Bohaterów Monte Cassino 1, 11-200 Bartoszyce (klub); Sportowa 1 (stadion)
Victoria Bartoszyce 3:1 OKS II Stomilowcy
Bramki Victoria Bartoszyce:
OKS II Stomilowcy: W. Radziwon Siedlik Gomoła Borzymowski [ 46' Sacharczuk ] Borzyszkowski Długołęcki Jędrzejewski Pająski [ 46' Maleszewski ] Bender [ 89' Łuczyński ] K. Stankiewicz [ 65' Kacprzykowski ] Zórański
Szczegóły Sędzia:
Widzów: 160

Rezerwy Olsztyńskiego Klubu Sportowego pozostają bez zdobyczy punktowej na wyjeździe. Tym razem ulegli w Bartoszycach miejscowej Victorii 1:3.

Mecz dla OKS-u rozpoczął się znakomicie. Dobrą wrzutką w pole karne popisał się Piotr Pająki, a tam akcję skutecznie zamykał Krzysztof Stankiewicz, dla którego była to już szósta bramka w lidze okręgowej. Niestety korzystny wynik na boisku dla OKS-u utrzymywał się tylko do 16. minuty. Zamieszanie w związku z domniemaną pozycją spaloną jednego z piłkarzy Victorii wykorzystał Tomasz Deluga strzelając celnie z głowy. Drugą bramkę Victoria strzeliła jeszcze w pierwszej odsłonie meczu. "Z prawej strony poszła centra, piłka przeleciała przez całe pole karne i na końcu dobrze zachował się napastnik gospodarzy i strzelił bramke na 2:1 [ Kamil Kaplewski - red. ]" - mówił po spotkaniu kierownik OKS-u II - Krzysztof Betkier. Idealnej sytuacji nie wykorzystał napastnik Piotr Żórański, a mogło do przerwy być 2:2...

W drugiej połowie wyraźnie z gospodarzy uszło powietrze i oddali inicjatywę piłkarzom z Olsztyna. I co z tego? Niestety nic nie wyszło. OKS II wyraźnie nadawał ton gry jednak zabrakło wykończenia. Mocnym strzałem za linii pola karnego popisał się Maciej Borzyszkowski, jednak bramkarz instynktownie wybił ją nad poprzeczkę. Gdy zbliżała się końcówka meczu i wszystkim wydawało się, że jak ma paść bramka to tylko dla Stomilowców, to gospodarze trafili po raz trzeci do bramki. Autorem gola w 88. minucie był Tomasz Husak.

Vicotoria Bartoszyce to uznana marka w lidze okręgowej. Kibice z tego miasta pamiętają jak ich zespół grał w rozgrywkach III-ligowych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13:00.

Dzisiaj Victoria gra w V lidze i obecnie zajmuje trzecią pozycję w tabeli. Zespół z przeszłością trzecioligową jest faworytem sobotniego meczu. Jednak już nie raz olsztyńska drużyna pokazywała, że umie skutecznie grać z drużynami z wyższej części tabeli. "Victoria gra u siebie i na pewno będzie się ciężko grało z nimi. My jednak nie jedziemy się poddać, tylko będziemy chcieli tak jak w każdym meczu zagrać o trzy punkty. Wszystko okaże się na boisku" - mówi przed meczem asystent trenera Tomasz Romaniewicz.

Do Bartoszyc nie pojadą kontuzjowani: Krzysztof Wałdowski, Artur Kaziniec oraz Mateusz Czarnecki. Z powodów osobistych w meczu nie będą mógł wystąpić Paweł Radziwon oraz Paweł Ratuszny.