło precyzji oraz skuteczności. Przez całe spotkanie kibice domagali się dymisji trenera. Daniel Dyluś już na trzy minuty przed końcem spotkania zszedł do szatni, zdając sobie sprawę iż prawdopodobnie ciężko będzie mu utrzymać pozycję trenera w Olsztynie. W kręgach zainteresowań na jego pozycję wymienia się Zbigniewa Kieżuna, który był obecny na trybunie honorowej olsztyńskiego stadionu.

Autor: em

Dzisiaj piłkarze OKS 1945 Olsztyn zmierzą się na własnym stadionie z liderem rozgrywek DKS'em Dobre Miasto. Trenerem gości jest dobrze znany i lubiany przez olsztyńskich fanów Andrzej Biedrzycki.

Zarząd olsztyńskiego klubu nie wywiera już presji na trenerze Danielu Dylusiu. "Prezes Marian Świniarski doskonale widzi, z jakimi problemami się borykamy, wie, że proces budowy drużyny musi trwać." - komentuje trener Olsztynian. W ostatnim spotkaniu piłkarze OKS 1945 kolejny raz zremisowali 1:1, tym razem w Ostródzie z Sokołem. Bramkę dla naszego zespołu strzelił Tomasz Żakowski. Zespół z Dobrego Miasta jest beniaminkiem tegorocznych rozgrywek. W przerwie między rozgrywkami trenerem DKS został Andrzej Biedrzycki. W zespole gości gra kilku doświadczonych piłkarzy m.in. Tomasz Włodarczyk, Tomasz Radziwon czy Łukasz Kościuczuk. Wszystko wskazuje, iż kibice w Olsztynie zobaczą bardzo ciekawy pojedynek piłkarski.