krzyżak - komentarze (42 w ostatnich trzech miesiącach)

 1. dzisiaj, 12:16 krzyżak

  Pruski, pewnie dlatego że ... nie ma kto tego ogarnąć. Jak w klubie pracuje 5 osób, a pracy jest dla 30 to co się dziwić, że w klubie nic nie potrafią zrobić porządnie.

 2. 18.07.17 09:50 krzyżak

  Dyrektorze, masz rację. Dlatego nikt tobie nie zaproponuje takiego stanowiska. A list i pomysł Soccios pierwsza klasa. Byle coś z tego wyszło.

 3. 16.07.17 09:42 krzyżak

  Jak wam tak Stomil nie odpowiada to sie wpiszcie, wykonujące sie ze strony i przenieście na Legie. Tam wygrywają i sa poukładane. Ci ludzie trenują razem od tygodnia dopiero. Szkoda ze nie przeszli dalej ale tragedii nie ma. Liczy sie liga i pro junior. A prac3 ocenimy po 5 kolekcje. Teraz trener ma nad czym myśleć.

 4. 14.07.17 10:35 krzyżak

  Miasto, jako właściciel powinno mieć jakis pomysł na rozwój i przyszłość swojej spółki, jaką jest Stomil. Patrz przykład Wrocławia, Kielc, Szczecina. Niestety fakty temu przeczą. A przeciez niewielkim nakłądem sił i finansów można zaprowadzić porzadek w klubie, wprowadzić normalność. A potem z zyskiem sprzedać dobrze prosperujacy klub lub samemu czerpać z niego zyski. Tylko trzeba myślec o czyms więcej niż pensja.

 5. 12.07.17 21:32 krzyżak

  Fajnie. Po 5 kolejce będzie można juz cos powiedzieć. A pierwszy sprawdzian już w weekend w PP. Ciekawe jak do tego meczu podejdą?

 6. 12.07.17 18:10 krzyżak

  Brawo Emilu. Każdy z Nas chciałby silnego Stomilu zarządzanego na normalnyych zasadach. Niestety na chwile obecna jest to niemożliwe. Wydaje mi się, że na obecna chwile jedyną szansą na normalność, jest przejęcie klubu (pakietu większościowego) przez Soccios. Niestety to nienastąpi dopóty, dopóki nie będzie odpowiednio duzo członków i wpłat. Stałych wpłat.

 7. 12.07.17 08:58 krzyżak

  Ludzie, co się z Wami dzieje??? Można jeszcze zrozumiec narzekających dyrka (żal, że pogoniono go z klubu odrywając od koryta) i edwarka (pracownik ratusza, więcej nic nie trzeba mówić) to jednak taki wypływ jadu od kibiców to już dziwne (chba, że to ratusz przeprowadza akcję skłucania kibiców). A Emil dobrze mówi, że tu potrzeba ludzi odpowiedzialnych za konkretne rzeczy. JEdna osoba nie może wszystkiego ogarniać. Prezes niech trzyma pieczę nad wszystkim i umowy podpisuje. A konkretne osoby niech robia swoje (szukanie sponsorów, inwestorów, nowych zawodników, etc.)

 8. 07.07.17 19:08 krzyżak

  Zawodnik z doświadczeniem znający olsztyńskie realia. Przyszli juniorzy będa sie mieli od kogo uczyć. W obecnych realiach powinnismy się cieszyć, że ktoś w ogóle chce do nas przyjść.

 9. 04.07.17 13:10 krzyżak

  Jak to możliwe, że zawodnik z juniorów woli iśc na testy do jakiegoś trzecioligowca niż spróbować swoich sił w walce o kadrę 1ligowego zespołu macierzystego?

 10. 30.06.17 14:44 krzyżak

  Skoro tak prezes nakłamał Derbinowi, to kto teraz uwierzy w jego słowa? Jak zamierza przekonać nowych zawodników, sztab trenerski? PS. Czy mogą nam odebrać licencję, skoro nie zostały spłacone wszystkie zaległości (jak by spłacili to by Derbin był tym trenerem)?

 11. 30.06.17 14:35 krzyżak

  Ponoć w ataku Olsztyńskiej druzyny ma grać zawodnik z Jowisza. A jak wiadomo, kosmici nie istnieją, stąd ta cała tajemnica. A policja będzie wspomagana przez amerykańskie CIA oraz NASA.

 12. 29.06.17 08:30 krzyżak

  Z ostatniej chwili. Stomil nie rozwiązuje drugiej drużyny!!! Zostaje ona tylko przeniesiona do Siedlec.

 13. 28.06.17 12:30 krzyżak

  Jaki walkower? Wigry dojadą, a Stomil wystawi pełny skład. A co do składu OKS 1945 to nie wiem, ale z tego co mi wiadomo, to taki klub nie istnieje.

 14. 28.06.17 12:28 krzyżak

  Niech jeszcze wojsko ściągną do pilnowania kibiców.

 15. 28.06.17 12:27 krzyżak

  Patrząc obiektywnie to u Nas nie jest tragicznie. Brakuje tylko jednego elementu, który by sprawił, że wszystko by grało. A tym elementem jest ... prezes. Z całym szacunkiem do obecnego ale jest on zbyt zamknięty w sobie, nikt nic nie wie. A poza tym to nie jest tak źle. Jest Budimex i kilku mniejszych sponsorów. Więc jakaś kasa jest. Stadion poprawki i będzie gdzie grać (przy zapowiedziach i na meczach przydałaby się informacja, że mecz odbywa się na stadionie de la gruz w Olsztynie). Przyłożyć się i będzie boisko treningowe więc będzie można na miejscu na trawie trenować a nie na sztucznej czy 50 km od miasta. Kibice są więc na każdy mecz mobilizacja i pełny stadion. Tak więc u Nas brakuje głównie dowódcy tego okrętu.

 16. 27.06.17 14:04 krzyżak

  Emil, wtedy na stadionie byłyby pustki. Każdy anonimowy więc mądry i odważny.

 17. 26.06.17 07:59 krzyżak

  Baron, za to z tobą, wiecznym malkontentem i asekurantem na każdym kroku zdobędziemy szczyty.

 18. 25.06.17 14:29 krzyżak

  Powodzenia. Trzymam kciuki za efekty pracy i dotrzymanie słowa przez prezesa. Jednak uważam (pewnie wiele osób będzie mnie krytykować) ale celem Stomilu powinna być walka o awans. Dlaczego? Bo to nic nas nie kosztuje, a ewentualny awans (szanse jakieś 1-2% na tą chwilę) może przynieść same korzyści. Budżet klubu zostanie zasilony przez kasę z TV i kilku innych firm jakieś 2-3 razy względem tego co mamy teraz. Stadion będzie musiał zacząć być budowany, tu nie było by już płaczu A. czy G. że nie ma pieniędzy, stadion jest nieopłacalny, że tam mordują etc. Nawet natychmiastowy spadek da więcej korzyści niż strat. No i jak chce się rozwijać to trzeba stawiać sobie ambitne cele, a nie minimalistyczne. PS. Jak G. będzie robił wszystko, by zniszczyć Stomil idący to wystarczy wtedy mediom dać znać a one już się sprawa zajmą. Tak jak licencją dla Ruchu, która najpierw została przyznana bez problemu, a po medialnej nagonce komisja licencyjna zmieniła decyzję, każdy wie ostatecznie na jaką.

 19. 24.06.17 17:23 krzyżak

  Wy się spieracie która liga jest lepsza, a My, oprócz licencji i czystych finansów (większość długów spłacona, a nieliczne ugody bez możliwości ich przedłużania) nie mamy nic. Brak trenera i całego sztabu, nie wiadomo kto będzie grał. O infrastrukturze nie wspominam, bo szkoda słów. Oby w poniedziałek był już znany trener (porządny a nie jakaś po pierdółka) i jak najszybciej skompletować całą kadrę. I mecz PP potraktować poważnie, a nie jako sparing.

 20. 23.06.17 09:38 krzyżak

  Jak OKS 1945 ma dostać licencję jak taki klub nie istnieje.

 21. 22.06.17 09:45 krzyżak

  Płaczecie jak stare baby. Chcecie normalności, przejrzystości ale waszym marzeniem jest bogaty sponsor, który od razu sypnie górą pieniędzy. A to skończyłoby się jeszcze większym upadkiem klubu (ciężko uwierzyć, by ludzie którzy przez lata marnotrawią pieniądze, a tych w Stomilu zawsze było pełno, nagle zaczęli je rozsądnie wydawać). Dlatego aby w tym klubie było w końcu normalnie i profesjonalnie trzeba wszystko od początku zrobić. Ale nie zaczynać od B klasy tylko próbować ratować to co jest, a jednocześnie działać aby przywrócić normalność. A jak? Dołączać i wpłacać do Soccios by te miało środki na wykupienie z miasta akcji klubu i stania się inwestorem klubu. A z drugiej strony stworzyć jakieś stowarzyszenie i startować w wyborach. Jak na mecze chodzi 2 tysiące ludzi, to doliczając do tego męża/żonę, i minimum 2 kolegów, znajomych, których można przekonać to już mamy 4 tysiące głosów. Lekko licząc. Do tego dobry program dla ludzi i rozwoju miasta (nie tylko kasa w Stomil ale też w rozwój miasta, ściąganie turystów, nowych mieszkańców i pracodawców. A potem uczciwe działanie, w przeciwieństwie do obecnych partii, i mamy za kilka lat wielki Stomil i wielki Olsztyn. Tylko trzeba zacząć działać a nie narzekać.

 22. 21.06.17 16:24 krzyżak

  Kadra la sie znalazł. Jakoś za twojej prezesury klub nie był ligowa potęga.

 23. 19.06.17 10:51 krzyżak

  Za burdel i to całe zamieszkanie odpowiadają wszyscy w klubie. Począwszy od prezydenta miasta (główny szef Stomilu), przez prezesa (który wydawał się wspaniałym kandydatem a jednak rzeczywistość okazuje się diametralnie inna), trenera (ile błędów popełnił wie sam doskonale, teraz tylko się wybiela) po tych kilku idiotów którzy rzucali race na boisko w ostatnich meczach. Bie wspomnę tu o ludziach, którzy od lat głosują na tych samych oszustów, którzy obiecują wszystko, byleby tylko wygrać wybory.

 24. 17.06.17 06:57 krzyżak

  Niestety ale większość komentarzy brzmi jaj bełkot 5 latka. Nie macie żadnej wiedzy (tylko tyle ze coś się Wam wydaje). To nie jest klub z a klasy (mimo że czesto takie sprawia wrażenie). To jest SA i sa pewne zasady jej działania. A Wy to tylko byście wszystkich zwalniali, ustalali lepszy skład etc. Ale nigdy nikt nie zaproponował innego lepszego rozwiązania personalnego. PS. Narzekacie na betonowicza ale sami przyczyniliscie sie do jego wyboru i reelekcji.

 25. 14.06.17 17:31 krzyżak

  Co oni chcą w grudniu podjąć decyzję??? W normalnym kraju, w normalnej lidze zarządzanej przez normalnych ludzi tak ważne decyzje podejmowane są odpowiednio wczesniej. Tylko w Polsce, burdel jak zawsze.

 26. 12.06.17 20:03 krzyżak

  Skoro trener był Łopatko taki super, taki wykształcony. Skoro prezes Borkowski jest taki dobry, obrotny i kompetentny. Skoro Rafał Szwed "zjadł zęby na piłce", na pewno ma Stomil w serce. Skoro prezydent miasta Grzymowicz tak bardzo chce piłki na wysokim poziomie w Olsztynie i wspaniałego stadionu, to dlaczego ledwo, ledwo się utrzymaliśmy? Dlaczego baza treningowa Stomilu to Tragedia? Dlaczego w Stomilu wciąż są ogromne zaległości finansowe, problemy z komunikacją z kibicami i prasą? Ktoś tu kłamie w żywe oczy. Też uważam, że jedyna szansą na wielki Stomil jest przejęcie klubu przez Soccios. Bo na tą chwilę to tylko im (zorganizowany podmiot, z którym trzeba sie liczyć) bezinteresownie zależy na Stomilu. Wszyscy inni chcą tylko coś dla siebie ugrać.

 27. 11.06.17 20:32 krzyżak

  Skoro ten człowiek od poczatku nie chciał budować stadionu to znaczy ze sprzeniewiezyl pieniądze wydane na wszystkie opinie ekspertyzy i projekty. Chyba jest odpowiedni organ, który zajmuje się takimi sprawami

 28. 08.06.17 21:09 krzyżak

  Edwardzie, zgadzam się. Ale zrozum. Już raz, całkiem niedawno, audyt klubu wykazał liczne nieprawidłowości. I mimo mocnych dowodów nikt nie został ukarany. Co dobitnie pokazało, że można uprawiać prywatę i nie ponieść za to żadnych konsekwencji. A forma prawna nie ma tu znaczenia. Bo czy to stowarzyszenie, czy S.A. nie należy działać na szkodę firmy czyli klubu.

 29. 08.06.17 17:46 krzyżak

  Edwardzie, a co po ci ten audyt? Żeby dla własnej satysfakcji i radości krytykować prezesa? Audyt zewnętrzny został wykonany po rządach czałpińskiego. Wykazał liczne nieprawidłowości i uchybienia. Liczne i konkretne przypadki prywaty. I co potem? NIC. Jedno wielkie nic. Żadnego wyroku skazującego. Żadnego poniesienie konsekwencji. Sprawę zamieciono pod dywan. I jeżeli tym razem audyt by coś wykazał myślisz, że coś to zmieni?

 30. 07.06.17 09:28 krzyżak

  Ale przecież warunki przyznania licencji były znane od baaardzo dawna. Nie można było wcześniej wszystkiego spłacić, poprawić tych niedociągnięć na stadionie? Tak by od razu dostać licencję? Moglibyśmy już się do nowego sezonu przygotowywać. A tak kolejny tydzień zmarnowany.

 31. 06.06.17 19:29 krzyżak

  Jeżeli to prawda, że za te rzeczy nie dostaliśmy licencji to oznacza tylko i wyłącznie, że ta komisja przyznaje je wg własnego widzi misie i są kluby równe i równiejsze. W ekstraklasie kluby maja długi liczone w milionach, Górnik ma ponoć kilkadziesiąt mln długu. A licencje dostał. Co do stadionu to też głównie kosmetyczne zmiany. Mogliśmy spokojnie dostać licencje z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym. A co do prezesa. Jaki by on nie był większości z Was nie będzie się podobał. Macie może jakąś poważną i godną rozważenia kandydaturę? PS. Z innej beczki. Fajnie by było jak by zrobić kilka wywiadów z piłkarzami grającymi w Stomilu w czasach jego świetności porównujących tamten i obecny Stomil pod katem zarządzania, infrastruktury etc.

 32. 05.06.17 15:03 krzyżak

  Po pierwsze to nie wina Tylko Grzybowicza ale tez prezesa i rady nadzorczej (widac jak wiele osób chciało upadku Stomilu). A po drugie. Co dalej? Gramy w II lidze czy gasimy światło i podniecamy się jazdą tramwajem?

 33. 05.06.17 14:18 krzyżak

  Oczekujecie wielkiego i bogatego sponsora co sypnie kasą. Ale to nic nie pomoże. Dziadostwo jak było tak będzie. Tylko zostanie przykryte jedwabną chusteczką. Tu trzeba pracy od podstaw. W tym sezonie były małe przebłyski dobrej drogi ale zaraz ginęły. Powinno się poprawić, na ile to możliwe to drobne rzeczy. Wpuszczanie na stadion, czystość krzesełek. Podejście zawodników do gry w rezerwach. Komunikację z mediami i kibicami. Kolejny sezon zmarnowaliśmy. Jak poprawimy detale, potem te większe rzeczy, bardziej kosztowne. A jak będzie pełen profesjonalizm to sponsorzy i inwestorzy sami będą do nas przychodzić. Ale Stomil musi być profesjonalnym klubem. A nie amatorskim folwarkiem kilku osób kręcących własne lody.

 34. 02.06.17 10:35 krzyżak

  Po pierwsze, to oprócz utrzymania w lidze zajęcie miejsca w pierwszej piątce Pro Junior było priorytetem na ten sezon. Wiedzieli o tym wszyscy. Dlatego trener powinien częściej dawać szanse młodzieżowcom, nawet końcówki meczy ale żeby te minuty i punkty łapali. Oczywiście teraz to już po wszystkim ale to kolejna płaszczyzna na ktorej klub i jego pracownicy dają przysłowiowej d.py. A druga kwestia. Gdzieś czytałem komentarz, że potrzebujemy bogatego sponsora bo wtedy będzie super. Ale to może być gwóźdź do trumny. Pojawi się wielka kasa, osoby niekompetentne będą dalej w klubie i pieniądze zostaną przejedzone, zmarnowane. Mieliśmy już raz bogatego sponsora (Halex) i po jakimś czasie okazało się ile kasy zmarnowano. A niestety wokół Stomilu zawsze kręcili się ludzie, którzy tylko pod siebie brali. Ostatni bardzo dobry przykład to było prezes pan Cz.

 35. 25.05.17 09:34 krzyżak

  Wy się tak z tej Ostródy nie śmiejcie. Bo PZPN może w końcu nie przyznać licencji na to gruzowisko i będziemy musieli wtedy tam jeździć. Na każdym meczu powinien wisieć transparent "gruzowisko" Olsztyn i tak powinien być nazywany we wszystkich materiałach promujących mecz.

 36. 24.05.17 15:38 krzyżak

  Zapomnijcie o nowym stadionie. Nie będzie go przy obecnej władzy i sytuacji w mieście. Jak sie władza zmieni tez stadionu nie będzie bo mieszkańcy znowu wybiorą obietnice bez pokrycia. A Stomilowi, w razie konieczności, przyjdzie grac przez długie lata w Ostródzie.

 37. 22.05.17 11:40 krzyżak

  Wszyscy tak łatwo krytykujecie. Duże jest nawet krytyki merytorycznej, choć jest też z zawiści. Ale ilu z Was, krytykantów, jest zapisanych w Soccios? Ilu z Was wpłaciło na boisko dla juniorów? Ilu z Was zrobiło dla tego klubu czy sportu w Olsztynie coś więcej niż napisanie krytycznego komentarza? Borkowski jaki jest taki jest. Ale gdyby nie on Stomilu by już nie było. O prezydencie nawet szkoda wspominać. Może przy najbliższych wyborach zaangażujcie się bardziej, zainteresujcie się kto startuje i co chce zrobić dla całego miasta, a nie tylko dla siebie. W Stomilu najbardziej szwankuje komunikacja z kibicami/mediami oraz rozmywa się odpowiedzialność za swoje czyny. Mam nadzieję, że po sezonie, kasa która zostanie Stomil z Junior Pro pójdzie na spłatę zaległości wobec zawodników. Tak, by chociaż na koniec zostało dobre wrażenie.

 38. 18.05.17 20:50 krzyżak

  2 tysie już zapowiedzieli kibice że pokryją. Ale nikomu widzę nie przeszkadza zakaz na aż 5 meczy, gdzie w rundzie jest 8-9 wyjazdów.

 39. 15.05.17 21:16 krzyżak

  A ja mam pytanie z innej beczki. Jak wielkim trzeba być Idiotą, aby w trakcie meczu rzucać na boisko petardy hukowe i to w naszego zawodnika? Decyzyjni powinni takiego osobnika wykluczyć całkowicie z trybun. Powinniśmy to załatwić we własnym gronie.

 40. 15.05.17 14:57 krzyżak

  Mając na uwadze wieści z klubu, że sa ogromne zaległości z wypłatami nie liczyłbym, że ktokolwiek zechce tu przyjść i pracować. Jeszcze jak byśmy mieli super warunki to byłby jakiś argument za. A w obecnych realiach niestety pozostaje nam męczyć się z tym panem. I liczyć na szczęście i zaangażowanie piłkarzy. A co do roli trenera. On m.in. jest od ustalenia taktyki na mecz, reagowania na bieżące wydarzenia oraz mobilizacji zawodników.

 41. 11.05.17 15:57 krzyżak

  Kielce możemy jak najbardziej przyrównywac do Olsztyna (lub raczej na odwrót). Tam, po wyjściu kolportera miasto przejęło klub i o niego dbało. Nie opuscilo go i mają ta ekstraklasę bezpieczną. I duże szanse że w końcu sprzedadzą klub jakiemus inwestorowa zarabiając na tym bezpsrednio i posrednio. A w Olsztynie myślą tylko o nowych tramwajach i jak tu utrzymać swoje stanowisko. Taki np. OSIR już dawno powinien zostać zlikwidowany, bo tylko marnują pieniądze.

 42. 23.04.17 19:05 krzyżak

  Bo Moli gra na PlayStation i tylko tam strzela. Kto to jest Mahamadou Konstanty Bah? jakis nowy nabytek?

Ocena komentarzy użytkownika

129   141   47.78%

krzyżak na Forum Kibiców

Zarejestrowany: 15.10.11 11:32

Postów na forum: 4

Zobacz profil użytkownika