Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Polonia Pasłęk

Stomil Olsztyn 1:0 Polonia Pasłęk
0:0
83' Lech Bramki
ż Ruszkiewicz kartki Dłużniewski ż
Bramki Stomil Olsztyn: Grygorowicz Żytkiewicz [45' Spychała] Frankowski Łachacz Górzec Gabrusewicz Lech Ruszkiewcz [45' Łazar] Paszkiewicz [90' Żakowski] Zahorski Kaszuba [45' Czerwiński]
Polonia Pasłęk: Ignatiuk Wołczecki Machiński Szuchyta Piotr Borysiewicz Dłużniewski Starzyński Kurgun Przystarz [Kaleta 83'] Augustyńczyk Liczerski [Arkadiusz Borysiewicz 37']
Szczegóły Sędzia: Jacek Narojczyk (Morąg)
Widzów: 500

W spotkaniu 14. kolejki piłkarskiej IV ligi piłkarze OKS 1945 Olsztyn pokonali Polonię Pasłęk 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył tuż przed końcem spotkania Grzegorz Lech. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo i ósmy z kolei nieprzegrany mecz pod wodzą Andrzeja Nakielskiego.

Trzeba przyznać, że mecz nie był pasjonującym widowiskiem. Już od początku można było zauważyć, że drużyna z Pasłęka nie przyjechała do Olsztyna walczyć o trzy punkty. Piłkarze Polonii ograniczali się bowiem do obrony i mało efektywnych kontrataków. Z kolei piłkarze OKS nie potrafili się przedrzeć przez obronę gości. Pierwszą godną odnotowania sytuację mieli dopiero w 19. minucie spotkania, po uderzeniu Michała Łachacza w środek bramki pewnie broniącego Wojciecha Ignatiuka, którego kilka minut później próbował zaskoczyć Paszkiewicz strzałem sprzed pola karnego. Jednak dogodną sytuację do zdobycia bramki miał OKS dopiero w 26. minucie. Po indywidualnej akcji lewą stroną, dośrodkowaniu w pole karne w dogodnej sytuacji znaleźli się olsztyńscy napastnicy, jednak nie potrafili oddać strzału na pustą bramkę.

Drugą połowę OKS rozpoczął z trzema zmianami w składzie. Trener Andrzej Nakielski zdecydował się na wprowadzenie na boisko Sebastiana Spychały, Artura Łazara i Przemysława Czerwińskiego. Obraz gry nie zmienił się zbytnio. W 53. minucie ładną główka Spychała sprawdzał refleks bramkarza, w 73. po jego strzale sprzed pola karnego piłka mija poprzeczkę bramki gości. Chwilę wcześniej kontra Polonii Pasłęk, po dośrodkowaniu z lewej strony z piłką mija się Bartosz Grygorowicz i tylko dzięki solidnej postawie obrońców goście nie zdobywają bramki. W 83. minucie spotkania ku uciesze nielicznej tego dnia publiczności, pada bramka dla OKS. W polu karnym znalazł się Grzegorz Lech, który strzałem pod poprzeczkę pokonał bezradnego Ignatiuka. W doliczonym już czasie gry, rezultat podwyższyć mógł jeszcze Dariusz Frankowski, jednak nie wykorzystał doskonalej sytuacji i z bliskiej odległości strzelił w bramkarza.

Autor: zic

Piłkarze OKS-u 1945 z meczu na mecz pod kierunek Andrzeja Nakielskiego grają coraz lepiej i są już na czwartym miejscu w tabeli.

W ostatnim poniedziałkowym spotkaniu olsztyńscy piłkarze wygrali na trudnym terenie w Kętrzynie z miejscową Granicą 2:0. Dla naszego zespołu bramki strzelali Tomasz Zahorski oraz Maciej Paszkiewicz. Było to siódme spotkanie bez porażki OKS-u prowadzonego przez Andrzeja Nakielskiego, który zmienił oblicze olsztyńskiej jedenastki. Najbliższy przeciwnik naszego zespołu to Polonia Pasłęk, która po 13. kolejkach IV ligi zajmuje siódmą pozycję w tabeli. W drużynie gości nie zagrają za kartki Baran, Andrusiewicz i Agustynowicz. Olsztyńscy kibice liczą na kolejną pewną i łatwą wygraną na własnym stadionie.