waldi812 - komentarze (29 w ostatnich trzech miesiącach)

 1. 06.02.19 10:34 waldi812

  Przem ale następna zbiórka może być dopiero za kilka lat bo sytuacja jest mocno podbramkowa więc nie ma co marudzić tylko niech każdy wpłacić ile może. W Krakowie zebrali wczoraj 4 miliony na sprzedaży akcji, może warto pomyśleć u nas o pewnych pomysłach?

 2. 04.02.19 10:52 waldi812

  Pomysł ze zbiórka w punkt. Ktoś może powiedzieć, że kolejna zbiórka, ciagle to samo i dlaczego wspierać, jednakże w Krakowie równiez mieli kilka takich zbiórek i ie było dylematów. Sytuacja jest na tyle poważna, że za moment nie będzie niczego, więc jeżeli ktos identyfikuje się z klubem nie powinien się zastanawiać, czy dorzucić cos do puchy. Obecnie nastroje w mieście są takie, jakie są, jeżeli nie pokażemy po raz kolejny, że ten klub ma kibiców, którzy chcą, aby przetrwał tę zawieruchę dziejową to bardzo szybko zatrzaśnie się wieko trumny. Pokażmy PG, że nie tylko oczekujemy pomocy miasta, ale sami potrafimy się zmobilizować. Przykład Bytovii pokazuje, że można, choć oczywiście tam było inne nastawienie urzędników. Dług jest spory, ale nie wszystkie jego wypadkowe liczą się przy procesie licencyjnym i najważniejsze, to uporządkować właśnie te zaległości, które rzutują na przyznanie praw w procesie licencyjnym. Tak więc wszystkie ręce na pokład i pokażmy, że jesteśmy z klubem do końca, jaki by on nie był.

 3. 01.02.19 11:58 waldi812

  Włodarze miasta musieli mieć już w grudniu wiedzę, że takie rozmowy z potencjalnymi inwestorami nie zakończą się w styczniu i były to tylko pozorowane działania, które doprowadziły do sytuacji, że klub już istnieje tylko teoretycznie, dzisiaj odeszli kolejni piłkarze... Więc w obecnej sytuacji komunikat, że rozmowy były interesujące i będą kontynuowane stanowi jawną dezynwolturę i traktowanie kibiców jako stada baranów. W obecnej sytuacji trzeba działać na wczoraj, na przedwczoraj, a nie odkładać rozmowy ad calendas greacas. Przecież tutaj za chwilę nie będzie żadnych rozmów, bo nie będzie niczego. W obecnej sytuacji należy zrobić to, co miało miejsce w Bielsku - Białej: https://dziennikzachodni.pl/podbeskidzie-bielskobiala-tonie-w-dlugach-miasto-znow-ratuje-klub/ar/13665112. Aczkolwiek na obecnym etapie rozkładu klubu, gdy rozgrywki już za pasem, piłkarze odeszli i została tylko kamieni kupa uratowanie klubu graniczy z cudem. Swoją drogą to jest to fenomen, że w mieście wojewódzkim, nie takim małym i prowincjonalnym, w dalszym ciągu rządzą bohaterowie rodem z baśni PRL-u, którzy na wielu płaszczyznach społecznej aktywności robią co im się żywnie podoba i w dalszym ciągu cieszą się niesłabnącym poparciem.

 4. 30.01.19 18:41 waldi812

  Żadnego sponsora nie będzie, bo jak to sobie wyobrażacie, że przyjdzie Sabri Bekdas, rzuci kasę na Stomil, wybuduje stadion a co w zamian? Przeciez Grzymowicz nie przekaże mu gruntów pod inwestycję żeby ratować Stomil, na których będzie można zarobić. Jak widać działąnia miasta były pozorowane i chodziło o odwrócenie uwagi, w międzyczasie uchwalono budżet, w którym nawet złotówki nie zapisano na rzecz klubu. Radkiewicz coś tam plecie trzy po trzy a z niego taki menago, jak ze mnie trębacz w orkiestrze dętej. W tym momencie to nawet 4 liga to szczyt marzeń. O Wiśle zrobiło się głośno to nie umarła, a u nas klub dogorywa w ciszy. Nawet zawiadomienie do prokuratury nie zrobiło na nikim wrażenia, co do zasady przemilczano ten fakt w mediach, poprzedni prezes nie ponosi żądnych konsekwencji swoich działań, jednym słowem można zameldować wykonanie zadania i ustalić datę pogrzebu.

 5. 29.01.19 20:10 waldi812

  Zgadza się, kluczowa sprawa to władze miasta, przeciez setki razy było tutaj wałkowane, że miasto powinno wspierać klub w jakimś zakresie i zapisać stała kwotę w budżecie na ten cel plus kwestia stadionu i wtedy można szukać sponsorów. A u nas od wielu lat jest to samo i nic się nie zmienia. I kolejne lata stracone.

 6. 29.01.19 20:02 waldi812

  swoją drogą to jest trochę żenujące, jakieś 4 mln długu i klub upada w 200 tysięcznym miesćie. jaja jak berety, ale my to jesteśmy jednak reliktem PRlu, jaki stadion takie władze miasta

 7. 29.01.19 19:53 waldi812

  Zając pewnie jest na testach bo wie, że teraz wpadnie sponsor z taką kasą, że nie będzie miał miejsca nawet na ławce rezerwowych ;) A poważnie to chyba widać, w którą stronę to zmierza, może będziem śledzić mecze rugby przy Piłsudskiego, po coś te bramki zamówili przecież.

 8. 29.01.19 12:27 waldi812

  Momo skąd info?

 9. 28.01.19 15:45 waldi812

  Szkoda, facet który robioł różnicę na boisku. Ciekawe, czy ktoś z nim w ogóle rozmawiał na temat możliwości zostania w klubie, skoro już za rogiem czeka nowy sponsor i idzie lepsze? To jak to jest, bo na tę chwile to jest kadłubowa kadra i nic poza tym.

 10. 24.01.19 11:16 waldi812

  Uchwała miała charakter intencjonalny, więc postawa radnych PIS jest mocno wywrotowa, bo gdyby inni zagłosowali tak ja oni to całą akcja sprzedaży zostałaby zablokowana i musieli mieć tego świadomość. Jak widać ponad interes klubu przedkładają interes partyjny i widać, jak im zależy na Stomilu. Do ostatecznej sprzedaży i tak przecież wczoraj nie doszło, na to przyjdzie jeszcze czas, a inwetsor musi wiedzieć, że ma zielone światło, aby nabyć pakiet większościowy. Nie stoi to na przeszkodzie temu, aby ostatecznie miasto zachowało powiedzmy 10 procent akcji klubu. Trzeba też zauważyć, iż na obecną chwilę miasto nie ma 100 % akcji klubu, tylko ok 70%. Resztę mają Stowarzyszenie OKS oraz PWiK, tak więc tak czy inaczej inwestor nie nabędzie 100 procent akcji klubu.

 11. 23.01.19 15:08 waldi812

  Lejtnant wytłumacz mi, dlaczego Twoim zdaniem złożenie zawiadomienia do prokuratury jest na niekorzyść klubu? To chyba jeden z pierwszych i podstawowych korków do transparentności i wyjaśnienia spraw, które spędzają sen z powiek większości kibiców. W Krakowie w końcu też to zrozumieli i nie przeszkadza to w prowadzeniu rozmów z potencjalnymi inwestorami, a wręcz odwrotnie. Nalezy chyba ustalić, kto odpowiada za obecną sytuację w klubie? Szmit załatwił Budimex, ok. To jaką kwotę ten Budimex przekazuje na klub i dlaczego skoro było tak dobrze to jest tak źle? Ja nie oczekuję od Pana Szmita lansu, ale konkretnych działań. Jako wieloletni szef struktur PIS co takiego jeszcze zrobił dla klubu, który darzy takim uczuciem? 2 miesiące jako prezes Stomilu i szybka rezygnacja? Kwestia porządku obrad - ma to znaczenie w tym sensie, aby sprawa klubu była rozpatrywana na dzisiejszej sesji, bo czasu na ustabilizowanie sytuacji nie mamy chyba zbyt wiele? Piłkarze odchodzą, wisi nad nami widmo ujemnych punktów, zespołu jako tako nie ma i nie wiadomo, co robić dalej, więc z tej perspektywy nie uważam, że wniosek o rozpatrzenie sprawy klubu we wcześniejszej kolejnosci stanowi pozorowanie działań. Bo jutro się okaże, że nie będzie niczego.

 12. 23.01.19 13:00 waldi812

  Idiotów robi z nas cała dotychczasowa, lokalna śmietanka polityczna. Nie interesuje mnie, kiedy Michał Wypij ściął włosy, kiedy nauczył się liczyć do 11, czy też kiedy zaczął chodzić. Rozmawiajmy o faktach, a nie o deklaratywnych hasłach, które nie mają żadnego przełożenia na rzeczywistość. Interesuje mnie to, że to właśnie ten radny złożył zawiadomienie do prokuratury w związku z zaistniałą sytuacją w Stomilu, co powinno mieć już dawno miejsce. Chyba, że uważasz, iż sprawy klubu prowadzone były we właściwy sposób i nie ma nutki podejrzenia co do niegospodarności? Taką narrację przyjął uwielbiany przez niektórych Jerzy Szmit. Taki z niego Stomilowiec?? Interesuje mnie to, że jako jedyny radny złożył wniosek o zmianę pkt 23 porządku obrad i rozpatrzenie sprawy Stomilu na wcześniejszym etapie sesji. Interesują mnie fakty, a nie bzdurne deklaracje miłości i przywiązania. Interesuje mnie w tym przypadku Stomil, a nie jeden czy też drugi polityk.

 13. 23.01.19 12:31 waldi812

  Mamy chyba za mało zmiennych, aby ocenić kto był jednookim pośród ślepych, bo tak to nalezy ocenić, biorąć pod uwagę obecną sytuację klubu. Dziś sprawa Stomilu ma być rozpatrywana jako pkt 23 porządku obrad, co pokazuje, w jakim poważaniu jest w mieście nasz klub. Jedynie Michał Wypij stanowi tutaj przeciwwagę do głównego mainstreamu. Oby się nie okzało, że sprawa nie będzie dzisiaj omawiana z uwagi na brak czasu.

 14. 19.01.19 12:24 waldi812

  Trudno się dziwić, klasą Błaszczykowskiemu mało który dorówna.

 15. 18.01.19 20:13 waldi812

  Janex jest dobrze poinformowany, więc zapewne przeniesie się do sączersów. Jego wybór, długo u nas nie pograł i szybko się zawinął.

 16. 18.01.19 18:41 waldi812

  Nie ma sensu teraz bić pianę, tylko poczekajmy do 23 stycznia i wtedy pewne sprawy się wyjaśnią. Podejrzewam, że piłkarze też czekają na rozwój wydarzeń. Obecnie odeszli piłkarze mało istotni, Wełnickiego zupełnie nie jest żal, a gracze pokroju Trojaka czy Sołowieja są do zastąpienia. Większa szkoda, gdyby odeszli Kun i Tanczyk. Miejmy nadzieję, że zmiany właścicielskie tchną nowego ducha w drużynę i skierują nas na bardziej sprzyjające wody. Aczkowleik sprzedaż 100 procent akcji przez miasto nie jest moim zdaniem do końca udanym pomysłem.

 17. 07.01.19 12:43 waldi812

  Panowie, to jest przede wszystkim kwestia zarządzania i dobrej woli ze strony włodarzy miasta. O nas się sporo mówi, a tymczasem takie Podbeskidzie miało 5 mln złotych długu i w ten sposób dosyć szybko zostało to rozwiązane: http://www.bielsko.info/18326-kolejne-miliony-dla-podbeskidzia-uratowano-klub-przed-upadloscia-bielsko-biala Więc jak widać można pomóc i nie robić z tego całego przedstawienia. Sytuacja w Wiśle jest trudna, bo tam każdy kradł i starał się wyciągnąć dla siebie jak najwięcej i te 40 mln to nie jest główny powód sytuacji podbramkowej. Na tę chwilę legia ma większy dług niż Wisła i normalnie funkcjonuje, tylko że tam jest odpowiednio prowadzona polityka zarządzania klubem i oni sobie zepną budżet. Tym samym nasza sytuacja nie jest de facto kamieniem nie do udźwignięcia. Tu potrzebne jest odpowiednie nastawienie i pomoc ze strony miasta plus odpowiednie zarządzanie i wyjście na prostą nie powinno być problemem.

 18. 04.12.18 21:46 waldi812

  dług wynika precież z dokumentów zamieszczonych na stronie bipu miasta Olsztyn, rachunku zysków i strat oraz bilansu, więc nie jest nadmuchany, chyba że ktoś fałszuje dokumenty księgowe

 19. 03.12.18 13:50 waldi812

  Góral za to wygrał klasyfikację spartolonych okazji.

 20. 02.12.18 10:25 waldi812

  Ogólnie mecz bardzo interesujący, mimo trudnych warunków trochę się działo na boisku, wynik równiez pozytywny i pokazujący, że ten zespół w normalnych warunkach spokojnie by się utrzymał. Oczywiście Góral w kolejnym meczu marnuje dwie okazje, a w 3 przewraca się w polu karnym zamiast wykończyć akcję strzałem. Wełnicki powinien schłodzić głowę lodem, choć wczoraj było dosyć chłodno i przeprosić za swoje zachowanie. Nie powinien tak nerwowo reagować na zaczepki kibiców. Było nie było jest piłkarzem i musi się liczyć ze wzmożoną krytyką ze strony kibiców. To wszystko oczywiście i tak schodzi na dalszy plan, bo najważniejsze decyzje dopiero zapadną. W kontekście tych dokumentów: http://bip.olsztyn.eu/bip/dokument/348503/sprawozdanie_zarzadu_stomil_olsztyn_spolki_akcyjnej_z_siedziba_w_olsztynie_z_dzialalnosci_spolki_za_okres_od_dnia_01_stycznia_2017_r_do_dnia_31_grudnia_2017_r_oraz_sprawozdanie_zarzadu_stomil_olsztyn_spolki_akcyjnej_z_siedziba_w_olsztynie_z_dzialalnosci_spolki_za_okres_od_dnia_01_stycznia_2018_r_do_dnia_30_czerwca_2018_r_/ miasto jako główny udziałowiec już w sierpniu miało pełną wiedzę na temat tego, jaka jest kondycja finansowa klubu, jaka jest strata w bilansie za poprzednie lata oraz na co zostały przeznaczone pieniądze z pjs. Wszystkie te fakty były już dawno znane poprzedniemu i obecnemu prezesowi, co tylko potwierdza obecne pozorowanie działań przez Prezydenta. Działania naprawcze należało wdrożyć na etapie, gdy klub był jeszcze do uratowania, nie można było pozwolić na to, aby pieniądze z pjs trafiły do piłkarzy jako premie, co było tylko gwoździem do trumny. Sami piłkarze, przynajmniej Ci związani z Olsztynem, strzelili sobie w ten sposób w stopę: naprawdę liczyli, ze te pieniądze zostaną wypłacone? Potencjalny sponsor? Jeżeli do tej pory nie udało się takowego pozyskać nie wierzę, aby w obecnej sytuacji istniała jakakolwiek możliwość wejśćia zewnętrznego podmiotu do klubu. Żaden sponsor przy zdrowych zmysłach nie wyłoży z góry 4 mln złotych na spłatę zaległości plus pieniądze na bieżące funkcjonowanei, nie otrzymując w zamian tak naprawdę niczego. U nas nie ma potencjalnej możliwości zarabiania na promocji młodych pilkarzy, nie ma możliwości zarabiania na dniu meczowym, nie ma warunków, aby zarabiać na spotkaniach biznesowych, bo nie ma do tego odpowiedniej infrastruktury, za co w całości odpowiedzialność ponosi miasto. Prezydent sam upiekł zakalca, a teraz ma pretensje, że nikt nie chce go zjeść. Doskonale powinien wiedzieć, że nie tak to funkconuje. Jedyne rozwiązanie to spłacenie długu przez miasto i tworzenie zalążków pozytywnego klimatu dla futbolu, inaczej nie mamy żadnej przyszłości ani w krótszej, ani w dłuższej perspektywie.

 21. 01.12.18 15:08 waldi812

  W dokumencie sprawozdanie cz II jest bilans sporządzony na dzień 30 czerwca 2018 r. Jasno z niego wynika, że strata na koniec roku 2017 wynosiła ok. 2 miliony 141 tysięcy, a już w czerwcu 2018 r. kwota ta wzrosła do 3 mln 351 tysięcy, czyli ewidentnie to plus oświadczenie Radkiewicza w nastepnym dokumencie dowodzą, na co poszły pieniądze z pjs. Czyli piłkarze sami przyczynili się do takiej sytuacji, a teraz wykazują zdziwienie i mają bezsenne noce, sory ale jesteście chyba na tyle kumaci, że musieliście wiedzieć, jak wpłynie przejęcie pieniedzy z pjs na kondycję finansowa klubu i że prawdopodobnie będzie to gwóźdż do trumny? Z drugiej strony jest prezes, który wyraził zgodę na takie warunki, czym tylko dociążył statek, który idzie na dno. Do tego dochodzi udawana niewiedza obecnego prezesa na temat sytuacji finansowej klubu, a przeciez wynika to z powyższych dokumentów, pod którymi zresztą sam się podpisał. I teraz miasto udaje, że nie wiedziało, jaka jest sytuacja finansowa i zwołuje walne, no po prostu kabaret z każdej strony. Tylko kibicom zalezy na tym klubie bo piłkarzy, prezesów i włodarzy miasta można wrzucić do jednego wora.

 22. 01.12.18 15:08 waldi812

  W dokumencie sprawozdanie cz II jest bilans sporządzony na dzień 30 czerwca 2018 r. Jasno z niego wynika, że strata na koniec roku 2017 wynosiła ok. 2 miliony 141 tysięcy, a już w czerwcu 2018 r. kwota ta wzrosła do 3 mln 351 tysięcy, czyli ewidentnie to plus oświadczenie Radkiewicza w nastepnym dokumencie dowodzą, na co poszły pieniądze z pjs. Czyli piłkarze sami przyczynili się do takiej sytuacji, a teraz wykazują zdziwienie i mają bezsenne noce, sory ale jesteście chyba na tyle kumaci, że musieliście wiedzieć, jak wpłynie przejęcie pieniedzy z pjs na kondycję finansowa klubu i że prawdopodobnie będzie to gwóźdż do trumny? Z drugiej strony jest prezes, który wyraził zgodę na takie warunki, czym tylko dociążył statek, który idzie na dno. Do tego dochodzi udawana niewiedza obecnego prezesa na temat sytuacji finansowej klubu, a przeciez wynika to z powyższych dokumentów, pod którymi zresztą sam się podpisał. I teraz miasto udaje, że nie wiedziało, jaka jest sytuacja finansowa i zwołuje walne, no po prostu kabaret z każdej strony. Tylko kibicom zalezy na tym klubie bo piłkarzy, prezesów i włodarzy miasta można wrzucić do jednego wora.

 23. 01.12.18 12:55 waldi812

  http://bip.olsztyn.eu/bip/dokument/348503/sprawozdanie_zarzadu_stomil_olsztyn_spolki_akcyjnej_z_siedziba_w_olsztynie_z_dzialalnosci_spolki_za_okres_od_dnia_01_stycznia_2017_r_do_dnia_31_grudnia_2017_r_oraz_sprawozdanie_zarzadu_stomil_olsztyn_spolki_akcyjnej_z_siedziba_w_olsztynie_z_dzialalnosci_spolki_za_okres_od_dnia_01_stycznia_2018_r_do_dnia_30_czerwca_2018_r_/ Tutaj jest chyba wszystko podane na tacy, jaka jest strata w bilansie za poprzednie lata oraz na co zostały przeznaczone pieniądze z pjs. Wszystkie te fakty były już dawno znane poprzedniemu i obecnemu prezesowi, co tylko potwierdza obecne pozorowanie działań.

 24. 01.12.18 11:45 waldi812

  Ciekawy jest fragment, gdzie zarząd, czyli prezes Borkowski nie widzi ryzyka utraty płynności finansowej spółki, gdyż zarząd widzi potencjał w zespole i szanse na awans do Ekstraklasy, który spowoduje uzyskanie większych środków pieniężnych, no jaja do sześcianu, że coś takiego napisał prezes!! Przeciez to myślenie na poziomie sześćiolataka. Dalej prezes wskazuje, że niewielkie kłopoty finansowe są sytuacją przejściową, podkreślam NIEWIELKIE KŁOPOTY FINANSOWE SĄ PRZEJŚCIOWE?!?!?! Z dokumentów wynika strata z lat ubiegłych przekraczająca 2 mln złotych na koniec 2017 r., a prezes pisze takie rzeczy i następnie serwuje piłkarzom "premię" z pjs.... Niech każdy sam oceni te dokumenty. Zastanawia tez wielkie zdziwienie obecnych władz nad kondycją klubu, gdy te fakty były przeciez dobrze znane...Paradoks goni paradoks.

 25. 01.12.18 11:27 waldi812

  http://bip.olsztyn.eu/bip/dokument/348503/sprawozdanie_zarzadu_stomil_olsztyn_spolki_akcyjnej_z_siedziba_w_olsztynie_z_dzialalnosci_spolki_za_okres_od_dnia_01_stycznia_2017_r_do_dnia_31_grudnia_2017_r_oraz_sprawozdanie_zarzadu_stomil_olsztyn_spolki_akcyjnej_z_siedziba_w_olsztynie_z_dzialalnosci_spolki_za_okres_od_dnia_01_stycznia_2018_r_do_dnia_30_czerwca_2018_r_/ Tutaj jest chyba wszystko podane na tacy, jaka jest strata w bilansie za poprzednie lata oraz na co zostały przeznaczone pieniądze z pjs. Wszystkie te fakty były już dawno znane poprzedniemu i obecnemu prezesowi, co tylko potwierdza obecne pozorowanie działań.

 26. 01.12.18 10:34 waldi812

  Można się w tym miejscu spierać, który prezes był bardziej "be" i więcej nabroił, ale nie można zapominac, że prezesi byli z nadania miasta, gdyż większościowym akcjonariuszem jest Gmina Olsztyn i zarówno prezes, prokurent, rada nadzorcza - osoby do tych organów są wskazywane przez miasto. I cała wina za niewłaściwy dobór kadr spoczywa po stronie miasta, tak samo jeżeli chodzi o niewłaściwą kontrolę środków, które w klubie były marnotrawione. Ogłaszanie na tę chwilę urbi et orbi, że dług przekracza 4 mln złotych ma jedynie na celu pokazanie, że w tej sytuacji nie można już nic zrobić, no chyba że pojawi się deus ec machina, na co oczywiście się nie zanosi i informacje o potencjalnych sponsorach nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości. Jeżeli do tej pory nie udało się pozyskać sponsorów to brak jest racjonalnych przesłanek ku temu, że na obecnym etapie pojawi się ktoś, kto przejmie klub z długami. Nawet, jeżeli będzie to symboliczna transakcja za 1 zł, to i tak pozostanie na dzień dobry do uregulowania dość pokaźnych rozmiarów dług. Aby faktycznie ktoś u nas zainwestował, klub musiałby wyjść przy pomocy miasta na zero, do tego musiałaby istnieć realna perspektywa odpowiedniej infrastruktury sportowej, w innym przypadku wszystkie te opowiastki to mrzonka i gra na czas, aby zgasić światło po zakończeniu rundy, a nie teraz przed meczem, na którym mogłoby dojść do zamieszek. Podstawowe pytanie to dlaczego dopiero teraz mówi się o tak wysokim zadłużeniu, dlaczego nikt nie kontrolował struktury wydatków i nie korelował jej z faktycznymi możliwościami finansowymi klubu? Dlaczego poprzedni prezes świadczył w tym zakresie nieprawdę? Co takiego zrobił obecny prezes, czy pozyskał jakichkolwiek sponsorów i jaki miał plan na wyjście z kryzysu, nawet przy mniejszym zadłużeniu, bo było oczywiste, że takowe istnieje? Tak czy inaczej, przy obsadach kadrowych jeden człowiek pociągał za sznurki i kwestią wtórną jest tak naprawdę, kto w danym czasie był kukiełką.

 27. 30.11.18 21:52 waldi812

  Czyli na tę chwilę dług przekracza 4 mln złotych. Gorzej jest chyba tylko w Wiśle Kraków, która jest sporo ponad 20 mln na minusie. Może ten tajemniczy inwestor to Jakub Meresiński? Jego jeszcze brakuje do tego całego burdelu. Miasto w tym roku przeznaczyło 1 mln złotych, brawo, może czas zrobić sobie wspólne zdjęcie? Porażająca kwota przy budżecie miasta 1 miliard 300 mln, Grzymo dał cały 1 mln, no k..wa mać, żałosne.Jaki jest więc poziom plac, jakie wpływy od sponsorów? Gdzie są pieniądze z pjs? Walne powinno być chyba 13 grudnia, nie trzeba by wtedy obchodzić rocznicy po rocznicy. Gdy ostatnio wszystko poszło w pizdu ostatnim meczem był równiez ten z ŁKS, historia zatoczyła koło. Warto jutro wybrać się na mecz, aby zobaczyć po raz ostatni piłke na centralnym poziomie, bo szykują się teraz co najwyej derby z Warmią. Zastanawia w tym wszystkim gdzie do tej pory był większościowy udziałowiec, czyli miasto? Dlaczego nikt nie kontrolował poziomu wydatków i zadłużenia, a odkryto karty, gdy licznik cyknął już 4 mln. Nalezało przecież wcześniej interweniować, ale jak widać nikomu na tym nie zależało.

 28. 25.11.18 13:06 waldi812

  Do dorbku Górala dorzucę jeszcze pudło z 1 meczu z Bytovią, 2 sytuacje z meczu z Chrobrym oraz zmarnowaną okazję z meczu z Chojniczanką. Trochę dużo tego. Widać, że koleś nie jest w żaden sposób emocjonalnie związany z naszym regionem, bo inaczej być nie może, wpadł tutaj na chwilę i zaraz go nie będzie. W poprzednim sezonie na jego pozycji grał Siemaszko i był Sto mil przed Góralem: miał przyspieszenie, szybkość, potrafił wyjść na pozycję i skuteczność o niebo lepsza, nawet nie ma punktów wspólnych zaczepienia. Facet niepotrzebnie blokuje naszych młodzieżowców w rozwoju, a poprzez to nie punktujemy podwójnie w pjs, co przykładowo dawał nam Siemaszko. Góral ma warunki fizyczne, ale nawet tego nie potrafi wykorzystać, gra głową mocno u niego szwankuje. Stylem gry zupełnie nie pasuje do Stomilu. Gdyby w jego miejsce grali Śledź czy Mętlicki punktów nie byłoby mniej, bo jaki mecz nam Góral wygrał? A może byłoby więcej, a na pewno w pjs. Trzeba szukać kogoś o parametrach, które prezentowali Siemaszko czy Kujawa, w pierwszej kolejności spróbować dogadać się z Siemaszką, bo obecnie gra tylko w rezerwach Zagłebia. Bez żadnej złośliwości, ale Góral to jakies nieporozumienie i nie rozumiem, dlaczego do nas trafił, wielki błąd trenera. Oczywiście Abbott był równie wielkim nieporozumieniem i to za nie małe pieniądze, ale to już inna historia, choć równie ciekawa i pokazująca marnotrastwo środków w naszym klubie. Zastanawia mnie też, jakim cudem klub dokonał gotówkowego transferu Szymona Jarosza? Przeciez te pieniądze można było przeznaczyć na uposażenie jakiegoś fajnego napadziora, a Jarosz i tak praktycznie nie gra. Porównywanie Bucholca z Góralem jest zupełnie nie na miejscu, naprawdę. Gdzie Rzym, gdzie Krym. Szanujmy ludzi, którzy coś dla klubu zrobili.

 29. 24.11.18 18:21 waldi812

  Brakowało strzałów z dystansu, ale jak na grę w 10 wynik nie jest najgorszy. Góral pomógł zapunktować Góralom. On ma jakiś zapis w umowie, że w każdym meczu ma grać? Facet totalnie nie pasuje do gry Stomilu, tutaj Kiereś baardzo mocno nie trafił. Gość nie ma przyspieszenia, strzału, kiwki, nie potrafi nawet wykorzystać warunków fizycznych. To jakiś sabotaż wystawianie go w 1 składzie. I ta różnica była widoczna na boisku, bo Podbeskidzie miało z przodu Sabalę, a my Górala.

Ocena komentarzy użytkownika

204   237   46.26%

waldi812 na Forum Kibiców

Zarejestrowany: 10.11.08 17:27

Postów na forum: 5

Zobacz profil użytkownika