Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Resovia

Remis uratowany w ostatniej sekundzie

I liga 2020/2021 (8. kolejka, 10.X.2020 r.) Koniec Stadion Stomil Olsztyn
Stomil Olsztyn 1:1 Resovia
0:1
90' Grzegorz Kuświk Bramki Bartłomiej Wasiluk 45'
ż Krystian Ogrodowski kartki Bartłomiej Wasiluk ż
Michał Kuczałek ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 30. Damian Sierant (78, 6. Jonatan Straus), 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 27. Damian Byrtek, 23. Jurich Carolina - 12. Wojciech Łuczak, 8. Maciej Spychała (66, 19. Skënder Loshi), 51. Krystian Ogrodowski (69, 25. Hubert Sadowski), 16. Koki Hinokio - 9. Grzegorz Kuświk
Resovia: 12. Marcel Zapytowski - 23. Mateusz Geniec, 5. Dawid Kubowicz (46, 8. Konrad Domoń), 33. Sebastian Zalepa, 4. Rafał Mikulec - 19. Jarosław Czernysz (87, 9. Karol Twardowski), 13. Michał Kuczałek, 6. Bartłomiej Wasiluk, 20. Grzegorz Płatek (72, 7. Kamil Radulj), 17. Radosław Adamski (87, 30. Szymon Feret) - 56. Cezary Demianiuk (74, 10. Dawid Rogalski).
Szczegóły sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).
widzów: 700 (5 gości pod sektorem gości).

Stomil Olsztyn zremisował 1:1 na własnym boisku z Resovią. Bramkę na wagę jednego punkty w ostatniej akcji meczu strzelił Grzegorz Kuświk.

W podstawowej jedenastce w porównaniu z meczem z GKS-em Bełchatów trener Adam Majewski dokonał dwóch zmian. W bramce stanął Piotr Skiba, który skorzystał na tym, że do młodzieżowej reprezentacji Łotwy powołanie otrzymał Vjačeslavs Kudrjavcevs. Od początku w ataku grał pozyskany w zeszłym tygodniu Grzegorz Kuśkwik i tym samym Skënder Loshi musiał zasiąść na ławce rezerwowych.

Zanim rozpoczął się mecz to doszło do miłej uroczystości. Klub uhonorował wspomnianego wcześniej Skibę, dla którego był to 300. setny występ w barwach “Dumy Warmii”. Złożyło się na to 285. spotkań ligowych, 9. w Pucharze Polski oraz 6. w Wojewódzkim Pucharze Polski. Koszulkę osobiście wręczył mu prezes Grzegorz Lech, z którym to Skiba wiele tych spotkań zagrał wspólnie w olsztyńskiej drużynie.

Pierwsza połowa nie była wielce porywająca, ale zdecydowanie ciekawsza niż tydzień temu. Olsztyńska drużyna mogła wyjść na prowadzenie po strzale z rzutu wolnego Wojciecha Łuczaka. Stomil wyszedł do szybkiej kontry. Ogrodowski podał do Hinokio, a ten posłał piłkę do Kuświka. Napastnik Stomilu był jednak blokowany i nic z tego nie wyszło. Gdy wszyscy szykowali się już na ostatni gwizdek sędziego to Resovia objęła prowadzenie.

W drugiej połowie spotkania Stomil Olsztyn teoretycznie powinien rzucić się do odrabiania strat, ale nic takiego na boisku nie widzieliśmy. Olsztyńska drużyna nie stworzyła sobie żadnej stuprocentowej sytuacji. Resovia za to umiejętnie się broniła i szukała szansy na drugiego gola po strzałach z dystansu.

Bramka na wagę 1. punktu padła w ostatniej akcji meczu. W polu karnym Loshi przytomnie odegrał do Kuświka, a ten posłał piłkę prosto do siatki.

W kolejnym spotkaniu Stomil znowu zagra u siebie. Za tydzień z Arką Gdynia. Na ten mecz także będzie mogło wejść tylko około 700 widzów.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 06:59:11

96' Koniec meczu.
95' Bramkę dla Dumy Warmii strzelił Grzegorz Kuświk! 1
95' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1
91' 5. minut potrwa dłużej.
81' Biedrzycki z główki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. 1
80' Adamski mocno niecelnie z 20. metrów. 242
80' Na boisku na prawej stronie pojawił się Jonatan Straus, który wszedł za Damiana Sieranta. 1
69' Hubert Sadowski wchodzi za Krystiana Ogrodowskiego.
68' Kuświk w polu karnym, ale został ofiarnie zablokowany przez obrońcę gości. 1
66' Boisko opuszcza 8. Maciej Spychała, w jego miejsce 19. Skënder Loshi.
57' Resovia zmarnowała swoją szansę na drugą bramkę. Wasiluk wysoko nad poprzeczką. 242
56' Żółtą kartką ukarany Bartłomiej Wasiluk.
53' Sierant wysoko nad poprzeczką. 1
46' Gramy! 1
46' Koniec pierwszej połowy.
46' Resovia wychodzi na prowadzenie w ostatniej akcji meczu! 242
45' Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Stomilu. Piotr Skiba łapie piłkę na raty. 242
40' Stomil wyszedł do szybkiej kontry. Ogrodowski podał do Hinokio, a ten posłał piłkę do Kuświka. Napastnik Stomilu był jednak blokowany i nic z tego nie wyszło. 1
38' Carolina mocno wrzuca z rzutu rożnego, ale nikt nie oddał strzału na bramkę rywala. 1
33' Spychała w pole karne, na krótki słupek, było przedłużenie, ale Resovia zażegnała zagrożenie. 1
32' Carolina faulowany na 18. metrze. Będzie okazja na dobre dośrodkowanie w pole karne. 1
27' Znowu strasznie leje nad stadionem przy al. Piłsudskiego 69a.
26' Resovia wychodzi z kontrą, ale akcję przerwał Ogrodowski. 242
24' Kuświk w polu karnym, oddaje strzał, ale został zablokowany.
13' Kuświk mocno naciskał na bramkarza gości i ten słabo wybił piłkę. Spychała niestety nie skorzystał z prezentu. 1
9' Żółtą kartką ukarany Damian Byrtek. 1
7' Groźnie z wolnego strzelał Łuczak. 1
3' Rzut wolny dla gości z 30. metrów, ale pewnie piłkę z pola karnego wybijał Wiktor Biedrzycki. 242
Gramy! Od środka goście. 242
Piotr Skiba odebrał pamiątkową koszulkę za 300. setny występ w barwach Dumy Warmii. 1
Piłkarze wychodzą na murawę.
Znowu strasznie leje nad stadionem!
W całym kraju obowiązuje tzw. “żółta strefa”. To oznacza, że olsztyński klub może wypełnić tylko 25 procent pojemności trybuny krytej, co daje około 700 widzów.
Adam Majewski prowadził Stomil w 17. meczach ligowych. 7. razy wygrał, 3. razy zremisował, 7. razy przegrał.
Mecz sędziować będzie Sylwester Rasmus z Torunia.
Spotkanie wg termianarza powinno odbyć się w Rzeszowie. Resovia ma jednak problemy z oświetleniem i swoje spotkania domowe musi rozgrywać w Stalowej Woli. Beniaminek zgłosił się z prośbą do Stomilu o zmianę gospodarza, na co nasz klub się zgodził.
Piłkarze obydwu drużyn już na rozgrzewce.
Dla Piotra Skiby to będzie mecz nr 300 w barwach Stomilu Olsztyn. 1
Strasznie leje nad stadionem.
Na rozgrzewkę wychodzi Piotr Skiba. 1
Z powodu kontuzji nie zagrają: Janusz Bucholc, Sebastian Jarosz, Sam van Huffel, Jakub Tecław oraz Rafał Remisz. 1
Ławka rezerwowych: 92. Jakub Kanclerz - 6. Jonatan Straus, 17. Maciej Serbintowicz, 19. Skënder Loshi, 22. Jakub Staszak, 25. Hubert Sadowski, 32. Ingo van Weert, 37. Hubert Szramka. 1
Wyjściowy skład: 82. Piotr Skiba - 30. Damian Sierant, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 27. Damian Byrtek, 23. Jurich Carolina - 12. Wojciech Łuczak , 8. Maciej Spychała, 51. Krystian Ogrodowski, 16. Koki Hinokio - 9. Grzegorz Kuświk. 1
Witamy ze stadionu w Olsztynie!

W sobotę (10 października) Stomil Olsztyn zagra na własnym stadionie z Resovią. Początek meczu o godz. 17. Niestety na mecz wejść może tylko około 700 widzów.

Dlaczego tak mało? Od soboty w całym kraju będzie wprowadzona “żółta strefa” i na stadion może wejść tylko 25 procent pojemności obiektu. Początkowo ten mecz miał odbyć się na wyjeździe w Stalowej Woli, ale Resovia poprosiła o zmianę gospodarza, a Stomil zgodził się na takie rozwiązanie. Beniaminek II ligi na własnym obiekcie ma problemy z jupiterami.

Drużyna Stomilu Olsztyn w ostatnich trzech spotkaniach zdobył 7. punktów. W ostatnim meczu drużyna Adama Majewskiego tylko bezbramkowo zremisowała z GKS-em Bełchatów. Teraz olsztyński chciałby wygrać, ale ostrożnie podchodzi do tego spotkania, bo to, że Resovia zajmuje niższe miejsce w tabeli nie ma żadnego znaczenia.

- To nie będzie łatwe spotkanie - mówi Adam Majewski, trener Stomilu. - Nie lekceważymy przeciwnika, pomimo tego, że mają 3. punkty i ostatnio nie mogą wygrać spotkania. Z meczu na mecz wyglądają coraz lepiej. Są dobrze zorganizowani w defensywie i na ten element stawiają. Za nami mecz z Bełchatowem, który zremisowaliśmy, to teraz chcemy odrobić straty punktowe.

W tym meczu nie zagra na pewno Vjačeslavs Kudrjavcevs, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji młodzieżowej Łotwy. Przewlekłe kontuzje trapią Janusza Bucholca, Jakuba Tecława oraz Rafała Remisza. Nie wiadomo czy zdolni do gry będzię Sebastian Jarosz oraz Sam van Huffel. W kadrze meczowej na pewno znajdzie się Hubert Sadowski. Przypomnijmy, że w tym tygodniu do Błękitnych Stargard wypożyczony został Jakub Mosakowski.