Artykuł

Andrzej Biedrzycki, fot. Artur Szczepański

Andrzej Biedrzycki, fot. Artur Szczepański

Andrzej Biedrzycki odpowiada na oświadczenie Saka

27.11.12 15:19   mmks   16  

Dyrektor sportowy Stomilu Olsztyn Andrzej Biedrzycki wydał odpowiedź na oświadczenie Erwina Saka, które wczoraj opublikowaliśmy na łamach naszego serwisu.

"Wszystkim kibicom pragnę przypomnieć, że Erwina Saka do Stomilu ściągał trener Kaczmarek. Kiedy w grudniu zeszłego roku Erwinowi kończył się kontrakt, trener Kaczmarek zabiegał o zawodnika, chciał, aby klub przedłużył z Sakiem kontrakt. Świadczy to o tym, że trener nie jest uprzedzony do piłkarza. Przed ostatnim sparingiem przed rundą rewanżową (mecz z Bałtykiem Gdynia), sztab szkoleniowy zorganizował spotkanie i oświadczył, że na dzień dzisiejszy to Piotr Skiba będzie pierwszym bramkarzem Stomilu. Erwin nie mógł się z tą decyzją pogodzić i decyzji sztabu nie zaakceptował.

W piłce trzeba podejmować rywalizację. Trzeba cały czas trenować i walczyć, czekać na swoją szansę i akceptować decyzje sztabu szkoleniowego. W drużynie zawsze jest tak, że to sztab decyduje, kto będzie grał w pierwszej 11-stce, a nie odwrotnie. Erwin nie mógł się z tym pogodzić. Argumenty piłkarza mówiące to tym, ze przegrał rywalizację poza boiskiem, są bezpodstawne – na wybór pierwszego bramkarza składały się tylko i wyłącznie umiejętności oraz forma sportowa. Moja osoba jest tego przykładem – ja bardzo często zaczynałem z ostatniej pozycji w zespole, a tylko ciężką pracą i zaangażowaniem udowadniałem, że zasługuję na grę w pierwszym składzie.

W swoim oświadczeniu Erwin Sak odnosi się do sytuacji spotkania, jakie miało miejsce przed startem rundy rewanżowej sezonu 2011/2012. Klub był inicjatorem tego spotkania. Byliśmy wówczas tuż przed startem rozgrywek i chcieliśmy dojść do porozumienia, aby wyjaśnić całą sytuację. Jednak argumenty, które przedstawiał zawodnik, mijały się z prawdą i były bezzasadne. W życiu trzeba wykazać czasami trochę pokory i obiektywizmu, a w tym przypadku tego zabrakło. Zorganizowanym spotkaniem klub pokazał, że zamieszanie przed startem rozgrywek było niepotrzebne i chcieliśmy dojść do porozumienia.

Erwin Sak cały czas jest zawodnikiem Stomilu. Zawodnik nigdy nie był szykanowany, zawsze miał możliwości trenowania. Klub nigdy nie nałożył na piłkarza zakazu treningów oraz nie przesunął go do żadnego „Klubu Kokosa”.

W marcu zaproponowaliśmy Erwinowi możliwość rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron, na dogodnych dla zawodnika warunkach. Zrobiliśmy to, ponieważ chcieliśmy pomóc Erwinowi w znalezieniu klubu i dać mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Załatwiliśmy także zawodnikowi testy w dwóch II-ligowych drużynach. Niestety Erwin nie zaakceptował naszych propozycji. Wszystkich kibiców mogę zapewnić, że klubom, które były zainteresowane Erwinem Sakiem, nie stawialiśmy żadnych wymagań finansowych. W przypadku wypożyczenia, zaproponowaliśmy nawet podzielenie się kontraktem.

W późniejszym okresie również kilkakrotnie spotykałem się z zawodnikiem i przedstawiałem mu propozycje rozwiązania kontraktu, na dogodnych warunkach dla zawodnika i klubu. Niestety Erwin tego nie zaakceptował.

Wszystkim kibicom przypominamy, że kontrakt Erwina Saka wygasa 31 grudnia 2012r. Od 1 stycznia Erwin będzie wolnym zawodnikiem i życzymy mu powodzenia w dalszej karierze."

Zachowano oryginalną pisownię.

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, Erwin Sak


Komentarze

 1. 29.11.12 13:36 F.R.T.

  słowa na słowa...a tabela swoje... 15 miejsce 17 meczy 13 punktów !!! Wolał bym zobaczyć przygotowane przez dyrektora sportowego inne oświadczenia i np: może statystykę celnych/niecelnych podań i to bez przeciwnika na plecach, i ilu nie przekroczyło 25%...

 2. 28.11.12 18:00 STO1945MIL

  http://www.ro.com.pl/posluchaj/dzwiek/8158/Sztab-szkoleniowy-Stomlu-na-dywaniku-u-prezesa-Jacek-Czalpinski-czesc-2/ - Prezes Stomilu o Erwinie Saku. Trzeba przyznać, że sztab szkoleniowy nieźle wpuścił prezesa w maliny... Sak w wydanym oświadczeniu w marcu wyraźnie napisał, że "decyzję trenera w pełni respektuje". Jeżeli Erwin tego publicznego szkalowania nie popuści to będzie jeszcze "gorąco"!;)

 3. 27.11.12 21:40 Stomilowiec84

  A ja mam takie pytanie czemu pan Biedrzycki wczoraj nie wydal tego oświadczenia a dopiero po tym jak utrzymał stołek razem z kolegą Łopatko, Kaczmarkiem i reszta KLIKI? Wczoraj była dygawa? Że może jutro wyrzucą ze stołka za te słowa? A tak naprawde zobaczcie co robią z młodzieżą Żwira nie dają do składu ani gdzie inndziej nie puszczą. Śmiech i marnowanie talentu tak tylko nasze miasto potrafi zabić Sport w zarodku oby brzuchy były pełne. Dalej trzeba głosować na Grzymowicza robić z nim układy bo stadion wybuduje! Pytam co w tym kierunku sie dzieje. Po skończonej kadencji Grzymowicz powie chciałem to zabrakło czasu, ale galeria będzie. Mamy przykład ręczna leży i kwiczy siatka to samo i brakuje tylko żeby nasz Stomil spadł w ciągu 2 lat wszystko padnie w Olsztynie pieknie ku... pieknie! Dalej promujmy w Stomilu uklad Menadżersko-Trenersko-Władzowe. Jeden drugiemu w dup.... włazi!!! Pozdro.

 4. 27.11.12 21:38 Kot

  Teraz trzeba czekać na kolejne oświadczenie Erwina Saka, potem oświadczy klub i tak bez końca! Niech Sak w końcu odpali bombę, czyli wywiad, a nie tylko nim straszy. Bo widać po strategii klubu, że przyjął podobną do Saka - okopać się na swojej pozycji i wydawać oświadczenia. Najlepsza byłaby konfrontacja, ale pewnie nikt się na to nie zgodzi. Teraz ruch po stronie bramkarza.

 5. 27.11.12 20:31 STO1945MIL

  JARO26 kompromitujesz sam siebie, wczoraj pisałeś: "Brawo za odwagę, ale po kolei wydał teraz oświadczenie bo wiadomo wydałby pół roku temu to nasrałby do swojego ogródka :) inteligentny by tego nie zrobił!" Po drugie: ANDRZEJU, PR-owo oświadczenie nawet nawet... ale lubicie podawać kibicom "gówno" zawinięte w papierek udające cukierek, co? Tak samo akcja z darmowymi biletami to nic innego jak "zamknięcie" kibicom ust i odwrócenie uwagi od prawdziwego problemu! Tyle,że inteligentny kibic weźmie i powącha tego "cukierka", a śmierdzi już z daleka...

 6. 27.11.12 19:46 spalto

  A ja dodam po raz kolejny ze w Stomilu rzadza uklady , a to musi sie skonczyc !

 7. 27.11.12 19:35 boleander

  @stomil1960: zgadzam się w 100%. Dodam tylko jeszcze, że Erwin swoim zachowaniem strzelił sobie w kolano. Niech udzieli wywiadu rzeki, niech poopowiada jaki to nie jest super, a z pewnością nie znajdzie zatrudnienia w żadnym polskim klubie. Nikt nie zaryzykuje przyjęcia zawodnika, który biegnie do gazet opowiadać o tym, co się dzieje za kulisami. Od samego początku tej szopki byłem za Skibą, bo widziałem kilka treningów z udziałem tych dwóch bramkarzy i mecz z Bałtykiem. Sak nie był tak znakomity jak to opisuje. Ostatecznie Piotrek nie wytrzymał ciśnienia, ale wtedy kiedy trzeba było pojawił się Ptak. Chłopak jest reprezentantem kraju...i tyle w temacie, a Erwin?? kto to jest Erwin? aaaa to ten gość co obronił rzut karny w Łomży...yyyy super, gratuluję :) Dość już złośliwości...Popełniłeś chłopie błąd z tą całą aferą. Czasami trzeba pochylić głowę i uznać wyższość innych. To jest sport (nie do końca zawsze czysty) i opiera się na rywalizacji. Mam nadzieję, że gdzieś zagrzejesz miejsce. Powodzenia.

 8. 27.11.12 19:30 Fanatyk_OKS

  Akurat za mecz z GieKSa bym go tak bardzo nie ganił

 9. 27.11.12 18:01 JARO26

  No to czekamy na mega wywiad rzeka, o którym mówił Sak. Erwin skończ to błaznowanie, że Ty gdzieś wyżej pójdziesz... Proponuję BBC, ABW, ect. W każdym klubie tak się dzieje są pupilki, przydupasy ect! Taki cwaniaczek to dlaczego 7-8 miesięcy temu nie wydałeś wielkiego oświadczenia? Wiem strach:) wtedy to byś w moich oczach miał uznanie a tak kompromitujesz siebie i klub.

 10. 27.11.12 17:36 Pawlik

  Skiba pokazal klase w Katowicach.

 11. 27.11.12 17:19 Fanatyk_OKS

  Szkoda chłopaka, zepsuto go w naszym klubie. Lubie Piotrka Skibę, ale trzeba jasno powiedzieć, że Sak był lepszym od niego bramkarzem rok temu. Zapewne, gdyby nie dobra znajomość Skiby i Wyłupskiego, w bramce stałby Erwin. Jeszcze raz szkoda, bo na pewno to ze siedział na ławie w rezerwach dobrze nie wpłynęło na jego rozwój. Powodzenia Erwin w dalszej karierze...

 12. 27.11.12 16:33 whs

  To oswiadczenie to ja odbieram tak: zarzad musial zareagowac, wypchnal kogos przed szereg, padlo na Biedrze. A prawda po stronie Erwina, wszyscy kumaci to wiedza

 13. 27.11.12 15:57 Pokorny

  te oświadczenie mija się z prawdą jak poprzednicy kpina!

 14. 27.11.12 15:49 Joe Black

  Wynika z tego że takiego fachowca-bramkarza jak Skiba Stomil Olsztyn nigdy nie miał i już mieć nie będzie hehehehheh

 15. 27.11.12 15:47 STO1945MIL

  KPINA!!! Szkoda w ogóle się odnosić do powyższego tekstu bo już na samym początku jest KŁAMSTWO: "Erwin nie mógł się z tą decyzją pogodzić i decyzji sztabu nie zaakceptował." gdyż w wydanym przez siebie oświadczeniu w marcu mówił: "W przygotowaniach w siedmiu z dziewięciu sparingów zachowałem czyste konto. Jednak jest to decyzja trenera. Nic na nią nie odpowiadałem i w pełni ją respektuję"

 16. 27.11.12 15:46 stomil1960

  Wystarczyło wykazać się odrobiną cierpliwości i mamy opinię drugiej strony. Tak jak pisałem pod oświadczeniem Saka - nikt jakoś nie zabiegał o niego. Pokora, jeszcze raz pokora. Najgorsze jest to ,że na stronach klubowych wypowiadają się w komentarzach sami piłkarze , ich koledzy i kolesie o niezbyt zrównoważonych umysłach , po prostu dziecinnie niedorozwinięci. Odwagą można było wykazać się w połowie kontraktu , a nie na koniec kiedy dupa nie zaboli. Życie jest przewrotne bo jakim się jest w sporcie takim przeważnie w życiu. Bramkarz ,lewoskrzydłowy...wiemy.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!