Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Sokół Sokółka

Dacie radę? Tak czy nie?

2010/2011 - Puchar Polski Olsztyn - Stadion Stomilu
Stomil Olsztyn 2:1 Sokół Sokółka
1:0
12' Daniel Michałowski
66' Łukasz Suchocki
Bramki Kamil Wojtkielewicz 52'
ż Bogdan Miłkowski
ż Radosław Stefanowicz
ż Arkadiusz Koprucki
kartki Piotr Andrzejewski ż
Przemysław Łapiński ż
Bramki Stomil Olsztyn: 26. Kamil Ryłka - 18. Janusz Bucholc, 3. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 13. Radosław Stefanowicz - 7. Paweł Głowacki (79, 17. Piotr Głowacki), 11. Robert Tunkiewicz, 10. Daniel Michałowski, 6. Jakub Kowalski - 21. Łukasz Suchocki (90, 19. Paweł Sędrowski), 16. Bogdan Miłkowski (46, 5. Krzysztof Filipek).
Sokół Sokółka: 12. Łukasz Trudnos - 6. Grzegorz Jóźwiak, 5. Wojciech Zalewski, 13. Przemysław Łapiński, 14. Emil Pracz - 19. Mariusz Baranowski (46, 9. Michał Mościński), 16. Patryk Dzienisowicz (46, 8. Radosław Kabelis), 10. Kamil Wojtkielewicz, 15. Norbert Toczydłowski - 17. Piotr Andrzejewski, 11. Dzidosław Żuberek (78, 7. Kamil Czeremcha).
Szczegóły Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Widzów: 1.500.

Czy taki OKS chcemy oglądać? Idealnie jeszcze nie jest, chociaż w meczu z Sokółką było widać zalążek drużyny. Kilka składnych akcji cieszyło oczy kibiców, lecz wciąż jeszcze przez większość spotkania dominowała zeszłoroczna kopanina.

Bardzo dobry mecz rozegrał nowy nabytek OKS-u Jakub Kowalski. Już w pierwszych kilkunastu minutach popisał się kilkoma groźnymi rajdami na lewym skrzydle i tylko brak zrozumienia z nowymi kolegami nie zaowocował sytuacją podbramkową. Jednak w 12. minucie po akcji byłego pomocnika Wigier Suwałki obrona Sokółki zachowała się niefrasobliwie, wybijając piłkę pod nogi Daniela Michałowskiego. Rozgrywający olsztynian pięknie przymierzył w samo okienko bramki Łukasza Trudnosa i otworzył wynik spotkania. W pierwszej połowie olsztynianie próbowali podwyższyć rezultat, jednak szaleńcze szarże Łukasza Suchockiego nie przynosiły pożądanego efektu. Gospodarzy kilka razy z opresji wybawił Kamil Ryłka, który po odejściu Daniela Iwanowskiego ma szansę na stałe wskoczyć między słupki olsztyńskiej bramki.

Druga połowa zaczęła się trochę nieszczęśliwie. Jedynie siedem minut po wznowieniu gry strzałem z rzutu wolnego wyrównał Kamil Wojtkielewicz. Zawodnicy OKS-u wzięli się do roboty, by ponownie objąć prowadzenie. Udało się to w 66. minucie. Łukasz Suchocki dostał piłkę na 25. metrze i uderzył bez zastanowienia w sam środek bramki Sokoła, jednak źle ustawiony Trudnos nie poradził sobie z tym uderzeniem, które wpadło pod poprzeczkę. Druga bramka uskrzydliła zawodników OKS-u, którzy grali niemal bezbłędnie. W obronie pewną parę stoperów tworzyli Paweł Baranowski (sprowadzony z Podbeskidzia II Bielsko-Biała) i Arkadiusz Koprucki. Gospodarzom udało się przeprowadzić kilka kontrataków, ale żaden z nich nie zakończył się golem. Już dziesięć minut przed końcem meczu obu drużynom wyraźnie brakowało sił na dalsze bieganie. Zawodnicy obu zespołów powinni się cieszyć, że nie musieli brać udziału w dogrywce.

Autor: kom

Sezon 2010/11 piłkarze OKS-u 1945 Olsztyn rozpoczną meczem rundy przedwstępnej Pucharu Polski z Sokołem Sokółka (21 lipca, godz. 17:00). Mimo że o drużynie z Podlasia praktycznie nic nie wiadomo, to beniaminek drugiej ligi przyjeżdża do Olsztyna w roli zdecydowanego faworyta.

Dlaczego? "Biało-niebiescy" ostatni raz w Pucharze Polski wygrali prawie pięć lat temu (ze Szczakowianką Jaworzno 4:2 - przy. red.). Później w tych rozgrywkach już się tylko kompromitowali. Do tego w ostatnich miesiącach drużyna spisuje się fatalnie, przegrywa z każdym z kim zagra.

W przerwie letniej olsztyński klub poinformował o pozyskaniu dwóch zawodników - Pawła Baranowskiego oraz Krzysztofa Filipka. Do szerokiej kadry włączono także Oskara Osikę, który skończył wiek juniora. Na liście ubytków znajdują się Daniel Iwanowski, Damian Falkowski, Paweł Podhorodecki, Andrzej Jaroń, Piotr Sokołowski, Mateusz Różowicz oraz Maciej Szostek. W meczu nie będzie grał także kontuzjowany od dłuższego czasu Tomasz Aziewicz.

Sokół Sokółka to beniaminek drugiej ligi i zdobywca Wojewódzkiego Pucharu Polski na Podlasiu. Od tego sezonu drużynę będzie prowadził Witold Mroziewski, który na stanowisku zastąpił Mirosława Dymka. Wiadomo także, że klub pozyskała Grzegorza Jóźwiaka z Pogoni Łapy oraz Przemysława Łapińskiego z Wigier Suwałki. Bliski powrotu do zespołu jest także Michał Kopeć. Z Sokołem rozstał się na pewno Michał Pietroń, który zdecydował się przejść do Olimpii Elbląg. O innych roszadach w kadrze nie wiadomo. W ostatnim spotkaniu sparingowym sokółczanie wygrali z rezerwami białoruskiego Niemana Grodno 6:0.