waldi812 - komentarze (25 w ostatnich trzech miesiącach)

 1. wczoraj, 21:23 waldi812

  Dawno nie było w Olsztynie takiego zespołu, który grał tak bez pomysłu, bez polotu, bez strategii, bez planu, beznadziejnie, który po 20 minutach dostawał dwie bramki w czapkę i powinien zostać nakryty kolejnymi, który sam załozył sobie sznur na szyję, który nie miał prawa powstać z kolan i odżyć w tym meczu, a jednak, mimo że Stomil miał wszystkie asy w ręku zdecydował się na wymianę tych kart i graliśmy w końcówce parą waletów...W plebiscycie frajerstwo sezonu bezapelacyjnie dzierżymy palmę pierwszeństwa. A do Częstochowy powinni pojechać piłkarze Ruchu, bo to co się dziś wydarzyło to cud trudny do wytłumaczenia. Leszczyński zaś zasłużył na miano lokalnego śląskiego świętego, bo to co dziś zrobił przypominało działania V kolumny, istna dywersja i sabotaż.

 2. 21.04.18 20:02 waldi812

  Brawo, grunt że są 3 punkty, o stylu nikt nie będzie za jakis czas pamiętał. Oby nastąpiło teraz odblokowanie w głowach piłkarzy. Równie istotne jest to, że Artur się wreszcie odblokował i oby podtrzymał dobrą dyspozycję strzelecką w kolejnych spotkaniach. Z Ruchem tylko 3 punkty!!!

 3. 19.04.18 13:47 waldi812

  Duża strata, pewny bramkarz to pewniejsza gra obrońców. Piotrek potrafi wyjąc piłki nie do obrony, i na pewno będzie tego brakować.

 4. 16.04.18 16:03 waldi812

  Czy Kiereś taki doświadczony i z dobrym CV to bym mocno polemizował, jedno utrzymanie Bełchatowa i awans z tym klubem do Ekstraklasy to chyba za mało, by mówić o jakichś osiągnieciach na niwie trenerskiej, chyba że doliczymy do tego 2 spadki z ligi z Bełchatowem i krótką karierę w 1 lidze z GKS Tychy. Trener teoretyk zdobył dużo więcej punktów niż Kiereś, więc należałoby być bardziej powściągliwym w ocenach. Tak czy inaczej zgadzam się, że zmiana trenera byłaby niewskazana, niech Kiereś prowadzi zespół do końca i weźmie odpowiedzialność w całości.

 5. 15.04.18 13:38 waldi812

  Nie popadajmy w skrajności, ma swoje braki, ale to jednak półka wyżej. No i lepszego obecnie w kadrze nie mamy.

 6. 15.04.18 13:01 waldi812

  Z Miedzią była wreszcie walka i zabrakło trochę szczęścia do zdobycia punktów, a to przecież główny faworyt do awansu. Wystarczy popatrzeć, jakie nazwiska siedziały u nich na ławce: Garguła, Łobodziński, Adu Kwame, Mystkowski, u nas by mieli pierwszy plac. Ważne, żeby się wreszcie w głowach odblokować, że nie jesteśmy w tej lidze najgorsi i ambicją i wolą walki można dużo zdziałać. Teraz jak to już napisał Szefoo mamy dwa mecze o być albo nie być, gdzie musimy zdobyć 6 punktów, by na coś liczyć. Szkoda, że wypadł ze składu Karankiewicz, bo naprawdę rozegrał 2 dobre spotkania. Pytanie, gdzie on był do tej pory? Podobnie jak Szywacz i Stromecki...No i oczywiście Skiba w bramce, nie wiem jakim cudem grał wcześniej Leszczyński...To nie wystawia dobrego świadectwa trenerowi...Kujawa się jeszcze nie doleczył po przebytej kontuzji, więc tak czy inaczej by nam nie pomógł. Weźcie pod uwagę, że miał duże wsparcie w postaci naszych skrzydeł: Nishi i Kun robili róznicę. Mamy w ataku Siemaszkę, który jest dobrym zawodnikiem, tylko że czas najwyższy, aby się wreszcie przełamał. Koniecznie w meczu z Puszczą. Ale też weźcie pod uwagę, ze nie ma takiego wsparcia ze skrzydeł jak jego poprzednik.

 7. 12.04.18 10:31 waldi812

  Frajersko stracone 2 punkty, ale widać progres w grze. Karankiewicz na duży plus, o dziwo Szywacz zagrał niezłe zawody, Zając jako tako na skrzydle i Ramirez miał kilka fajnych zagrań, ale jak zwykle notuje niestety sporo strat. No i sytuacja którą miał....Skiba już dawno powinien stać w bramce i byłoby kilka punktów więcej. Artur Siemaszko musi się w końcu przełamać, zadziwia ta jego nieskuteczność, w poprzedniej rundzie wyglądał o niebo lepiej, ale to tez kwestia psychiki. Zmiany Kieresia w ostatnich minutach - no to był jakiś żart, należało po stracie bramki od razu reagować. Nie jest łatwo, ale w tej lidze każdy może wygrać z każdym, trzeba walczyć do końca i wywieźć punkty z Legnicy.

 8. 08.04.18 13:37 waldi812

  Z innej beczki to gramy mecz o życie, raptem 40 km od Olsztyna, pogoda odpowiednia, a na meczu pojawia się 700 osób... Żenada... Teraz należy spiąć dupy, zarówno kibice jak i piłkarze i wyrwać wreszcie 3 punkty w meczu z Olimpią.

 9. 07.04.18 21:51 waldi812

  Ok, ja bym nawet nie chciał Pepa czy Jose, ale kogoś, kto by ich odpowiednio przygotował do sezonu, potrafił nakreślić taktykę odpowiednią do mozliwości zespołu i umiał chwycić za jaja tak, że piłkarze by tymi jajami szorowali po murawie. W tej lidze taak naprawdę jest wąskie grono zespołów, które mają piłkarzy z indywidualnymi możliwościami, większośc jest jednak w miarę przeciętna i wygrywa się przygotowaniem fizycznym i odpowiednią taktyką. A u nas jest Kononowicz w czystej postaci.

 10. 07.04.18 21:30 waldi812

  Teraz to już nie tylko jesteśmy w czarnej dupie, ale w tej dupie się doskonale urządziliśmy. W dzisiejszym meczu poza Skibą - który nie wiadomo dlaczego do tej pory nie grał - reszta wyglądała, jakby po raz pierwszy spotkała się na boisku, brak pomysłu, brak taktyki, brak dwóch dokładnych podań - więc skoro Asensky był taki beznadziejny to ja się pytam, jak można określić Kieresia? Bo takiej padaki nie było nawet w końcowej fazie Łopaty.. Jeżeli nie wygramy z Olimpią możemy pomóc chłopakom pakować torby i niech wyjadą w siną dal...

 11. 05.04.18 19:37 waldi812

  Wypada tylko przypomnieć, że trener Kiereś miał o niebo lepsze warunki przygotowań niż jego poprzednicy, Asenskyemu w trakcie rundy dowozili piłkarzy wagonami. A tutaj kadra była już praktycznie zaklepana przed okresem przygotowan, w trakcie doszedł jedynie Kuban. No i jak na razie to wygląda to jak bida z nędzą, brak jakiejś myśli przewodniej, taktyki i wykorzystania potencjału zawodników. Co robi Siemaszko na skrzydle? Nie wiem, ale moim zdaniem facet ma predyspozycje do gry na szpicy, bo na skrzydle się nie sprawdza. To nasza jedyna armata, a trener dobrowolnie z niej rezygnuje i ustawia z przodu Abbotta, który moim zdaniem nie zagrał dobrze, miał przynajmniej jedną sytuację, po której powinna paść bramka. Dlaczego w bramce nie gra Skiba to również pytanie retoryczne. Wełnicki? Kolejny mecz, gdy jest bardzo elektryczny i po jego błędzie tracimy bramkę. Ramirez gra za bardzo pod siebie, próbuje ograć 3 zawodników naraz, zamiast grać bardziej zespołowo. Pozostaje wierzyć w to, że trener wyciagnie wnioski i poukłada zespół optymalnie na najbliższe spotkania, bo teraz uż nie ma taryfy ulgowej i z Pogonią oraz Olimpią trzeba koniecznie wygrać, by jeszcze na coś liczyć.

 12. 21.03.18 12:27 waldi812

  To się za nas wzięli: http://www.90minut.pl/news/285/news2852520-Komunikat-Komisji-ds-Licencji-Klubowych-PZPN.html

 13. 18.03.18 11:44 waldi812

  To akurat w obecnej sytuacji jedyna słuszna decyzja.

 14. 17.03.18 21:28 waldi812

  Do momentu czerwonej kartki gra wyglądała nieźle, widać że defensywa jest poukłądana, ale brakuje jakości z przodu. Co się dzieje z Tańczykiem i dlaczego jest bez formy? W poprzedniej rundzie robił trochę wiatru z przodu, a obecnie gra skrzydłami mocno kuleje. Bramka trochę przypadkowa, jak na razie brakuje nam szczęścia. Z Mosakowskiego będą ludzie, nie mozna go obwiniać. Piłka jest ciągle w grze, więc nie mozna płakać, że jest juz pozamiatane, choć szkoda że Olimpia dziś wygrała swoje spotkanie. Szkoda, że Grzesiek Lech się wykartkował i nie zagra w następnym meczu, będzie go brakować, a czas się w końcu przełamac i cos wygrać.

 15. 16.03.18 13:23 waldi812

  Przeniosą, przeniosą.

 16. 16.03.18 11:19 waldi812

  Coś już o odrzuceniu wniosku Ruchu Hajduki Wielkie piszą: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/743498/znana-decyzja-w-sprawie-meczu-stomilu-olsztyn-z-ruchem-chorzow

 17. 16.03.18 10:29 waldi812

  Hanysiaki muszą obejść się smakiem https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/743498/znana-decyzja-w-sprawie-meczu-stomilu-olsztyn-z-ruchem-chorzow

 18. 16.03.18 10:27 waldi812

  Hanysiaki muszą obejść się smakiem https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/743498/znana-decyzja-w-sprawie-meczu-stomilu-olsztyn-z-ruchem-chorzow

 19. 15.03.18 11:08 waldi812

  MD, z tymi kosztami to tak nie do końca: Art. 9 regulaminu: ust. 1 Jeżeli spotkanie nie odbędzie się lub zostanie przerwane przez sędziego przed upływem regulaminowego czasu gry i nie dokończone z jakichkolwiek przyczyn niezależnych od organizatora zawodów, obu klubów, ich piłkarzy oraz kibiców –wówczas spotkanie to należy dokończyć (gdy zostało już rozpoczęte) lub rozegrać od początku (gdy nie zostało rozpoczęte) w najbliższym możliwym terminie, z tym zastrzeżeniem, że w przypadku, gdy przyczyną nie rozegrania lub przerwania spotkania są niekorzystne zjawiska atmosferyczne lub inne okoliczności siły wyższej (awaria światła, zalanie boiska, opady śniegu itp.) należy gdy pozwalają na to warunki, spotkanie dokończyć (rozegrać) w dniu następnym przy świetle dziennym. ust. 3 Koszty organizacji dokończenia (rozegrania) meczu, w tym koszty zakwaterowania sędziów, obserwatora i delegata meczowego PZPN oraz ewentualnego noclegu dla drużyny gości ponosi gospodarz spotkania. Tak więc dorzucamy gościom koszty przejazdu ponad to, co jest w regulaminie. Tylko dlaczego w takiej sytuacji mają być pokrzywdzeni piłkarze Wigier Suwałki, którzy dwukrotnie pocałowali drzwi bramy w Olsztynie? Jakaś symetria powinna zostac zachowana, bo w tej sytuacji przyzwoity jest pokrzywdzony. W tym zakresie jest to swoiste faux pas.

 20. 14.03.18 17:32 waldi812

  To będzie podkładka, żeby mecz z Olimpią przełożyć.

 21. 13.03.18 10:10 waldi812

  Ruch przywołuje art. 11 ust. 2 pkt c) Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Nice I Ligi na sezon 2017/2018, zgodnie z którym zawody należy zweryfikować jako przegrane 0:3 na niekorzyść drużyny, która nie przygotowała boiska do gry stosownie do postanowień § 6 ust. 3 i 5 Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu PZPN roku w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną. Odwołując się do uchwały ust. 3 - Spotkania mistrzowskie i pucharowe są rozgrywane wyłącznie na boiskach zweryfikowanych dla danej lub wyższej klasy, położonych w miejscu siedziby klubu, określonym w jego statucie (czyli Olsztyn i Ostróda). ust. 5 - W przypadku nieprzewidzianej i niezależnej od gospodarza przeszkody uniemożliwiającej rozegranie spotkania na wyznaczonym boisku, ma on obowiązek przenieść zawody na inne boisko odpowiadające warunkom podanym w ust.3 niniejszego paragrafu. W uchwale nie jest wskazane, w jakim terminie klub ma przenieść zawody na nowe boisko, a więc teraz należy przenieść zawody do Ostródy, bo przecież wcześniej nie było to możliwe z uwagi na decyzję delegata godzinę przed meczem, a sam stan murawy był obiektywnie sporny, czy nadaje się do gry. Choć Ruch zapewne argumentował, że klub już wcześniej powinien zdawac sobie sprawę, ze w Olsztynie piłkarze nie zagrają i powinien przygotować stadion w Ostródzie i tam powinny odbyć sie zawody. Tak czy inaczej władze klubu powinny wcześniej zareagowac i wnioskowac o przełożenie tego spotkania albo faktycznie zapewnić boisko do gry w Ostródzie. W piątek piłkarze trenowali i było ok, ale przeciez było dośc oczywiste, że jak popada boisko będzie w cięzkim stanie, a prognozę pogody dośc łatwo można sprawdzić i nie jest to wtedy żadna nadzwyczajna okoliczność, tylko rzecz prosta do przewidzenia. Więc władze klubu podłożyły się po całości.

 22. 12.03.18 19:27 waldi812

  https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/nice-i-liga/ruch-chorzow/ruch-chorzow-domaga-sie-walkowera-w-meczu-ze-stomilem-olsztyn/24pgeed Ironia losu, że ten klub, którego już dawno nie powinni być na mapie [piłkarskiej Polski, klub z milionami długów, liczbą wierzycieli większą niż morze czerwone, ma w sobie tyle hardości i śmiałości, że ima się zagrywek poniżej ludzkiej przyzwoitości. Wstyd i hańba!!

 23. 11.03.18 13:41 waldi812

  Mam pytanie, jaka jest podstawa prawna ukarania walkowerem? Szukam regulaminu 1 ligi na ten sezon i nie mogę znaleźć. Obiektywnie to przypadek zalania boiska można potraktować jako vis maior i nie powinno być podstaw do ukarania walkowerem, chyba że jest jakaś podstawa prawna w regulaminie.

 24. 03.03.18 20:29 waldi812

  W obronie Stomil wyglądał solidnie, poza elektrycznym Wełnickim, ale rozegranie z przodu należy pominąc zupełnym milczeniem. W ten sposób nie da się wygrywać, a w obecnej sytuacji nie wystarczą nam remisy, tylko trzeba walczyć o 3 punkty. A z Podbeskidziem mieliśmy pół sytuacji, więc dobrze to nie świadczy. Co do sędziowania to inni napisali już wszystko, było kurewsko daleko od ok. Oby w następnych spotkaniach było więcej jakości z przodu, bo inaczej będzie marniutko.

 25. 01.03.18 11:30 waldi812

  Jak na nasze możliwości i warunki bardzo dobry transfer i duże wzmocnienie, będzie dobrą alternatywą na boki obrony. Potrzebny jeszcze solidny napastnik, bo bazowanie tylko na Arturze z przodu jest mocno ryzykowne.

Ocena komentarzy użytkownika

47   79   37.3%

waldi812 na Forum Kibiców

Zarejestrowany: 10.11.08 17:27

Postów na forum: 5

Zobacz profil użytkownika