Relacja z meczu Stomil Olsztyn (jm) - MKS Polonia Warszawa (jm)

CLJ U-17 - wiosna 2021 (1. kolejka, 7.III.2021 r.) Olsztyn - stadion na Dajtkach
Stomil Olsztyn (jm) 6:5 MKS Polonia Warszawa (jm)
3:1
5' Mateusz Sobotka
17' Jakub Brdak
44' Dawid Grablewski
70' Dawid Grablewski
84' Mateusz Szenfeld
90' Dawid Grablewski
Bramki Jan Piasek 21'
Adrian Morawski (S) 56'
Franciszek Antkiewicz 64'
Kacper Śmiglewski 75'
Kacper Śmiglewski 80'
Bramki Stomil Olsztyn (jm): 42. Rafał Olszewski - 20. Mateusz Drabiszczak, 60. Adrian Morawski, 61. Igor Zapałowski, 17. Konrad Gawryś (70, 52. Jakub Babalski) - 62. Mateusz Błaut (15, 65. Oskar Wojnach), 53. Dawid Grablewski, 14. Mateusz Szenfeld (85, 70. Jakub Liter) - 69. Bartosz Florek, 55. Jakub Brdak, 68. Mateusz Sobotka (87, 67. Jakub Banul).
MKS Polonia Warszawa (jm): 1. Marc Popów - 9. Łukasz Florczuk (46, 6. Hubert Pilkarz), 14. Jakub Domański, 21. Mateusz Majbański (46, 7. Franciszek Antkiewicz), 3. Wojtek Chojczak, 13. Emre Celik, 29. Jan Piasek (70, 11. Jakub Cegiełka). 15. Kacper Śmiglewski (85, 18. Bartosz Woźniak). 16. Kacper Włoch (75, 19. Piotr Urbański), 4. Radosław Borowski, 2. Kacper Ambrozik (46, 20. Kacper Jakóbczyk)

W 1. kolejce CLJ U-17 juniorzy młodsi Stomilu Olsztyn wygrali z MKS-em Polonią Warszawa 6:5 (3:1). Bramki dla olsztyńskiej drużyny zdobyli: Mateusz Sobotka, Jakub Brdak, Dawid Grablewski (trzy) i Mateusz Szenfeld.

Kto się nie wybrał na spacer w niedzielne popołudnie na olsztyńskie Dajtki może żałować. W meczu padło 11 goli, a mogło być ich zdecydowanie więcej, a zwycięska padła w ostatniej minucie spotkania.

Stomil Olsztyn bardzo szybko, bo już po 17 minutach prowadził 2:0 z MKS-em Polonią Warszawa. Goście zdołali strzelić kontaktową bramkę, ale na przerwę schodzili przegrywając 1:3.

Po przerwie goście zdołali doprowadzić do wyniku 3:3, ale Stomil szybko objął ponownie prowadzenie 4:3. Niestety kolejne dwa gola zdobyłą drużyna z Warszawy i było 4:5. Stomil doprowadził do remisu z rzutu karnego, a zwycięska bramka padła w ostatniej minucie. Dawid Grablewski ustrzelił w tym meczu hattricka.

- To był szalony mecz - mówił po meczu Adam Zejer, trener Stomilu. - Całe szczęście z happyandem na koniec. Jakby ktoś chciał to wyreżyserować to niedałby rady. To jest granie młodzieżowe. Chciałbym pogratulować zwycięstwa drużynie. Uczulałem ich że jest to mocne, fizyczne granie. Umiejętności piłkarskie schodzą na dalszy plan. Polonia to silny zespół, będą się liczyli, tym bardziej to zwycięstwo cieszy.

Za tydzień Stomil zagra na wyjeździe z Legią Warszawa.

W niedzielę piłkarze Stomilu Olsztyn rozpoczynają walkę w Centralnej Lidze Juniorów U-17. W pierwszym meczu drużyna prowadzona przez Adama Zejera zagra u siebie z MKS-em Polonią Warszawa.

Graliśmy z nimi sparing latem ubiegłego roku - powiedział dla stomilolsztyn.com Adam Zejer, trener Stomilu. - Przegraliśmy ten mecz występując bez pięciu podstawowych zawodników, więc nie był to prawdziwy obraz meczu. Dwa tygodnie temu Polonia zmierzyła się z ŁKS-em Łódź i zwyciężyła 5:1. Dzięki uprzejmości Tomasza Szenfelda, który pojechał na to spotkanie, mamy pełny przegląd rywala. Początek o godz. 12:15. Mecz odbędzie się na olsztyńskich Dajtkach.