Relacja z meczu Zatoka Braniewo - Stomil II Olsztyn

IV liga 2020/2021 (16. kolejka, 31.X.2020 r.) Koniec Braniewo
Botaniczna 4, 14-500 Braniewo
Zatoka Braniewo 2:1 Stomil II Olsztyn
0:0
59' Marcin Śniegocki
72' Jacek Troshupa 72
Bramki Filip Szymański 90'
ż Jakub Szpakowski
ż Piotr Lewandowski
Bramki Zatoka Braniewo: 31. Tomasz Ptak - 23. Piotr Lewandowski, 88. Dariusz Wieliczko, 45. Kamil Graczyk, 3. Marcin Chomko - 13. Piotr Lewandowski (90, 8. Maciej Opalach), 16. Jakub Szpakowski, 20. Bogdan Wieliczko, 10.  Marcin Śniegocki - 7. Oskar Rynkowski, 6. Daniel Jastrzębski.
Stomil II Olsztyn: 93. Jacek Troshupa - 7. Sebastian Puszkar, 8. Adrian Morawski, 16. Maciej Kotarba, 66. Łukasz Sadowski, 18. Mateusz Drabiszczak - 15. Mateusz Szenfeld (68, 19. Kacper Grzeszczyk), 3. Mateusz Błaut, 21. Hubert Świder - 34. Bartosz Florek (81, 99. Filip Szymański), 9. Kacper Walendykiewicz.

W kolejnym meczu rezerwy Stomilu musiały uznać wyższość swojego rywala. W sobotnim meczu lepsza okazała się Zatoka Braniewo, która wygrała 2:1 po golach Marcina Śniegockiego i Oskara Rynkowskiego. W doliczonym czasie drugiej połowy kontaktową bramkę strzelił Filip Szymański.

Pierwsza połowa była beznadziejna, obie drużyny nie potrafiły stworzyć sobie żadnej sytuacji. Jedynie raz Daniel Jastrzębski przedarł się w pole karne Stomilu i został zablokowany przez obrońcę i bramkarza rezerw.

Druga połowa była już znacznie ciekawsza. W 55. minucie groźnie strzelał z bliska Bartosz Florek, jednak dobrze obronił jego strzał Tomasz Ptak. Chwilę później po zamieszaniu po rożnym piłkę z linii bramkowej wybił Piotr Lewandowski. W 58. minucie Zatoka objęła prowadzenie. Po wrzucie z autu z prawej strony w polu karnym z powietrza uderzył Marcin Śniegocki (wychowanek Granicy Zagaje) i piłka wpadła tuż przy słupku. Chwilę później ładną interwencją popisał się Jacek Troshupa. W 72. minucie meczu było 2:0. Znowu rzut z autu z prawej strony, olsztynianie przegrali pojedynek główkowy, a z bliska głową piłkę uderzał Oskar Rynkowski, który trafił w poprzeczkę, ale piłka odbiła się od nogi Jacka Troshupy i wpadła do siatki. W doliczonym czasie gry Filip Szymański wykorzystał błąd obrońcy i mimo interwencji Tomasza Ptaka umieścił piłkę w siatce. Piłkę na wagę remisu miał Hubert Świder, ale jego strzał odbili obrońcy i piłka niewiele minęła słupek Zatoki.

Stomil II nie wygrał od dwóch miesięcy w IV lidze. Dzisiejsze spotkanie było 9. z rzędu bez zwycięstwa.

kot

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 19:31:37

93' Koniec meczu, 2:1 dla Zatoki. Dziękuję bardzo. Brawa dla mnie za przetrwanie pierwszej połowy i Filipa Szymańskiego za bramkę. Gratulacje dla Zatoki za zwycięstwo. Przeciwnicy byli lepsi.
92' Rzut rożny dla drużyny Stomilu. Troshupa fauluje rywala. 1414
92' W zamieszaniu Świder obok. Będzie róg. Troshupa w polu karnym rywala! 1414
92' Błąd obrony wykorzystuje Filip Szymański. Interweniuje Tomasz Ptak, ale piłka wpada do siatki i Stomil ma kontaktową bramkę! 2:1. 1414
89' Boisko opuszcza Piotr Lewandowski, w jego miejsce Maciej Opalach. 41
88' Świder z dystansu, ale bez trudu broni Ptak. 1414
83' Żółtą kartką ukarany Piotr Lewandowski. 41
83' Drabiszczak mija trzech przeciwników i zyskuje rzut wolny pod bramką Zatoki. 1414
80' Boisko opuszcza Florek, w jego miejsce Filip Szymański. 1414
76' Żółtą kartką ukarany Jakub Szpakowski. 41
75' Atak Stomilu, Ptak interweniuje wślizgiem. 1414
74' No look pass Grzeszczyka. Tylko że do przeciwnika. 1414
72' Olsztyńscy trenerzy mówią, że jest 0:0 i w ten sposób próbują mobilizować swoich piłkarzy. Zanosi się jednak na 9. mecz bez zwycięstwa.
72' Gol. 2:0. Bliźniacza sytuacja do pierwszej bramki. Wrzut z autu z prawej strony, olsztynianie przegrywają główkę, piłka spada do Oskara Rynkowskiego, który z metra uderza piłkę głową w poprzeczkę, ale zaraz ją dobija i jest podwyższenie prowadzenia dla Zatoki. 41
69' Ptak potrzebuje fachowej pomocy, gdyż pękł mu but. 41
68' Boisko opuszcza Mateusz Szenfeld, w jego miejsce Kacper Grzeszczyk. 1414
63' Znowu groźnie Zatoka. Rynkowski dostaje piłkę ze środka pola, biegnie kilkadziesiąt metrów, mija obrońcę, strzela po dalszym rogu, ale broni Troshupa. 41
60' Wolny dla Zatoki, główka Chomki i ładnie broni Troshupa, ratując Stomil przed utratą gola. 41
58' Gol dla Zatoki. Wrzut z autu i z powietrza nogą blisko ziemi przy słupku Marcin Śniegocki na 1:0. 41
55' Rzut rożny dla drużyny Stomilu. Strzał chyba Błauta z linii wybija Lewandowski. 1414
54' Groźnie po akcji Stomilu. Zamieszanie pod bramką i piłka mija o kilkadziesiąt centymetrów słupek Zatoki. Rożny. 1414
53' Strzał Florka z kilku metrów z boku broni Ptak. 1414
49' W Zatoce gra dwóch Piotrów Lewandowskich. Taki zabawny fakt.
47' Gramy!
47' Koniec pierwszej połowy. Brawo pan sędzia! Dziękujemy, dziękujemy...
46' Jeśli kiedyś chcielibyście wyobrazić sobie, jak może wyglądać najgorszy mecz, który możecie oglądać, to mecz Zatoka - Stomil II jest tym meczem.
41' Sędzia gwiżdże i zabiera piłkę. Niestety to nie koniec meczu, tylko rzut sędziowski.
38' 38. minuta, ciągle nic ciekawego się nie dzieje.
36' Troshupa ryzykownie do Sadowskiego, na szczęście obaj nie popełniają błędu.
35' Piłka za boiskiem, niestety zawodnik Stomilu ją znajduje i wprowadza do gry.
34' Pierwsza połowa tego meczu łamie Konwencję w sprawie zakazu stosowania tortur.
32' Jaki tu spokój...
30' Bardziej interesująco świecą się lampki na modemie niż wygląda gra obu drużyn.
30' Wcale nie...
29' Co za mecz! Akcje z obu stron, nie nadążam pisać.
24' Florek przewraca się w polu karnym, sędzia nie gwiżdże. 1414
21' Emocje jak na grzybach.
20' Oskar Rynkowski zrobił ruletę w środku pola. 41
17' Strzał Szenfelda w środek bramki. 1414
13' Stomil dzisiaj zmienił ustawienie i nie gra 5-4-1, tylko 5-3-2. Z przodu Florek i Walendykiewicz. 1414
12' W Zatoce dzisiaj były bramkarz Stomilu Tomasz Ptak, a także były pomocnik Kamil Graczyk. 41
10' Dobra akcja Zatoki, ale w ostatniej chwili zatrzymany Daniel Jastrzębski. Róg dla gospodarzy. 41
4' Na spalonym Florek po podaniu Drabiszczaka. 1414
2' Rezerwowi Stomilu: 1. Alan Szerejko, 6. Jan Dziemidowicz, 10. Konrad Krogól, 19. Kacper Grzeszczyk, 71. Łukasz Borkowski, 73. Igor Zapałowski, 99. Filip Szymański. 1414
Gramy!
Stomil: 93. Jacek Troshupa - 3. Mateusz Błaut, 7. Sebastian Puszkar, 8. Adrian Morawski, 9. Kacper Walendykiewicz, 15. Mateusz Szenfeld, 16. Maciej Kotarba, 18. Mateusz Drabiszczak, 21. Hubert Świder, 34. Bartosz Florek, 66. Łukasz Sadowski. 1414

Stomil II Olsztyn w sobotę o godz. 14:00 zagra na wyjeździe z Zatoką Braniewo. Ze spotkania przeprowadzimy tekstową relację live.

Zatoka Braniewo zajmuje 8. pozycję w tabeli, natomiast Stomil II jest 16. Podopieczni Pawła Głowackiego nie wygrali od 8 ostatnich meczów. Dzisiaj spróbują przerwać tę fatalną passę.

W meczu nie zagra kontuzjowany Szymon Dowgiałło. Drużynę rezerw uzupełnią juniorzy młodsi, którzy w ten weekend także nie rozgrywają swojego meczu.