Bramkę na 1:0 strzelił Łukasz Borkowski. Fot. Emil Marecki

Stomil II Olsztyn awansował dalej w Wojewódzkim Pucharze Polski

28.07.23 21:32   em   2

Piłkarze Stomilu II Olsztyn mają za sobą pierwsze oficjalne spotkanie po reaktywacji w 2023 roku. Podopieczni Pawła Radziwona wygrali 3:0 w Pasymiu z Błękitnymi i awansowali do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Sprawa awansu do I rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski rozstrzygnęła się w pierwszej połowie, kiedy to Stomil strzelił trzy gole. Olsztynianie na prowadzenie wyszli w 22. minucie za sprawą Łukasza Borkowskiego. W pole karne dośrodkował Marcel Abramczyk, a Borkowsk na raty pokonał bramkarza gospodarzy.

Na 2:0 podwyższył w 28. minucie Olaf Gawdziński, który wykorzystał podanie od Aleksandra Baniewskiego. Wynik spotkania w 39. minucie ustalił ładnym strzałem Igor Jędrzejczyk, który uderzył z woleja po tym jak w pole karne z rzutu rożnego dośrodkował Mateusz Pajdak.

- To był dla nas pierwszy poważny sprawdziań przed ligą, więc zależało nam na tym żeby dobrze wypaść - powiedział po meczu Paweł Radziwon, trener Stomilu II. - Pierwsza połowa w naszym wykonaniu bardzo poprawna, stworzyliśmy sobie sporo sytuacji, strzeliliśmy trzy gole. W drugiej połowie chcieliśmy kontynuować, ale za bardzo oddaliśmy pole przeciwnikowi. Za mało utrzymywaliśmy się przy piłce. Cieszy zwycięstwo 3:0, najważniejsze, że do przodu.

Mecz z trybun oglądał szkoleniowiec pierwszego zespołu Patryk Czubak oraz asystent Grzegorz Lech.

Awans zaliczyła także drużyna Stomilu III Olsztyn, która w sobotę (29 lipca 2023 roku) wygrała 3:1 z GKS-em Szczytno.

• Błękitni Pasym - Stomil II Olsztyn 0:3 (0:3)

0:1 - Łukasz Borkowski (22), 0:2 - Olaf Gawdziński (22), 0:3 - Igor Jędrzejczyk (39)

Stomil II: Bartosz Stankiewicz - Marcel Abramczyk (81 Aleksander Baniewski), Maciej Narloch (59 Jakub Babalski), Igor Jędrzejczyk, Wiktor Lutkowski ŻK (67 Mateusz Pajdak) - Mateusz Pajdak (46 Michał Romanek), Wojciech Żelazo ŻK (73 Łukasz Borkowski), Łukasz Borkowski (46 Jarosław Iłkiw), Mateusz Drabiszczak, Aleksander Baniewski (46 Jakub Karpiński) - Olaf Gawdziński (62 Kacper Gwardiak; 81 Olaf Gawdziński).

W meczu zastosowano system zmian lotnych.

Tagi: Stomil II Olsztyn, Błękitni Pasym, Wojewódzki Puchar Polski, Paweł Radziwon