Artykuł

Erwin Sak w akcji, fot. Artur Szczepański

Erwin Sak w akcji, fot. Artur Szczepański

Erwin Sak wydał oświadczenie

26.11.12 13:25   em   30  

Erwin Sak, bramkarz rezerw Stomilu Olsztyn, wystosował oficjalne oświadczenie do lokalnych mediów. Przypomnijmy, że zawodnikowi w grudniu kończy się kontrakt z klubem.

"OŚWIADCZENIE

Szanowni Prezesi i Kibice Stomilu

Od dwóch lat reprezentuję barwy Stomilu Olsztyn. Przez ten okres zarówno w pierwszej jak i drugiej drużynie zawsze na boisku dawałem z siebie wszystko. Po bezpodstawnym przesunięciu mnie do rezerw miałem okazję przekonać się jak wiele osób jest po mojej stronie. Jestem im wdzięczny za udzielone wsparcie i pomoc w tym trudnym dla mnie okresie.


Chciałem poprzez dobre bronienie wypromować się z tego klubu. Wierzyłem, że po występach w Pucharze Polski przeciwko Pogoni Szczecin i Widzewowi Łódź wreszcie zacznę regularnie grać w lidze.
Rywalizację sportową w okresach przygotowawczych wygrywałem praktycznie na wszelkie sposoby. Niestety przegrałem rywalizację poza boiskiem.


Cierpliwie czekałem na swoją szansę a gdy byłem pewny, że w końcu będę wiosną pierwszym bramkarzem, zostałem nie tylko odesłany na ławkę ale też przesunięty do rezerw. Bezpodstawnie!
Użyte argumenty decydujące o wyborze bramkarza jakie usłyszałem od trenerów podczas ogłaszania decyzji były skandaliczne i jak domyślam się miały one na celu wyprowadzenie z równowagi, aby mieć na mnie "haka". Nie dałem się sprowokować i wyszedłem. Dzień później dowiedziałem się, że jestem przesunięty do rezerw.


Mając czyste sumienie i nic do ukrycia od razu wydałem oświadczenie(link). (Trener Kaczmarek nie wypowiedział się w tej sprawie do dziś - przyp. red.) Następnie spotkaliśmy się w  gronie dyrektorów i sztabu szkoleniowego w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Gdy okazało się, że nic na mnie nie mają Pan Kaczmarek powiedział, że nie czuje już do mnie... "chemii" , a następnie cytuję:                            

"Jak wyglądałbym przed chłopakami z drużyny i kibicami gdybym teraz przywrócił ciebie do składu" ?!

Kolejnym jego krokiem było postawienie dyrektorom ultimatum: "albo on albo ja"  oraz poinstruowanie  aby „wyciszyli” sprawę. Mając na uwadze, że drużyna była na prostej drodze do awansu do 1 ligi ostatecznie uznałem, iż nie jest to odpowiedni moment na udzielanie wywiadów.
Chcę również nadmienić, że nie zostałem ukarany przez klub jakąkolwiek karą finansową!
Mogłem wziąć pieniądze i rozwiązać kontrakt ale pomimo tego, iż miałem w perspektywie kilku miesięcy swój ślub postanowiłem, że zostanę i będę walczył o prawdę do końca!

Zależy mi na Stomilu. Dzięki sponsorom klub jest dobrze ułożony finansowo, a także są w nim odpowiednie osoby. Teraz trzeba sobie zadać fundamentalne pytanie:

Czy budujemy drużynę, klub oparty na prawdzie i czystej rywalizacji czy przymykamy oko na pewne sprawy i zamiatamy je pod dywan?! 

Teraz nie zamierzam już z nikim wchodzić w polemikę. Oczekuję jedynie zajęcia przez klub jasnego stanowiska w tej sprawie. Za czym i za kim opowiada się klub Stomil. W przeciwnym razie udzielę wywiadu już nie tylko w lokalnej prasie, w którym szerzej opowiem o kulisach przesunięcia mnie do rezerw, sztabie szkoleniowym i traktowaniu młodych zawodników, a także o tym jak ja byłem traktowany przez prawie dziewięć ostatnich miesięcy przez klub.

Będę walczył o swoje dobre imię.   

Poważaniem                                                                                                                                                          

Erwin Sak"


Uwaga! Zachowaliśmy oryginalną treść pisma.

Tagi: Stomil Olsztyn, Stomil II Olsztyn, Erwin Sak, I liga


Komentarze

 1. 27.11.12 14:53 stomil1960

  Brak obiektywizmu bo każda strona będzie dowodzić swoich racji.Przypominam,że w zeszłym roku były tutaj peany na cześć zawodników i sztabu szkoleniowego.Ale oto z kartoflanki trafiliśmy do trochę bardziej prawdziwej piłki i mamy swoje miejsce. Kulpaka i Alancewicz też mają swoje miejsce w największych rozczarowaniach I-ligi /patrz P.S./. IV liga to dobre miejsce do promocji ale nie słychać żeby ktoś zabijał się o tego wspaniałego bramkarza, o innych , o trenerów. Trochę pokory. Domagajmy się ciągle młodzieży bo przez lata traktowani są po macoszemu, a ci co nie chcą grać w Stomilu niech odejdą. Wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma. Postarajmy się uratować pierwszą ligę wspólnie-wszyscy. Rozsądne jednak byłoby pożegnanie trenera i lekkie przewietrzenie szatni- to tak mimochodem. Pozdrawiam.

 2. 26.11.12 23:45 rafitd

  Erwin 100% poparcia. Od dawna najlepszy bramkarz w Stomilu. 1.Sak, 2.Ptak, 3.Leszczyński. Skibie dziekujęmy...

 3. 26.11.12 21:15 boleander

  a mi osobiście nie podoba się takie zachowanie zawodnika. To, że Kaczmarek daje ciała i nie wystawia młodych, to sprawa jasna i nie trzeba jej chyba naświetlać. Ma swoich drewnianych pupili, których pompuje i tyle...,ale nie jest to tylko nasz problem. Tak jest w każdym klubie. Czemu ma służyć teraz zachowanie Saka? Zasieje teraz taki ferment, który może rozpier**** drużynę w pył. W obecnej sytuacji nie jest to za mądre, więc niech nie pierdzieli o tym, że tak mu zależy na drużynie. Druga sprawa...Co to za gadki, że nie zgadza się z decyzją trenerów i że on jest najlepszy... to on ocenia , czy jest oceniany??? no paranoja jakaś. Czy reszta pominiętych zawodników pierdzieli takie głodne kawałki? Gdyby był taki mega świetny, to dawno by już go nie było w Olsztynie. Przypominam, że to po Kuna ręce wyciągała Herta, tylko na jego nieszczeście zaufał sztabowi szkoleniowemu i tylko dlatego jest w Stomilu, a Sak...pograł w Cardif w meczu oldbojów i tyle było jego grania na wyspach...Gdyby tak każdy zawodnik miał biadolić i nie zgadzać się z decyzjami trenerów, to byśmy sami musieli z trybun zejść i grać :) Podsumowując uważam, że Kaczmarek jest wypalony, za daleko zabrnął z klapkami na oczach i powinien zostać zmieniony i to migiem, ale metoda Saka jest godna pogardy. To ma być sportowiec, a nie dziewczynka, która płacze i wylewa żale, które mogą rozwalić w pył i tak już kulejącą drużynę. Promuj się chłopie, ale nie skandalem. SPW!!!!

 4. 26.11.12 20:34 Piekarz/OKS

  przyjdzie obrońca Czarnecki z Elany.

 5. 26.11.12 20:23 Siergiej

  Ciekawe co on tam ma ciekawego do powiedzenia o naszym klubie. Ale widac na bank cos jest na rzeczy. Z reszta wszyscy to widzielismy bo sklad byl zaczynany od takich gwiazd jak Tunek. Teraz faktycznie bedzie ciezko o wzmocnienia bo nikt do takiego burdelu nie bedzie chcial przyjsc. Mam nadzieje ze jednak jakis wstrząs nastapi i na wiosne powalczymy jeszcze o tą 1 lige.

 6. 26.11.12 20:14 obserwator1985

  Erwin jesteśmy z Tobą. Nie poddawaj się. Prawdziwi kibice Stomilu doceniają takich ludzi. Jebać tych co sieją ferment w klubie. Nadejdzie czas rozliczeń.

 7. 26.11.12 20:13 B5

  Szkoda tylko ,ze czas i termin prania brudów ,pokrywa sie z przygotowaniami do rundy wiosennej..

 8. 26.11.12 20:05 Kot

  Kaczmarek po sprawie z Sakiem jest niegodny podania ręki, bo każdego tak może załatwić! Widać Alancewicz i Kulpaka mieli trochę racji i zdołali spieprzyć, ich szczęście, którego zabrakło Sakowi. Taka prawda. Trener w wywiadzie dla dwadozera zrobił z siebie debeściaka, żadnego błędu nie popełnił, zawsze grali najlepsi (Tunkiewicz, Strzelec, Kalonas), a piłkarze tacy słabi, że trzeba mu współczuć, że musi z nimi w ogóle pracować. No i ci kibice. Wina kibiców - nie wspierali zespołu i przez nich Stomil przegrywał. Ostatnio Kaczmarek leczył się na serce, ale chyba powinien tak naprawdę na głowę. 10 lat czekania na wyjście z buraczanej ligi i po pół roku wszystko w pizdu...

 9. 26.11.12 19:46 JARO26

  Brawo za odwagę, ale po kolei wydał teraz oświadczenie bo wiadomo wydałby pół roku temu to nasrałby do swojego ogródka :) inteligentny by tego nie zrobił! Jak go klub potraktował tak on klub, ale to jest jego koniec w Stomilu. Erwin nie myśl, że klub padnie na kolana po twoim oświadczeniu i się określi jak bylo-to dopiero by pokazało jakim amatorskim jest klub i zarząd! Zarząd nie odniesie się do oświadczenia bo po co? Ma się do błędu przyznać?W moim odczuciu zabrzmiało to jak ostrzeżenie dla klubu trochę żenujące... Nic nie jest w stanie udowodnić chyba, że ma taśmy :) szkoda chłopaka, ale go trochę poniosło...

 10. 26.11.12 19:35 MARPOL

  Fajnie, że się w końcu odezwałeś Saku. Podoba mi się Twój styl bronienia. Pewność w tym co robisz. Pewne wyjścia i kierowanie obroną. Oraz wprowadzanie spokoju. Jak obrona się myliła to zawsze byłeś tam gdzie powinieneś.Życzę Ci , żebyś wrócił i położył chłam tym układom. Typu Kalonas i Ptak itp. Jesteś nie tylko dobrym bramkarzem ale i wporzo człowiekiem , którego tak samo cenię jak Suchego , Bucholca , Stefanowicza, Kopruckiego , bo to są prawdziwi ludzie STOMILU. A Kaczmarek to jest tchórz. Po porażce wini wszystkich tylko nie siebie.( Suchemu się nie udało z Olimpią Grudziądz to już go smaruje w wywiadach)

 11. 26.11.12 18:25 spalto

  Przeciez caly czas wiadomo , ze klubem rzadza UKLADY i PAJAC KACZMAREK

 12. 26.11.12 17:41 Fanatyk_OKS

  Brawo Erwin !

 13. 26.11.12 16:31 ww

  Narobili chłopakowi brudu, nie dawali szansy, to się odegrał i tyle, nie zdziwię się że do Stomilu nie będzie chciał przejść ktoś konkretny...

 14. 26.11.12 16:27 Oli58

  A może warto by było spotkać się pod klubem i przypomnieć Zarządowi że to jest STOMIL i dla kogo oni grają. Jak będziemy cicho siedzieć to obudzimy sie z ręką w nocniku. A wtedy to już będzie za późno.

 15. 26.11.12 16:24 WujekDobraRada

  Sorki nie zauważyłem że napisaliście. Także wiadomo z jakich powodów tekst jest. Tylko szkoda żeby teraz nabrudził w środowisku piłkarskim jak klub będzie poszukiwał wzmocnień.... Ale powtarzam jestem jak najbardziej z nim bo jest lepszym bramkarzem od Skiby i Leszcza.

 16. 26.11.12 16:14 maniek86

  Już pisałem, że przywrócenie Erwina zwiększyłoby rywalizację w bramce i wyłoniłoby tego najlepszego. Władze klubu w tym momencie powinny zrezygnować ze Skiby i dać szanse Sakowi- chociażby w formie przeprosin (taki luźny pomysł). Więcej nie będę pisał bo znowu ktoś napisze, że tylko ja napisałem o Saku i jestem w rzeczywistości Erwinem Sakiem hehe :)

 17. 26.11.12 15:55 Emilozo

  W grudniu, w grudniu. Jest napisane nawet w leadie tekstu. Dlatego oświadczenie nie pojawiło się przypadkowo.

 18. 26.11.12 15:52 Kot

  W grudniu.

 19. 26.11.12 15:49 WujekDobraRada

  Ma chłopak racje był i jest na obecną chwile chyba najlepszym bramkarzem w klubie. I napastnikiem lepszym od niektórych :) a tak z tym oświadczeniem czy ktoś wie kiedy kończy się kontrakt mu?? nie przypadkiem w grudniu :)

 20. 26.11.12 15:49 Andrzej8993

  Brawo Erwin tak trzymaj

 21. 26.11.12 15:44 Piłsudski

  Z klubu muszą odejść:czałpiński,kaczmarek,wyłupski i biedrzycki!Dość prywaty!

 22. 26.11.12 15:13 lukasszz

  Murem za Erwinem!

 23. 26.11.12 14:46 fan

  Szkoda dobrego bramkarza! Kaczmarek obudź sie!

 24. 26.11.12 14:46 Pawlik

  szacun Erwin!!!!!!!!!!!!!!!! teraz wiadomo czemu przydupasy grali typu tunek skiba baran lukasik rozpiepszyc ta klike kaczmar wylupski lopatko bo druga liga wita!!!!!!!!!!!!!! jestesmy z Toba Erwin!!!!!! spw

 25. 26.11.12 14:34 B5

  Juz od dawna było coś na rzeczy,wciąż sa promowani Ci sami zawodnicy.?,ale wątpię by Pan Kaczmarek miał decydujący głos w ustalaniu składu na mecz.?.właściwie to taki trener jest wygodny dla co niektórych ludzi w tym klubie,?..z tad moze te lobby o nie zwalnianiu trenera? ,niestety,dzis piłka,to juz nie sport,a interes.

 26. 26.11.12 14:13 Tiger

  Czekał na moment odegrania się na sztabie trenerskim i się doczekał. O tym, że odsunięcie go od składu było błędem pokazała runda wiosenna. 9 straconych punktów wiadomo kto zawalił. Nie dano mu szansy zupełnie bezpodstawnie. Ciekawe czy ktoś ze sztabu się do tego pisma ustosunkuje. Oficjalnie na klub bym nie liczył.

 27. 26.11.12 14:02 Joe Black

  I mój głos na Erwina !

 28. 26.11.12 13:58 Kot

  Erwin był niestety za dobrym bramkarzem dla Kaczmarka...

 29. 26.11.12 13:43 Piekarz/OKS

  Trzymaj się! Masz rację w tym sporze. Mam nadzieję, że jutro zajdą zmiany w sztabie szkoleniowym.

 30. 26.11.12 13:34 knicks

  Trzymaj się Erwin! Szkoda chłopaka

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!