Relacja z meczu Stomil Olsztyn (jm) - Rozwój Katowice (jm)

Finał MP Gdynia (Stadion Narodowy Rugby)
Stomil Olsztyn (jm) 1:1 Rozwój Katowice (jm)
0:1
60' Paweł Kułakowski Bramki Adam Żak 16'
ż Michał Suchan
ż Mateusz Sienikowski
Bramki Stomil Olsztyn (jm): Daniel Westfal - Filip Francuz, Łukasz Szumski, Wiktor Abramczyk, Michał Wiśniewski (53 Adrian Dylewski) - Mateusz Sienikowski, Michał Suchan, Paweł Kułakowski, Dawid Szymonowicz - Artur Siemaszko (70 Mateusz Kostek), Patryk Czokało (57 Jakub Serafin).
Rozwój Katowice (jm): Krzysztof Krężel - Piotr Aniśko, Mateusz Wróbel, Przemysław Szymiński, Dawid Grociak - Adam Żak, Łukasz Baran, Łukasz Kut, Konrad Nowak, Arkadiusz Milik - Kamil Szostek (58 Wojciech Król).
Szczegóły karne: 1:0 Dawid Szymonowicz, 1:1 Arkadiusz Milik, 2:1 Łukasz Szumski, 2:2 Łukasz Kut, 3:2 Paweł Kułakowski, 3:3 Konrad Nowak, 3:3 Wiktor Abramczyk (Krzysztof Krężel obronił), 3:4 Adam Żak, 4:4 Mateusz Kostek, 4:5 Wojciech Król.

W swoim drugim meczu podczas turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów młodszych piłkarze OKS-u 1945 Olsztyn zremisowali z Rozwojem Katowice 1:1 (0:1). Bramkę dla olsztynian strzelił w 60. minucie Paweł Kułakowski, a dla rywali Adam Żak w 16.

Od początku spotkania przewagę na boisku osiągnęli piłkarze Rozwoju Katowice. Już w 5. minucie w dobrej okazji znalazł się Kamil Szostek, ale uderzył zbyt lekko i Daniel Westfal nie miał problemów z interwencją. Sześć minut później piłka uderzona przez Konrada Nowaka poleciała tuż nad poprzeczką. Chwilę później zza pola karnego minimalnie niecelnie strzelał Łukasz Kut. Bezbramkowy remis utrzymał się tylko do 16. minuty. Wtedy poważny błąd popełnił Westfal i Adam Żak strzałem głową przelobował olsztyńskiego bramkarza. Po stracie bramki "biało-niebiescy" bardzo szybko próbowali odpowiedzieć, ale Mateusz Wróbel w ostatniej chwili wybił piłkę wychodzącemu na wolne pole Arturowi Siemaszce. W 19. minucie futbolówka uderzona zza pola karnego przez Przemysława Szymińskiego minimalnie minęła olsztyńską bramkę. W dalszej fazie pierwszej połowy mecz się wyrównał, żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie okazji, która pozwoliłaby zdobyć gola.

Od początku drugiej części gry piłkarze Rozwoju osiągnęli zdecydowaną przewagę zmuszając OKS do głębokiej defensywy. W 42. minucie strzał Arkadiusza Milik z bliskiej odległości minimalnie minął olsztyńską bramkę. Następnie swoich szans szukali Król i Kut, ale za każdym razem zostali powstrzymani przez olsztyńską obronę. W 55. minucie strzał Mateusza Sienikowski pewnie obronił Krzysztof Krężel. Cztery minuty później Wojciech Król dobrze dograł do Milika, ten ograł Sienikowskiego, po czym uderzył w boczną siatkę olsztyńskiej bramki. W 60. minucie OKS 1945 zdobył swoją pierwszą bramkę w turnieju, a jej strzelcem okazał się Paweł Kułakowski, który wykorzystał dobre dogranie od Łukasza Szumskiego. Po zdobyciu gola "biało-niebiescy" dostali wiatru w żagle i już chwilę później Michał Suchan w dobrej sytuacji uderzył wprost w bramkarza rywali. W 66. minucie piłka po uderzeniu Dawida Grociaka mininalmie minęła olsztyńską bramkę. W ostatniej minucie gry doskonałej okazji nie wykorzystał Dawid Szymonowicz, który wbiegł w pole karne Rozwoju i uderzył wprost w bramkarza.

W rzutach karnych rozegranych po meczu lepsi okazali się piłkarze Rozwoju, który wygrali 5:4. Jedenastki dla "biało-niebieskich" nie wykorzystał Wiktor Abramczyk.