waldi812 - komentarze (31 w ostatnich trzech miesiącach)

 1. 18.04.19 22:09 waldi812

  Szkoda, że w dzisiejszym dniu nasi piłkarze nie wyszli na boisko i zrobili świąteczny prezent drużynie z Głogowa, oddając po frajersku 3 punkty. Patrząc na terminarz nie wygląda to dobrze, pozostaje "tylko" zapunktować z Katowicami, choć tam poprzeczka będzie zawieszona dużo wyżej niż w dzisiejszym spotkaniu.

 2. 13.04.19 20:05 waldi812

  Wkurw po takim meczu jest duży, bo gdy strzela się bramkę na 2:1 w 90 minucie i nie wygrywa spotkania, trudno dryfować w najwyższych stanach euforii. Żemło 3 razy pod rząd przy rzutach rożnych dostawał piłkę i za 4 celnie przyłozył, więc bramkę również można zapisać na nasze konto., bo można było faceta lepiej przypilnować. Szkoda, że karnego nie strzelał Grzesiek Lech. Z przebiegu meczu, pomimo kilku sytuacji Odry, powinny być 3 pkt, trudno. Teraz kurewsko ważne spotkanie z Chrobrym, bo grupa pościgowa powoli się zbliża i niestety, ale w obecnej sytuacji muszą być 3 punkty.

 3. 07.04.19 16:50 waldi812

  Nie na darmo Brański udzielał Stomilowi kolejnych pożyczek, aby do 31 marca uregulować zobowiązania brane pod uwagę w procesie licencyjnym. Postawa miasta od dawna jest znana, więc nie ma co liczyć, że Grzymowicz cokolwiek przyspieszy bo on ma to wszystko głeboko w dupie.

 4. 07.04.19 12:26 waldi812

  Mogli zostawić sobotę i nie kombinować, bo gra w Wielki Piątek to nieporozumienie, proponuję jeszcze spotkania w Wigilię i Boże Ciało.

 5. 31.03.19 11:11 waldi812

  Każdym, kto był na meczu widział jak to dzisiaj wyglądało, reszta dowiedziała się o tym z poniższych wpisów. Polemizowałbym co do tego, że Stomil zawsze tak gra, gdyż we wczorajszy spotkaniu brakowało odbiorów i szybkich kontr, a więc tego, co cechowało zespół we wcześniejszych kolejkach ligowych. Remis w przykrych okolicznościach, ale na wielkim farcie, tak bym to określił. Wg. mnie równiez Pałaszewski nie przekonał, zresztą po liczbie minut Smugi w Wigrach, a więc tego gościa co pomylił pociągi, można wywnioskować, że facet który pokopał w Ekstraklasie nie wchodzi z przytupem do 1 ligi i bierze ją z marszu. Z całym szacunkiem, ale Enjo nie pokazał dziś niczego, co mogłoby go predysponować do gry w podstawowym składzie, szkoda że nie mógł zagrać Niedziela. Liczyłem, że Mazek będzie jakimś wzmocnieniem, ale jak na razie widać, że to niestety człowiek ze szkła. Góral może i nie powala swoją grą, ale jednak jako alternatywa dla Sobczaka powinien być gdzies tam w tylnych odwodach, bo w przypadku niedyspozycji naszej głównej strzelby w ataku nie mamy żadnej alternatywy. Druga sprawa, że wynik mógł się róznie przecież ułozyć i czasami potrzeba wprowadzić drugiego napastnika do gry, a u nas nie mieliśmy praktycznie żadnego pola manewru.

 6. 24.03.19 13:44 waldi812

  Widać było, że Raków to dobrze poukładana drużyna, z piłkarzami dobrze wyszkolonymi technicznie, których cechowała duża wymienność pozycji i gra na dużej intensywności. Nasi piłkarze słabo weszli w mecz i strata bramki była tylko kwestią czasu. W 2 połowie Raków nie był w stanie już tak wysoko atakować i Stomilowcy przełamali barierę strachu, dzięki czemu ich akcje zaczęły wyglądać płynnie. O remisie zdecydował błysk geniuszu Grześka Lecha. Ciszy, że po zdobytej przzez nas bramce piłkarze dalej atakowali i dązyli do zdobycia zwycięskiej bramki, nie było w naszym wykonaniu obrony Częstochowy, Z zespołem z Częstochowy może i nie wypadało ;) Ogólnie to widać, że nowe nabytki z nawiązką zrekompensowały ubytki w składzie, a Sobczak jest tym brakującym elementem, który robi różnicę z przodu i jest dużą wartością dodaną. Dziś atmosfera na trybunach przypominała trochę tę panująca na Ekstraklasie, więc włączyła się nuta sentymentalna do starych, dobrych czasów.

 7. 17.03.19 12:41 waldi812

  Warcholak też był niezły, ale wpadł tylko na chwilę. Miło, że Lukasowi się u nas podoba i chce zostać i trzeba to docenić, że nie wypłynął z portu w trudnej chwili. Olsztyn ma jednak więcej uroku niż Bełchatów czy Nowy Sącz.

 8. 17.03.19 11:46 waldi812

  Biorąc pod uwage okoliczności wejścia w tę rundę trudno od piłkarzy wymagać, aby gra była płynna, a na boisku realizowane były wypracowane w okresie przygotowawczym schematy. W naszej sytuacji wartości estetyczne schodzą na drugi plan, bo liczy się tylko hic et nunc, kolejne punkty, które można dopisać do ligowej tabeli. I jak widać w tej naszej, polskiej piłce walką, determinacją i zaangażowaniem można osiągnąc niezłe wyniki. Priorytetem jest utrzymanie ligi, dogranie kwestii sponsora i wtedy można rozpocząć spokojną budowę od podstaw. Polacy mają taką mentalność, że w obliczu sytuacji kryzysowej potrafią się zjednoczyć i widać to u nas na trybunach. Publika byłaby zapewne bardziej okazała, gdyby tylko Pan z ratusza zadbał o odpowiedni anturaż w postaci nowego stadionu, ale to już inny wątek.

 9. 17.03.19 11:17 waldi812

  Olsztyński van der Sar. Bez jego interwencji i wyjętego karnego nie byłoby 3 punktów w tym meczu.

 10. 16.03.19 20:05 waldi812

  Ja akurat Kota przeczytałem, nie był to jakiś elaborat, a zawierał w swej treści kilka słusznych uwag. Brawo Piotrek Skiba, bez jego interwencji nie byłoby dzisiaj 3 punktów. Z Rakowem na pewno będą zmiany, bo wypada Mosak na kadrę. Liczę, że do dyspozycji będzie Mazek i może szaronie kilka razy. Z Rakowem wygrać będzie trudno, ale trzeba walczyć i liczyć na szczęscie, które nam ostatnio sprzyja (nareszcie)

 11. 10.03.19 09:41 waldi812

  Na tę chwilę nie widać alternatywy dla Grzegorza, bez niego nasza gra traci bardzo na jakości. Grunt, że uraz z meczu z Tychami nie okazał się groźny i mógł zagrać w meczu z Sandecją. Tak jak napisał kolega, na swojej pozycji to jest top tej ligi.

 12. 10.03.19 09:25 waldi812

  Szkoda, że wcześniej nie dostawał wielu szans, bo już od jakiegoś czasu optowałem za jego osobą, ale grunt że trener się do Jakuba przekonał i dostaje możliwość grania, jak widać po boiskowej postawie wcale nie na kredyt. Szansa zagrania na U-20 jest realna. Co prawda Walukiewicz to pewniak na środku obrony, tak pozycja drugiego środkowego jest jeszcze otwarta. Kontrkandydat Chrzanowski trafił do Wigier, więc w tym momencie rywalizacja jest otwarta i wszystko może się zdarzyć. Motywacja na pewno jest wysoka.

 13. 07.03.19 10:36 waldi812

  Głowacki jest od nas, a Kun to jakiś Koszałek Opałek a w Olsztynie po prostu dostał szansę, wypromował się i poszedł do Pogoni. Później trafił do Siedlec, gdzie formą nie porywał i zleciał do II ligi. W Olsztynie dostał pomocną dłoń, odbudował się i wrócił do jako takiego grania. U nas sytuacja była podbramkowa, dostał propozycję z Sandecji i tyle. Jeżeli rozwiązął kontrakt z winy klubu to ważne jest, jakie pieniadze zarabia w Nowym Sączu, bo jeżeli mniej niż w Olsztynie to tę róznicę musi pokryć Stomil. Dla mnie to zwykły najemnik, który w przyszłości nie powinien więcej u nas grać i tyle w temacie. Pomysł z licznikiem bardzo dobry i bardziej twórczy niż temat meteora-Dominika.

 14. 03.03.19 12:41 waldi812

  Wczorajszy wynik wpisuje się w wydarzenia ostatniego tygodnia i stanowi swoistą wisienkę na torcie. Wygrana niezwykle ważna, bo tchnie dobrego ducha w drużynę i doda wiary w walce o utrzymanie. Obawiałem się o środek obrony, ale Kraczunov o głowę przerasta Wełnickiego i liczę na to, że obok niego będzie dojrzewał Mosakowski, oby dostawał więcej szans. Cieszy, że z przodu zagrał Sobczak, którego styl gry pasuje do gry Stomilu. Martwi kontuzja Grześka Lecha, bo widać było chaos, jaki zapanował po jego zejściu z boiska. Ogólnie to czas ggra na naszą korzyśc i ten zespół będzie dojrzewał piłkarsko, a ponadto sporo jakości może dać Mazek, który dzisiaj nie zagrał. Oby tak dalej!

 15. 27.02.19 11:25 waldi812

  Z vipowskim lub sponsorskim można opierdolić coś na ciepło. Ciekaw jestem, jaki będzie odzew i ile karnetów zostanie sprzedanych., bo w poprzedniej rundzie słabo to wyglądało. Oby teraz sytuacja byłą zdecydowanie bardziej na plus.

 16. 22.02.19 15:39 waldi812

  Branicki, Potocki, Rzewuski a obok nich Grzymowicz w jednym szeregu.

 17. 21.02.19 12:36 waldi812

  Marność nad marnościami i wszystko marność, a zwłaszcza to, jakie pozorowane działania podejmuje Piotr Grzymowicz w kontekście sytuacji Stomilu. Wczorajsza nieobecność tego pana na posiedzeniu komisji sportu stanowi wisienkę na torcie jego dotychczasowych działań i jednoznacznie wyraża stosunek do przedmiotu sprawy. W Krakowie, gdzie dług był ponad 10 razy większy, sytuacja była zdecydowanie bardziej skomplikowana - vide dziwaczni inwestorzy z Gangu Olsena, udało się uratować klub, ale tam widać było zaangażowanie i chęci. W naszym przypadku również widać zaangażowanie i chęci Piotra Grzymowicza, ale w kierunku tego, aby klub Stomil Olsztyn upadł i już się nie podniósł. Od zakończenia rudny jesiennej minęły prawie 3 miesiące, a co w tym czasie zrobił ten były aparatczyk, który jakimś nadzwyczajnym zbiegiem okoliczności zasiada w ratuszu i piastuje tam poniekąd jakieś stanowisko? Wszystkie jego działania były i są pozorowane i zmierzają w jedną stronę, a więc do ostatecznego rozwiązania kwestii Stomilu. I nie będzie to radosny koniec.

 18. 20.02.19 14:57 waldi812

  Ja osobiście nie dziwię się piłkarzom i rozumiem ich frustrację, spowodowaną sytuacją, jaka jest w klubie. Te zdjęcie bardzo dobrze wpisuje się w anturaż, jaki od dłuższego czasu towarzyszy naszemu klubowi. To nie piłkarze kompromitują ten klub, a kto inny. Niech idzie w świat przekaz, jaka patologiczna sytuacja stworzyła się w Olsztynie. Dla tych ludzi naprawdę trzeba mieć duży szacunek, że dalej są w Stomilu i nie uciekli z pokładu, nawet do tej 2 czy 3 ligi, ale gdzie nie ma takich cyrków jak u nas. PODKREŚLAM, TO WŁODARZE Z TEGO MIASTA ROBIĄ Z NAS POŚMIEWISKO!!

 19. 06.02.19 10:34 waldi812

  Przem ale następna zbiórka może być dopiero za kilka lat bo sytuacja jest mocno podbramkowa więc nie ma co marudzić tylko niech każdy wpłacić ile może. W Krakowie zebrali wczoraj 4 miliony na sprzedaży akcji, może warto pomyśleć u nas o pewnych pomysłach?

 20. 04.02.19 10:52 waldi812

  Pomysł ze zbiórka w punkt. Ktoś może powiedzieć, że kolejna zbiórka, ciagle to samo i dlaczego wspierać, jednakże w Krakowie równiez mieli kilka takich zbiórek i ie było dylematów. Sytuacja jest na tyle poważna, że za moment nie będzie niczego, więc jeżeli ktos identyfikuje się z klubem nie powinien się zastanawiać, czy dorzucić cos do puchy. Obecnie nastroje w mieście są takie, jakie są, jeżeli nie pokażemy po raz kolejny, że ten klub ma kibiców, którzy chcą, aby przetrwał tę zawieruchę dziejową to bardzo szybko zatrzaśnie się wieko trumny. Pokażmy PG, że nie tylko oczekujemy pomocy miasta, ale sami potrafimy się zmobilizować. Przykład Bytovii pokazuje, że można, choć oczywiście tam było inne nastawienie urzędników. Dług jest spory, ale nie wszystkie jego wypadkowe liczą się przy procesie licencyjnym i najważniejsze, to uporządkować właśnie te zaległości, które rzutują na przyznanie praw w procesie licencyjnym. Tak więc wszystkie ręce na pokład i pokażmy, że jesteśmy z klubem do końca, jaki by on nie był.

 21. 01.02.19 11:58 waldi812

  Włodarze miasta musieli mieć już w grudniu wiedzę, że takie rozmowy z potencjalnymi inwestorami nie zakończą się w styczniu i były to tylko pozorowane działania, które doprowadziły do sytuacji, że klub już istnieje tylko teoretycznie, dzisiaj odeszli kolejni piłkarze... Więc w obecnej sytuacji komunikat, że rozmowy były interesujące i będą kontynuowane stanowi jawną dezynwolturę i traktowanie kibiców jako stada baranów. W obecnej sytuacji trzeba działać na wczoraj, na przedwczoraj, a nie odkładać rozmowy ad calendas greacas. Przecież tutaj za chwilę nie będzie żadnych rozmów, bo nie będzie niczego. W obecnej sytuacji należy zrobić to, co miało miejsce w Bielsku - Białej: https://dziennikzachodni.pl/podbeskidzie-bielskobiala-tonie-w-dlugach-miasto-znow-ratuje-klub/ar/13665112. Aczkolwiek na obecnym etapie rozkładu klubu, gdy rozgrywki już za pasem, piłkarze odeszli i została tylko kamieni kupa uratowanie klubu graniczy z cudem. Swoją drogą to jest to fenomen, że w mieście wojewódzkim, nie takim małym i prowincjonalnym, w dalszym ciągu rządzą bohaterowie rodem z baśni PRL-u, którzy na wielu płaszczyznach społecznej aktywności robią co im się żywnie podoba i w dalszym ciągu cieszą się niesłabnącym poparciem.

 22. 30.01.19 18:41 waldi812

  Żadnego sponsora nie będzie, bo jak to sobie wyobrażacie, że przyjdzie Sabri Bekdas, rzuci kasę na Stomil, wybuduje stadion a co w zamian? Przeciez Grzymowicz nie przekaże mu gruntów pod inwestycję żeby ratować Stomil, na których będzie można zarobić. Jak widać działąnia miasta były pozorowane i chodziło o odwrócenie uwagi, w międzyczasie uchwalono budżet, w którym nawet złotówki nie zapisano na rzecz klubu. Radkiewicz coś tam plecie trzy po trzy a z niego taki menago, jak ze mnie trębacz w orkiestrze dętej. W tym momencie to nawet 4 liga to szczyt marzeń. O Wiśle zrobiło się głośno to nie umarła, a u nas klub dogorywa w ciszy. Nawet zawiadomienie do prokuratury nie zrobiło na nikim wrażenia, co do zasady przemilczano ten fakt w mediach, poprzedni prezes nie ponosi żądnych konsekwencji swoich działań, jednym słowem można zameldować wykonanie zadania i ustalić datę pogrzebu.

 23. 29.01.19 20:10 waldi812

  Zgadza się, kluczowa sprawa to władze miasta, przeciez setki razy było tutaj wałkowane, że miasto powinno wspierać klub w jakimś zakresie i zapisać stała kwotę w budżecie na ten cel plus kwestia stadionu i wtedy można szukać sponsorów. A u nas od wielu lat jest to samo i nic się nie zmienia. I kolejne lata stracone.

 24. 29.01.19 20:02 waldi812

  swoją drogą to jest trochę żenujące, jakieś 4 mln długu i klub upada w 200 tysięcznym miesćie. jaja jak berety, ale my to jesteśmy jednak reliktem PRlu, jaki stadion takie władze miasta

 25. 29.01.19 19:53 waldi812

  Zając pewnie jest na testach bo wie, że teraz wpadnie sponsor z taką kasą, że nie będzie miał miejsca nawet na ławce rezerwowych ;) A poważnie to chyba widać, w którą stronę to zmierza, może będziem śledzić mecze rugby przy Piłsudskiego, po coś te bramki zamówili przecież.

 26. 29.01.19 12:27 waldi812

  Momo skąd info?

 27. 28.01.19 15:45 waldi812

  Szkoda, facet który robioł różnicę na boisku. Ciekawe, czy ktoś z nim w ogóle rozmawiał na temat możliwości zostania w klubie, skoro już za rogiem czeka nowy sponsor i idzie lepsze? To jak to jest, bo na tę chwile to jest kadłubowa kadra i nic poza tym.

 28. 24.01.19 11:16 waldi812

  Uchwała miała charakter intencjonalny, więc postawa radnych PIS jest mocno wywrotowa, bo gdyby inni zagłosowali tak ja oni to całą akcja sprzedaży zostałaby zablokowana i musieli mieć tego świadomość. Jak widać ponad interes klubu przedkładają interes partyjny i widać, jak im zależy na Stomilu. Do ostatecznej sprzedaży i tak przecież wczoraj nie doszło, na to przyjdzie jeszcze czas, a inwetsor musi wiedzieć, że ma zielone światło, aby nabyć pakiet większościowy. Nie stoi to na przeszkodzie temu, aby ostatecznie miasto zachowało powiedzmy 10 procent akcji klubu. Trzeba też zauważyć, iż na obecną chwilę miasto nie ma 100 % akcji klubu, tylko ok 70%. Resztę mają Stowarzyszenie OKS oraz PWiK, tak więc tak czy inaczej inwestor nie nabędzie 100 procent akcji klubu.

 29. 23.01.19 15:08 waldi812

  Lejtnant wytłumacz mi, dlaczego Twoim zdaniem złożenie zawiadomienia do prokuratury jest na niekorzyść klubu? To chyba jeden z pierwszych i podstawowych korków do transparentności i wyjaśnienia spraw, które spędzają sen z powiek większości kibiców. W Krakowie w końcu też to zrozumieli i nie przeszkadza to w prowadzeniu rozmów z potencjalnymi inwestorami, a wręcz odwrotnie. Nalezy chyba ustalić, kto odpowiada za obecną sytuację w klubie? Szmit załatwił Budimex, ok. To jaką kwotę ten Budimex przekazuje na klub i dlaczego skoro było tak dobrze to jest tak źle? Ja nie oczekuję od Pana Szmita lansu, ale konkretnych działań. Jako wieloletni szef struktur PIS co takiego jeszcze zrobił dla klubu, który darzy takim uczuciem? 2 miesiące jako prezes Stomilu i szybka rezygnacja? Kwestia porządku obrad - ma to znaczenie w tym sensie, aby sprawa klubu była rozpatrywana na dzisiejszej sesji, bo czasu na ustabilizowanie sytuacji nie mamy chyba zbyt wiele? Piłkarze odchodzą, wisi nad nami widmo ujemnych punktów, zespołu jako tako nie ma i nie wiadomo, co robić dalej, więc z tej perspektywy nie uważam, że wniosek o rozpatrzenie sprawy klubu we wcześniejszej kolejnosci stanowi pozorowanie działań. Bo jutro się okaże, że nie będzie niczego.

 30. 23.01.19 13:00 waldi812

  Idiotów robi z nas cała dotychczasowa, lokalna śmietanka polityczna. Nie interesuje mnie, kiedy Michał Wypij ściął włosy, kiedy nauczył się liczyć do 11, czy też kiedy zaczął chodzić. Rozmawiajmy o faktach, a nie o deklaratywnych hasłach, które nie mają żadnego przełożenia na rzeczywistość. Interesuje mnie to, że to właśnie ten radny złożył zawiadomienie do prokuratury w związku z zaistniałą sytuacją w Stomilu, co powinno mieć już dawno miejsce. Chyba, że uważasz, iż sprawy klubu prowadzone były we właściwy sposób i nie ma nutki podejrzenia co do niegospodarności? Taką narrację przyjął uwielbiany przez niektórych Jerzy Szmit. Taki z niego Stomilowiec?? Interesuje mnie to, że jako jedyny radny złożył wniosek o zmianę pkt 23 porządku obrad i rozpatrzenie sprawy Stomilu na wcześniejszym etapie sesji. Interesują mnie fakty, a nie bzdurne deklaracje miłości i przywiązania. Interesuje mnie w tym przypadku Stomil, a nie jeden czy też drugi polityk.

 31. 23.01.19 12:31 waldi812

  Mamy chyba za mało zmiennych, aby ocenić kto był jednookim pośród ślepych, bo tak to nalezy ocenić, biorąć pod uwagę obecną sytuację klubu. Dziś sprawa Stomilu ma być rozpatrywana jako pkt 23 porządku obrad, co pokazuje, w jakim poważaniu jest w mieście nasz klub. Jedynie Michał Wypij stanowi tutaj przeciwwagę do głównego mainstreamu. Oby się nie okzało, że sprawa nie będzie dzisiaj omawiana z uwagi na brak czasu.

Ocena komentarzy użytkownika

237   255   48.17%

waldi812 na Forum Kibiców

Zarejestrowany: 10.11.08 17:27

Postów na forum: 5

Zobacz profil użytkownika