Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Ktoś się zmartwił, że nie będzie opraw na Stomilu?

24.11.15 23:02   em   17  

W niedzielę grupa Ultra(S)tomiL poinformowała, że kończy działalność. To musiało kiedyś nastąpić. Przecież nie mogą wszystkiego robić ciągle te same osoby. Ktoś się zmartwił, że nie będzie opraw na Stomilu?

Jeżeli patrząc na ilość komentarzy pod oświadczeniem ultrasów, wynika, że nikt się nie zmartwił. Nie jest to oczywiście do końca miarodajne, ale w luźnych rozmowach, też nikt jakoś nie rozpacza.

Dla mnie to przykra sprawa, bo znowu coś się kończy, a nie zanosi się na to, że coś nowego powstanie. Bardzo dużo osób czeka na to, że samo się zrobi, samo się przygotowuje, samo się sfinansuje.

Wiadomo, że pewne rzeczy można było robić lepiej, że czasami oprawy nie wychodziły, tak jak miały wyjść, ale... serio u nas do wszystkiego jest za mało osób, do roboty. Takiej zwykłej fanatycznej, hobbistycznej roboty, zrobienia czegoś dla Stomilu z pasji...

Zakończenie działalności grupy Ultra(S)tomiL, to może być początek lawiny... Do zamknięcia czeka Zin Stadion, Stomil Travel, oraz kibicowskie strony na czele z stomil.olsztyn.pl...

NIC NA SIŁĘ!

A przecież miało powstać stowarzyszenie "socios"...

Dramat!

Tagi: Stomil Olsztyn, Bez napinki, kibice


Komentarze

 1. 27.11.15 18:23 Steffen88

  Nie o takie mi chodzilo ale dzieki.

 2. 26.11.15 21:04 Bart_OKS

  http://stomilolsztyn.com/aktualnosci/318/mikolajki-ze-stomilem-olsztyn

 3. 26.11.15 20:01 Steffen88

  Czyli bialo niebieskie mikolajki raczej nieobecne w tym roku?

 4. 25.11.15 20:03 Mieczysław Laweto

  Andrzeju nie denerwuj się ale nie masz racji. Chyba że zapomniałeś już o tym jak płakałeś w biurze klubowym że musisz znaczy klub musi zapłacić 5000 tyś PLN za brzydkie okrzyki w Nowym Dworzu Mazowieckim albo jak się tłumaczyłeś z biegania po koronie w TVP Olsztyn z Zawiszą na przykład.

 5. 25.11.15 17:33 Piekarz/OKS

  Myślę, że zakończenie działalności USL było ogromnym zaskoczeniem. Na pewno nie tylko dla mnie i powstrzymałem się z komentarzem/ pytaniem dlaczego? Wiem, że brakuje młodego narybku, chętnych, itd., ale u Nas zawsze ten wózek ciągnęło kilka osób (szacun). Może wystarczyłoby zawieszenie działalności? Nasuwa się pytanie co to jest za moda na Stomil, kiedy na stadion przychodzi ledwie 2 tys. osób? Kibicowsko każdy zorientowany wie jak jest, klubem brak zainteresowania ze strony miasta, sponsorów etc. Moda na Stomil to była w 2002 r. OKS leciał z obecnej e-klasy a na stadion waliło 7-8 tys. ludzi. Zakończenie działalności kolejnych grup kibicowskich traktuję jako ponury żart! SPW!

 6. 25.11.15 16:29 Dyrektor OKS 1945

  Gdy byłem dyrektorem OKS 1945 to za moich czasów były ładne oprawy i nie było pirotechniki i klub nie płacił kar za zachowanie kibiców bo sam nawet oglądałem jak te oprawy były robione i ogólnie robiłem co najlepiej mogę umiem potrafię czyli byłem dyrektorem bo ja z zawodu jestem dyrektorem. Wtedy za moich czasów robiliśmy awanse i OKS 1945 istniał a teraz nie wiadomo czy przetrwa zimę. Gdyby pan prezes Robert Kiłdanowicz miał spółkę akcyjną tak jak chciał w marcu to już od trzech lat nasz klub grałby w ekstraklasie z inwestorem. A jak znowu się rozsypie to trzeba będzie chyba mi kibicować na zajęciach z areobiku.

 7. 25.11.15 14:59 ww

  Nie którzy robili ile mogli, lub robią dalej, a pomocy jak nie ma, tak też nie było. Dlatego też pewne środowiska. tu tez Ultrasi zakończyli swoja działalność, ile można robić coś z niczego?

 8. 25.11.15 12:46 barakuda

  skończmy w końcu marudzić na necie a zacznijmy działać :)bo od samego pisania nic się nie zrobi,niech każdy zrobi tyle ile może

 9. 25.11.15 12:27 Stomilek

  Jest kryzys, ludzie się wykruszają. Jak tak dalej pójdzie to w zimę wszystko pierdolnie :-/

 10. 25.11.15 12:24 yazwami

  Nie ma klimatu...wszystko się sypie

 11. 25.11.15 12:07 krzyżak

  Co do socios to nie każdy ma możliwość spotkania bo mieszka sporo poza Olsztynem. Ale wielu z emigrantów; chętnie weźmie udział w tym projekcie. Trzeba tylko zacząć, a na pewno nie zabraknie chętnych.

 12. 25.11.15 11:23 Pruski

  Jan Tomasz, nigdy nie słyszałem, żeby ktoś był przymuszany do brania udziału w ustawkach, więc jeśli 2 grupy chcą się bić to niech się biją. Wydaje mi się, że JeanPorr ma rację - sytuacja Stomilu jest na tyle ''trudna'', że wiele złych wieści może przechodzić bez echa. Szkoda, że Ultrasi zakończyli działalność, ale się nie dziwię - zawsze znajdą się ludzie, ktorzy będą krytykować i narzekać na oprawy itd., ale sami nie poświęcą ani czasu ani pieniędzy by pomóc w organizacji opraw. Możemy tylko podziękować i mieć nadzieję, że inicjatywa z czasem odżyje.

 13. 25.11.15 11:03 barakuda

  Jan Tomasz chcą to sie ustawiają proste,nie wszystkim wszystko musi pasować.szkoda Ultasów ,ale to się zdarza we wszystkich ekipach.co do aspektów kibicowskich to u nas jest dużo do poprawienia.JeanPorr już pisze na PW.

 14. 25.11.15 10:25 JeanPorr

  szczerze? zmartwieniem numer jeden jest to czy Stomil wystartuje na wiosnę i czy będzie to skład młodzieżowy do spadku z ligi (mamy tylko 8pkt przewagi nad strefą spadkową. Zamknięcie grupy Ultras jest przykrą sprawą bo dla mnie to był jeden z głównych powodów powrotu na Stomil - właśnie wyraźni i charakterni kibice u których widać pasję i zaangażowanie. Jak chcecie tak wszystko zamykać, no cóż... ja pojawiłem się tutaj 3 lata temu i raczej moje życie się nie zawali jeśli tej otoczki kibicowskiej mi zabraknie... ale byłoby szkoda. KTO CHCE SIĘ SPOTKAĆ I POROZMAWIAĆ O STOWARZYSZENIU SOCIOS W TEN WEEKEND ??? CHĘTNYCH PROSZĘ O WIADOMOŚĆ PW

 15. 25.11.15 09:27 Fanatyk_OKS

  Jak dwie grupy osob chca się bić to co komu do tego. Niewiele się to różni od walk MMA. Takie moje zdanie.

 16. 25.11.15 08:07 Jan Tomasz

  Bardzo mi przykro z powodu zakończenia grupy Ultras, jeśli chodzi o oprawę meczów i wyjazdy. Robili bardzo dobrą robotę. Natomiast zawsze byłem przeciwko tzw. ustawkom. Zakapturzonych bydlaków bijących siebie nawzajem tylko za to , że ktoś kocha swoją drużynę. To jest według mnie kompletna paranoja. Przecież tam dochodziło niejednokrotnie do zabójstw.

 17. 24.11.15 23:35 spalto

  Święte słowa. Bardzo często było słychać słowa krytyki, że to, że tamto. Gdzie były te krytykujące osoby gdy były potrzebne ręce do pracy? Pytanie retoryczne. Jeszcze raz słowa podziękowania dla wszystkich tych, ktorzy pomagali nam ultrasom.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!